Ugniagesiai skubėjo į senąją miesto dalį – degė Kauno pilis

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Saulėtą šeštadienio popietę Santakoje dangų aptemdė dūmų debesis – užsidegė Kauno pilies gynybinės sienos likučiai. Į iškvietimą itin operatyviai sureagavę ugniagesiai liepsnoms neleido smarkiai apgadinti XIV a. mūro.

Pranešimas apie liepsnojančius pilies statinius gautas šiek tiek prieš 17 val. – dūmai virto iš vakarinio keturkampio pilies bokšto, kuris už medinio tiltelio nutįsęs link Santakos parko.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Operacinio vadovavimo skyriaus specialistas sakė, kad čia užsidegė šiukšlės. Padegimo galimybės pašnekovas svarstyti nesiėmė – jo teigimu, vyraujantis smarkus vėjas galėjo atnešti nuorūką, nuo kurios atliekas apniko ugnis.

Smarkaus degimo nebuvo – nelaimės vietoje darbavosi viena autocisterna, o greitai atvykę ugniagesiai netrukus likvidavo gaisrą ir grįžo į komandą.

Įvykio liudininkai „Kas vyksta Kaune“ sakė, kad atvirai pilis neliepsnojo, tačiau kamuoliais vertėsi labai daug dūmų. „Mums pamačius statinius degant, ugniagesiai atvyko per kokią minutę. Girdėjome, kaip viena moteris skambino bendruoju pagalbos numeriu – turbūt, buvo ir dar anksčiau tai padariusių“, – svarstė portalo skaitytoja.

Anot jos, atvažiavę gelbėtojai žaibiškai iššoko iš mašinos, griebė žarną ir ėmė gesinti. Iki galo įvykių mergina nesekė, tačiau pagal tai, ką matė, susidarė įspūdis, kad didelių problemų gaisras priešgaisrinės tarnybos darbuotojams nesukėlė – tai patvirtino ir Kauno apskrities PGV atstovas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad seniausia Lietuvoje mūrinė pilis yra liepsnojusi ir anksčiau. Vienas paskutinių gaisrų kilo 2013 m. gegužę, prieš tai statinys degė 2011 m. spalį. Abu kartus liepsnos laižė vakarinį pilies bokštelį.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ne vieną prietaisą patikrinę pareigūnai: radarų detektoriai prieš „trikojus“ neveikia

Pasaulinė muzikos sensacija iš Lietuvos Dynoro pristato naują dainą ir vaizdo klipą

Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo titulas atiteko kauniečiams

„Senukai“ už 3 mln. eurų modernizuos Kaune esantį prekybos centrą

Kauno valdantieji ignoruoja siūlymus atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

Nauja tvarka daugiabučių kiemuose: automobilio galite ir neberasti

Kauno rajone buvusios žmonos šaldytuvą siaubęs miškinis atsidūrė pareigūnų rankose

Kauno teismas išnagrinėjo I. Strazdauskaitės nužudymo bylą: budeliai kaltę pripažįsta tik iš dalies

Kauno marių „tarzano“ paieškos įsibėgėja: padėjusiems surasti žada atlygį

Kauno rajone sučiuptas galimai psichotropines medžiagas platinęs vyras