R. Karbauskis protesto mitinge pasakė, kad observatorija prie Kauno marių stovės dar šiemet – Kas vyksta Kaune

R. Karbauskis protesto mitinge pasakė, kad observatorija prie Kauno marių stovės dar šiemet

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Prie Seimo ketvirtadienį susirinkusi tauta ne tik vienpusiškai klausėsi socialdemokratų, liberalų, konservatorių, „valstiečių“ frakcijų vadovų samprotavimų bei pažadų, bet ir pati uždavė klausimus. Mikrofonas atsidūrė kauniečio Ovidijaus rankose, kuris pasiteiravo apie Ramūno Karbauskio nekilnojamąjį turtą prie Kauno marių.

Nors ant scenos Nepriklausomybės aikštėje akistatai su A. Tapinu ir Lietuva sėdo Eugenijus Gentvilas, Gintautas Paluckas, Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis, nepatenkinta minia visus klausimus ir pasisakymus iš esmės adresavo valdantiesiems ir būtent jų lyderiui.

Kaunietis Ovidijus R. Karbauskiui buvo paruošęs visiškai aiškų klausimą: „Kada prie Kauno marių, Meilės įlankoje, bus pastatyta observatorija?“

Politikas nė kiek nesutrikęs atsakė, kad observatorija iškils dar šiemet ir pridūrė, kad ten stovės tikrai ne privačiam naudojimui skirti gyvenamieji namai.

Pažadas gražus ir tvirtas, bet į ji žvelgti derėtų atsargiai – kol kas Jakštonių kaime stovintys objektai observatorijos pastatų neprimena nė iš tolo, o regioniniame parke aptverta teritorija piktina gražią pakrantę pamėgusius kauniečius. Tuo tarpu aplinkosaugininkai R. Karbauskį atakuoja įspėjimais ir nurodymais plotą atitverti.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad aptariamoje teritorijoje statyti observatoriją „valstiečių“ lyderis žadėjo ir prieš pusantrų metų: „Čia bus ne viešbutis ar poilsio namai, o mobili asteroidų, kurie kelia grėsmę žemei, observatorija stebėsenai. Į ją internetu galės prisijungti viso pasaulio mokslininkai, studentai. Observatorija atsiras iki 2017 m. pabaigos.“

Akivaizdu, kad šio termino prisilaikyti nepavyko, o Kauno marių regioniniame parke šiuo metu stovi tik poilsiui skirti prabangūs pastatai, kuriuos saugo galimai neteisėtai iškilusi tvora ir daugybė filmavimo kamerų.

Apie mobilią asteroidų stebėjimo stotį nieko nėra girdėjusi ir statybos leidimus išduodanti Kaišiadorių rajono savivaldybė, į kurios jurisdikciją papuola Jakštonys. Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai apie observatoriją taip pat neteko girdėti, kaip ir Molėtų observatorijos darbuotojams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.