Velykinis siurprizas Šiauliuose: vietos krepšininkai įveikė Lietuvos čempionus | Kas vyksta Kaune

Velykinis siurprizas Šiauliuose: vietos krepšininkai įveikė Lietuvos čempionus

„BC Žalgiris“ „Facebook“ paskyros nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrąją Velykų dieną sužaidė 28-ąsias „Betsafe–LKL“ pirmenybių reguliariojo sezono rungtynes su Šiaulių „Šiauliais“. Užsidegimą ir išradingą puolimą pademonstravę šiauliečiai tapo nepramušamu margučiu svečiams iš Kauno. Visą mačą šeimininkus vijęsi žalgiriečiai paskutinėmis mačo akimirkomis intrigą užkėlė iki aukščiausio taško, tačiau turėjo pripažinti „Šiaulių“ pranašumą 90:93 (21:28, 24:27, 19:19, 26:19).

Pačioje susitikimo pradžioje taškus rinkosi Paulius Jankūnas, puikiai situaciją perskaitė Brandoną Daviesą po krepšiu atradę Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas, tačiau kiek geriau startavo tritaškių pagalbos sulaukę šeimininkai – 8:13. Ketvirčiui įpusėjus E. Ulanovas sudraskė visą šiauliečių gynybą, bet tarsi ant sparnų rungtyniavę varžovai atitrūko iki 10:18. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės reikiamos energijos nuo suolo įnešė Beno Udrihas, kamuolį perėmęs pasižymėjo Vasilije Micičius – 18:23. Kėlinio pabaigoje prie baudų metimų linijos stojo Aaronas White‘as ir V. Micičius, tačiau pirmą rungtynių atkarpą 21:28 laimėjo pavydėtinai puolime žaidę šeimininkai.

Nors antrasis kėlinys startavo įspūdinga „žemė-oras“ ataka, kurią A. White‘ui surengė B. Udrihas, deficitas išaugo iki 23:34. Tuomet sėkmingą reidą atliko Artūras Milaknis, pražangos nesustabdytas dvitaškį pelnė komandos kapitonas P. Jankūnas, bet mažėti atstumui neleido po krepšiu karaliavęs L. Birutis – 28:41. Po pasitarimo taškų kraitį pildėsi E. Ulanovas ir B. Daviesas, o į Nicko Zeislofto tolimas bombas lygiai tuo pačiu atsakė pirmuosius svečių tritaškius susmeigęs A. Milaknis – 38:49. Tolti varžovams neleido trečią tritaškį paeiliui įsūdęs A. Milaknis, baudas sumetė atstumą iki 43:51 mažinęs B. Daviesas. Per likusias 90 sekundžių Lietuvos čempionų gretose ledus pralaužė gerai prižiūrimas K. Pangosas, bet paskutinėmis atakos sekundėmis taškus rinkę „Šiaulių“ krepšininkai ilsėtis keliavo kur kas geresnėmis nuotaikomis – 45:55.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai atrodė daug rimčiau nusiteikę ir, sulaukę V. Micičiaus tritaškio, iš gynybos gniaužtų išsilaisvinusio K. Pangoso prasiveržimo bei fantastiško B. Davieso skrydžio, artėjo iki 54:59. Po krepšiu varžovus agresyviai atakavo K. Pangoso rezultatyviais perdavimais maitintas B. Daviesas, iš vidutinio nuotolio pataikė A. White‘as – 62:66. „Žalgiriui“ priklausantis L. Birutis vėl baudė savo komandą ir prieš ketvirtąjį kėlinį grąžino šeimininkams dviženklį pranašumą – 64:74.

Lemiama rungtynių atkarpa startavo B. Davieso, E. Ulanovo ir V. Micičiaus dvitaškiais, po kurių Antanui Sireikai teko deginti neplanuotą minutės pertraukėlę – 70:74. Efektingai žaidęs B. Daviesas vėl drebino krepšio konstrukcijas, tačiau geras progas dar labiau priartėti švaistę kauniečiai atsiliko 72:78. Pašokdinęs varžovą iš vidutinio nuotolio pataikė rezultatyvų mačą žaidęs A. Milaknis, bet kėliniui įpusėjus Š. Jasikevičiui buvo skirta techninė pražanga ir skirtumas didėjo iki 74:81. Po minutės pertraukėlės iš apčiuopiamo „Šiaulių“ pranašumo staigiai nieko nebeliko, kuomet baudos aikštelėje tiesiog dominavo sezono rungtynes žaidęs B .Daviesas – 81:81. Likus porai minučių svečius į priekį 88:86 išvedė apie save priminęs K. Pangosas, ketvirtą tolimą bombą įskraidinęs A. Milaknis ir dar du taškus įsirašęs B. Daviesas. Užvirus tikrai dramai aštriai sužaidė pražangą provokavęs A. Milaknis (90:88), bet dėjimu žalgiriečius į nepatogią padėtį siuntė L. Birutis – 90:92. Lemiamu metu apmaudžiai klydę Lietuvos čempionai suklupo ir Šiauliuose patyrė nesėkmę rezultatu 90:93.

„Žalgiris“: B. Daviesas 25 (10/11 dvit., 2 per. kam.), A. Milaknis 18 (4/6 trit.), P. Jankūnas 13 (5/5 dvit.), V. Micičius 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.), A. White’as 7, K. Pangosas 6 (7 rez. perd.), E. Ulanovas 6 (4 rez. perd.), B. Udrihas 4, A. Kavaliauskas 2, P. Valinskas 0.

„Šiauliai“: L. Birutis 21 (8/10 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), N. Zeisloftas 18 (3/6 trit.), I. Vaitkus 15, D. Sabeckis 11 (12 rez. perd.).