Kauniečiai mėgavosi nemokama kelione į Vilnių – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai mėgavosi nemokama kelione į Vilnių

R. Tenio nuotr.

Lietuvai minint 28-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, septynios pagarbos ir susižavėjimo vertos gausios ar globėjų šeimos turėjo ypatingą šventę – vyko į ekskursiją Vilniuje: apsilankė Valstybės pažinimo centre, Signatarų namuose, Aušros vartuose, kelias valandas su gide keliavo po Vilniaus senamiestį. 

Ekskursiją kartu su partneriais: LR Prezidentūra, Kauno miesto savivaldybe ir UAB „Kautra“ – dovanojo portalas „Kas vyksta Kaune“.

Ekskursija skirta pažymėti Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Pirmoji aplankyta vieta – Valstybės pažinimo centras, čia kelias valandas susidomėję dideli ir maži dalyvavo interaktyvioje parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Dalyviai patys galėjo sukurti savo Lietuvos viziją – ant stalo sukrauti simbolius, demonstruojančius, kokia bus ateities Lietuva, netrūko medžių, universitetų, žmonių ir kt. Tiesa, į Valstybės pažinimo centrą dalyviai pateko tik praėję griežtą patikrą, mat šis muziejus yra LR Prezidento rūmų ansamblio dalis.

Vėliau dalyviai keliavo pietauti ir kelionę po Vilnių tęsė su gide Gabija Lunevičiūte. Kelionę pradėję nuo Arkikatedros, išgirdo pasakojimus apie Gedimino pilį, Valdovų rūmus, kelias valandas vaikštinėjo po Vilniaus senamiestį, išgirdo trumpą pasakojimą apie Šv. Mikalojaus bažnyčią – seniausią Romos katalikų mūrinę bažnyčią Lietuvoje. Tuomet keliavo į Aušros vartus, užkopė į patį viršų ir skyrė minutėlę dvasiniams dalykams.

Galiausiai gidė atvedė į Signatarų namus, kuriuose iki lapkričio vidurio saugomas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Čia susirinkusieji galėjo išvysti ir Signatarų asmeninius išlikusius daiktus, tarkim, J. Basanavičiaus skėtį, apžvelgti nuotraukas.

Kalbinti akcijos dalyviai, ypač vaikai, neslėpė susižavėjimo, o itin domėjosi eksponatais Valstybės pažinimo centre. Mažieji dirbtuvėse pasigamino po paukštį ar knygos skirtuką iš trijų spalvų: geltonos, žalios, raudonos. Paklausti, kodėl būtent šios spalvos, jie choru suriko: „Tai Lietuvos vėliava!“

Įsimintinas buvo ir raitosios policijos pasirodymas, įvykęs klausantis istorijų apie žydų kvartalą.

„Šiandien įspūdžių gausu, gal visko vaikai neprisimins, tačiau po kiek laiko vėl čia atvykus, jau bus įsidėmėję, kur, koks svarbus objektas stovi, atmins, ką gidė pasakojo. Vaikams kelionės labai reikalingos. Beje, suaugusiesiems irgi, vairuojant juk ne viską sužiūri, o šiandien išvykstant iš Kauno autobusu, atkreipiau dėmesį, kaip pasikeitė miestas, atrodo, pats vairuodamas ir to, ir ano nepastebėjau“, – sakė trijų vaikų globėjas.

​Už autobuso vairo sėdėjo Jonas Tuskevičius, vairuotoju dirbantis jau 37 metus ir suskaičiuojantis, kad pagal nuvažiuotus kilometrus, jau būtų ne kartą apkeliavęs žemės rutulį. „Kelionės neįtikėtinai praturtina asmenybę, raginu daug keliauti ir pažinti ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį“, – sakė J. Tuskevičius.

„Ekskursijos dieną plačių šypsenų netrūko, tačiau svarbiausia, kad tokią valstybei svarbią dieną, kaip Kovo 11-oji, mažieji Lietuvos piliečiai iš arti susipažino su valstybės simboliais, ugdėsi patriotiškumą, išvydo Nepriklausomybės aktą. Valstybė prasideda nuo šeimos, džiugu, kad būtent gausioms ar globėjų šeimoms šįkart padovanojome kelionę“, – sakė akcijos sumanytojas, portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas.

Gausių ar globėjų šeimų šventinės Kovo 11-osios išvykos į Lietuvos sostinę partneriai: bendrovė „Kautra“, Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Prezidentūra. Akciją įgyvendino portalas „Kas vyksta Kaune“.

Gražiausias išvykos akimirkas fiksavo „Kas vyksta Kaune“ fotografas Rokas Tenys, o įsimintinos dienos nuotraukų albumas po renginio bus padovanotas kiekvienai dalyvavusiai šeimai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.