V. Pranckietis pripažino, kad jam gėda dėl K. Pūko ir kitų – Kas vyksta Kaune

V. Pranckietis pripažino, kad jam gėda dėl K. Pūko ir kitų

DELFI nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame mitinge „Aš kaltinu“ į piliečius besikreipusį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį minia pasitiko ne itin svetingai. A. Tapino ir žmonių spaudžiamas, V. Pranckietis pripažino, kad jam gėda dėl Kęstučio Pūko ir kai kurių kitų Seimo narių.

Vien V. Pranckiečio pasirodymas minios akiratyje sukėlė gana tulžingus pasipiktinimo šūksnius. Šiaip taip nuraminti A. Tapino, žmonės sukluso.

„Nepasakysiu nieko nauja kalbėdamas apie tai, kad čia atėjau pats. Nepasakysiu nieko nauja, kad prieš savaitę čia kėlėme vėliavas ir kalbėjome apie vienybę. Nepasakysiu nauja teigdamas, kad esu vienas iš trijų milijonų ar vienas iš ten (Seime – „Kas vyksta Kaune“) esančių 141. Bet pasakysiu, kas mus atvedė čia – gėda, – kalbėjo Seimo pirmininkas. Ar man gėda dėl Mindaugo Basčio? Ar man gėda dėl Kęstučio Pūko? Ar man gėda dėl Gretos Kildišienės?“

Tūkstančiams žmonių įsikibus ir ėmus skanduoti „gėda!“, A. Tapinas klausimams neleido likti retoriniams.

A. Tapinas kaltina: pateikė reikalavimus seimūnams ir iškėlė visuomenei vienintelį klausimą 67 nuotr.

„Čia atėjau todėl, kad man irgi gėda. Gėda būti pirmininku tokio Seimo, kurio norėčiau būti direktoriumi, kad galėčiau ateiti ir pasakyti „tu balsuoji taip, tu balsuoji taip“ ir visi balsuoja vieningai. Tačiau demokratijos kaina tokia. Mes išsirinkome. Kiek piliečių atėjo į rinkimus ir išsakė savo nuomonę? 20 proc? Ateikime 100 proc.

Kritika yra gerai, išreikšti savo nuomonę – demokratijos požymis. Dėkoju šio mitingo organizatoriams. Taip, mes kaltiname. Visi kaltiname, kad blogai dalyvaujame rinkimuose, kad išrenkame ne tai, ko tikimės. Jau kokius šešis kartus pasakiau tą žodį. Pasakykime dar kelis“, – prie gėdos stulpo prispaustas susirinkusiųjų net pats save ėmė kalti V. Pranckietis.

A. Tapinui visu rimtumu pasiteiravus, ar Seimas pasirengęs išbandyti savo mandatus pirmalaikiais parlamento rinkimais, Seimo pirmininkas pamėgino išsisukti nuo tiesaus atsakymo samprotaudamas apie skirtingų grupių interesus ir pasiryžimą toliau dirbti. Tačiau, vėlgi, paspaustas, atsakė „jeigu Seimui užteks valios pasileisti, tai jis ir pasileis“, kas išprovokavo tautą skanduoti „bailys!“

V. Pranckietis sakė, kad jam kartais gėda ir dėl R. Karbauskio sprendimų, nors dėl dėl partijos pirmininko asmens diskutuoti nederėtų. Paklaustas, kurie būtent sprendimai verčia gėdintis, V. Pranckietis paminėjo Gretos Kildišienės skandalą.

Ir pačioje pabaigoje pridūrė, kad tie 56 Seimo nariai, kurie nebalsavo už Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimą, balsavo prieš Lietuvą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.