Iš Kaune įsikūrusios profesinės sąjungos būstinės plaukė policininkę šmeižiantys laiškai – Kas vyksta Kaune

Iš Kaune įsikūrusios profesinės sąjungos būstinės plaukė policininkę šmeižiantys laiškai

BNS, Kauno apskrities VPK inf. 2018/03/16 09:50
„Sandraugos“ nuotr.

Profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui pateikti įtarimai dėl policijos pareigūno šmeižimo. Nustatyta, kad žeminanti informacija apie pareigūno profesinę veiklą ir asmeninį gyvenimą buvo siųsti būtent iš čia.

Kaip penktadienį pranešė Kauno apskrities policija, Imuniteto valdybos pareigūnai nuo sausio 31 d. vykdė ikiteisminį tyrimą pagal pareigūno kreipimąsi dėl tikrovės neatitinkančios, žeminančios informacijos skleidimo.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, kad pareigūną šmeižiantys elektroniniai laiškai gali būti siųsti iš Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ būstinės, šiose patalpose kovo mėnesio pradžioje Imuniteto valdybos pareigūnai atliko kratas. Per jas rasta ikiteisminiam tyrimui reikšmingų dokumentų bei daiktų.

Ketvirtadienį įtarimai dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos pateikti profesinės sąjungos pirmininkui K. Jukniui. Profsąjungos vadovas sakė, kad dėl šmeižto kreipėsi ilgametė profsąjungos narė policijos pareigūnė. K. Juknio žiniomis, šmeižiantį laišką anglų kalba apie ją kažkas iš profsąjungos kompiuterio parašė jos draugui užsieniečiui. Pats K. Juknis teigia anglų kalbos nemokantis.

Pasak profsąjungos vadovo, su šia nare buvo nesutarimų dėl darbo apmokėjimo, be to, ji esą susijusi su ankstesniu skandalu, kai K. Juknis apkaltintas apšaudęs iš jo pinigus atsiimti norėjusį darbininką, nes esanti šio giminaitė.

„Čia daug nepatenkintų žmonių buvo, ir kadangi yra sistema visa kompiuterinė sujungta į vieną, daug narių naudojasi, išėjo kažkas panašaus į laišką. Kiek ten atitinka tikrovės, kiek neatitinka… Yra ne kam nors kitam, o su manimi suvesti sąskaitas“, – teigė profsąjungos vadovas.

Kauno apskrities policijos Imuniteto skyriaus vadovas Andrejus Rabijus sakė, kad policija turi pakankamai duomenų, jog būtent K. Juknis siuntė laiškus su informacija, kuri žemino nukentėjusiąją kaip pareigūną ir kaip privatų asmenį.

„Tuose laiškuose – jie buvo ir elektroninio pobūdžio, ir laiškai paštu – ten buvo informacija akivaizdžiai žeminančio pobūdžio apie pareigūno veiklą ir asmeninį gyvenimą“, – sakė jis.

„Surinkta pakankamai duomenų, kad tai darė ponas Juknis ir kad mes galėtume jam pareikšti įtarimus. O ar tai darė jis, ikiteisminis tyrimas tęsiamas, jis savo pozicijos mums kol kas nepareiškė“, – pridūrė Imuniteto skyriaus vadovas.

Už pareigūno šmeižtą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 1 d. gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.