Akistata namų arenoje: pergalę žalgiriečiai užsitikrino tik paskutiniame kėlinyje | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia pasirodymą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį žalgiriečiai žaidė 27-ąsias sezono rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Silpniau sustartavę aikštelės šeimininkai atsitiesė ketvirtajame kėlinyje ir laimėjo rungtynes rezultatu 85:72.

Rungtynes kiek geriau pradėjo „Lietkabelio“ komanda, kurios aukštaūgiai Vaidas Čepukaitis ir Kšištofas Lavrinovičius rinko po 5 taškus. „Žalgiriui“ per pirmąsias 5 minutes tiek pat pelnė Kevinas Pangosas, po 2 pridėjo Antanas Kavaliauskas ir Vasilije Micičius – 9:12. Po minutės pertraukėlės po K. Pangoso perdavimo pasižymėjo Martynas Sajus, o V. Micičius prie tritaškio surado Aaroną White‘ą ir pats pridėjo du baudų metimus (16:18). Kėlinio pabaigoje pataikęs 3 baudas iš 4 rezultatą švelnino Brandonas Daviesas – 19:20.

Antrąjį kėlinį atidarė Artūro Milaknio tritaškis po Beno Udriho perdavimo, tačiau „Lietkabelio“ krepšininkai atsakė dviem tolimais šūviais – 22:26. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Paulius Valinskas, prasiveržęs pro galinę liniją ir įmetęs tritaškį iš kampo – 27:29. Rezultatą triskart lygino Pauliaus Jankūno ir K. Pangoso dvitaškiai bei B. Davieso baudų metimai (33:33), tačiau ketvirtasis svečių tritaškis privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių – 35:39. Po jos žalgiriečiai ir toliau sunkiai rado kelių link varžovų krepšio – tikslą pasiekė tik B. Davieso ir K. Pangoso baudų metimai – 39:45.

Trečiojo kėlinio pirma ataka skaudžiai susiklostė A. White‘ui, kai jau po švilpuko ant jo kojos užvirto Žygimantas Skučas. Už tai panevėžiečiams tritaškiu keršijo V. Micičius, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo P. Jankūnas, po krepšiu prasiveržė K. Pangosas – 46:47. Po gražios atakos Edgaras Ulanovas buvo persvėręs rezultatą (48:47), varžovų gynybą įveikė ir V. Micičius, bet „Lietkabelio“ ekipa vėl išsiveržė į priekį – 51:56. Į tai 4 taškais atsakė P. Jankūnas, nuo baudų metimo linijos neklydo K. Pangosas ir A. Kavaliauskas, o kėlinį dvitaškiu su sirena užbaigė K. Pangosas – 61:60.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklus B. Udriho dvitaškis, į kurį svečiai atsakė dar vienu tritaškiu (63:63). Tada aukštesnę pavarą įjungė K. Pangosas, tarp kurio 8 taškų įsiterpė tik E. Ulanovo baudų metimai – 73:68. „Žalgirio“ persvarą įtvirtino V. Micičiaus veržlus žaidimas ir galingas P. Jankūno prasiveržimas – 81:70. Emocingą dvikovą užbaigė P. Valinsko baudų metimai – 85:72.

„Žalgiris“: K. Pangosas 24 (6/7 dvit., 9/9 baud., 5 rez. perd., 34 naud. bal.), V. Micičius 16 (5 rez. perd., 2 per. kam.), P. Jankūnas 10 (2 per. kam.), P. Valinskas 7, B. Daviesas 7, E. Ulanovas 6, A. Kavaliauskas 4, A. Milaknis 3 (2 per. kam.), A. White‘as 3, B. Udrihas 2, M. Sajus 2, G. Masiulis 1.

„Lietkabelis“: K. Lavrinovičius 13 (2 per. kam.), D. Tarolis 9 (2 per. kam.), D. Mavra 9 (5 rez. perd.), L. Williansas 9 (4 rez. perd.).