Kauną aplankę šiaurės šalių „Eurovizijos“ atstovai pasijuto lyg generalinėje repeticijoje: nustebino arenos dydis – Kas vyksta Kaune

Kauną aplankę šiaurės šalių „Eurovizijos“ atstovai pasijuto lyg generalinėje repeticijoje: nustebino arenos dydis

R. Tenio nuotr.

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną lydi ir muzikos mylėtojų laukiama šventė – nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas. Šiemet Kauno „Žalgirio“ arenoje vykęs ir daugiau negu 15 tūkst. kauniečių ir miesto svečių pritraukęs renginys neapsiėjo ir be svečių iš užsienio.

Lietuvos publikai savo eurovizinius kūrinius sekmadienio vakarą pristatė Suomijos atstovė Saara Aalto bei vienas jauniausių šių metų didžiosios „Eurovizijos“ dalyvių Ari Ólafsson iš Islandijos. Šio dalyvio pasirodymą organizatoriai pasirinko itin simboliškai – 1991 m. Islandija buvo pirmoji šalis, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, tad anot „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos prodiuserio Lauro Lučiūno, šios šalies atstovo pasirodymas buvo itin svarbus ir laukiamas.

Po pasirodymų, didžiausių atlikėjų komplimentų sulaukė „Žalgirio“ arena ir renginio stebėti susirinkusių žiūrovų sukurta atmosfera. „Net neįsivaizdavau, kad arena bus tokia didelė! Iš pradžių tai privertė jaudintis, tačiau pajutus žmonių energiją iškart pasidarė geriau,“ – įspūdžiais dalijosi S. Aalto. Jai antrino ir A. Ólafsson: „Publika pasirodymo metu atidavė labai daug energijos, buvo labai malonu pasirodyti.“

Taip pat svečiai pastebėjo, jog „Žalgirio“ arena dydžiu nenusileidžia ir „Altice“ arenai Lisabonoje, kurioje ir vyks didžiosios „Eurovizijos“ šou.

Uždainavo lietuviškai

Suomijos atstovė S. Aalto itin nustebino sekmadienio vakarą „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalo žiūrovus – atlikdama kūrinį „Monsters“, atlikėja uždainavo lietuviškai. „Prieš pat lipdama ant scenos pradėjau save atkalbinėti – maniau, kad tikrai turėsiu praleisti lietuviškai paruoštą dalį. Tačiau pradėjus groti dainai ir pastebėjusi mane palaikančius žmones visas jaudulys prasisklaidė ir padainuoti puikiai pavyko,“ – džiaugėsi S. Aalto.

Paklausus, kokią frazę ištarti buvo sunkiausia, atlikėja tik šypteli – S. Aalto visuomet mėgo kalbas, tad ištarti žodžius nebuvo sunku, tačiau be lietuvių pagalbos tarimas nebūtų buvęs toks sklandus.

Lietuvių kalbos mokėsi ir islandas – po pasirodymo jis lietuviškai pasakė „aš tave myliu“. Užkulisiuose A. Ólafsson prisipažino, jog norėjo pasakyti, kad myli Lietuvą, tačiau tuo metu pavyko prisiminti tik šią frazę.

Sužavėjo gamta ir žmonės

Abu atlikėjai Kauną pasiekė ankstyvą sekmadienio rytą ir po kelių valandų jų jau laukė repeticijos. Tai, anot jų, labai apribojo galimybes apsižvalgyti po miestą, tačiau keli dalykai krito į akį A. Ólafsson. „Važiavau iš Vilniaus į Kauną ir pastebėjau, kiek daug čia gamtos ir medžių, tiek kelyje, tiek atvykus į patį miestą,“ – kalbėjo islandas.

S. Aalto labiau pažino žmones – prieš pasirodymą Kaune, šeštadienio vakarą, ji pasirodė sostinės klube „Soho“. „Lietuviai yra labai energingi ir šilti žmonės. Prieš atvykdama galvojau, kad pasirodymai nesulauks didelio susižavėjimo, tačiau tiek klube, tiek čia, Kaune, pasitiko pati geriausia energija,“ – kalbėjo dainininkė.

Pasiteiravus, ar planuoja sugrįžti į Kauną, abu svečiai patikino, jog norėtųsi čia surengti koncertus atšilus orams. „Norisi čia sugrįžti vasarą ir pamatyti žaliuojančius parkus bei turėti daugiau laiko, geriau pažinti tiek Kauną, tiek Vilnių,“ – teigė A. Ólafsson.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.