Po įnirtingos kovos „Žalgiris“ krito namuose | Kas vyksta Kaune

Po įnirtingos kovos „Žalgiris“ krito namuose

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki kraštų užpildytoje „Žalgirio“ arenoje sužaidė Eurolygos 25-ojo turo rungtynes su Stambulo „Fenerbahce“. Namų aikštelėje užvirus tikram trileriui, kauniečiai nusileido Eurolygos čempionams 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33).

Galingai rungtynėse su Eurolygos čempionais startavo lankų tvirtumą po idealaus Edgaro Ulanovo perdavimo patikrinęs Brandonas Daviesas – 4:2. Ne ką mažiau idealų Kevino Pangoso perdavimą lengvais taškais pavertė Paulius Jankūnas, baudų stojo mesti aštriai rungtyniavę Axelis Toupane ir B. Daviesas, o pranašumą iki 12:7 didino nugara iki galo sužaidęs E. Ulanovas. Žalgiriečiai toliau demonstravo pavyzdinę gynybą ir privertė svečius mesti neparuoštus metimus bei patys po Vasilije Micičiaus dvitaškio pirmavo jau 16:7. Dviženklį atstumą 18:7 buvo sukūręs Antanas Kavaliauskas, tačiau čia pat varžovai tarė savo žodį – 18:12. Kėlinuką šeimininkams 24:17 laimėti leido drąsiai į žaidimą įsijungęs Paulius Valinskas ir sėkmingai ne tik taškus rinkęs, bet ir triuškinančiam Aarono White‘o dėjimui perdavimą atlikęs V. Micičius.

Su atakos sirena įmestu tolimu dvitaškiu antrąjį kėlinį pradėjo jaunasis P. Valinskas, o triukšmo ir Željko Obradovičiaus pykčio bangą tolimu šūviu sprogdino Artūras Milaknis – 29:20. Stambulo krepšininkams stringant, tolimą bombą smeigė naują rekordinę persvaros ribą nustatęs V. Micičius – 32:20. Dar labiau sausakimšą „Žalgirio“ areną užvedė iš viršaus kamuolį sugrūdęs B. Daviesas ir tarsi ant sparnų rungtyniavęs V. Micičius – 36:24. Prieš didžiąją pertrauką apčiuopiamą pranašumą 40:31 Lietuvos čempionų pusėje išlaikė sėkmingi A. White‘o ir V. Micičiaus epizodai puolime.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Žalgirio“ puolimas sušlubavo, tad tuo pasinaudoję galingieji turkai artėjo iki 41:38. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės tribūnas ir žaidimą tolimu šūviu iš krašto gaivino A. Milaknis bei dvitaškį su pražanga įridenęs komandos kapitonas P. Jankūnas – 47:40. Kėliniui įpusėjus tik pirmuosius savo taškus rinko lyderio vaidmens ėmęsis K. Pangosas, taikliomis baudomis lengviau atsikvėpti leido P. Jankūnas (53:48). Tiesa, likus porai minučių iki ketvirčio pabaigos komandas jau teskyrė vienas taškas – 53:52. Nesutrikę žalgiriečiai greitai atsitiesė ir sulaukę skrajojančio A. White‘o pastangų lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo pirmaudami 58:52.

Ketvirtajame kėlinyje iš geležinių varžovų gynybos gniaužtų atsilaisvino K. Pangosas, tačiau rungtynės prasidėjo nuo nulio – 60:60. Mačui vykstant taškas į tašką pasitikėjimą savimi demonstravo ilgai tylėjęs K. Pangosas, po kurio penkių taškų Kaune ir vėl kilo kurtinantis triukšmas – 65:62. Visgi, vos antrą kartą nuo rungtynių pradžios svečiai į priekį išsiveržė jau įpusėjus lemiam kėliniui, o tuo nepatenkintas pasitarimą šaukė Š. Jasikievičius (65:66). Deficitui padidėjus iki 65:69 baudų mesti stojo E. Ulanovas, bet kitoje aikštės pusėje krito labai skaudus tritaškis – 67:72. Spragą varžovų gynyboje atrado galingai iš viršaus kamuolį sugrūdęs B. Daviesas, gyvą viltį palaikė P. Jankūnas – 71:74. Savo klasę pademonstravę Eurolygos čempionai surengė lemiamą šturmą ir, sumetę svarbius metimus, jau laikė pergalę savo kišenėje (71:79). Per likusią minutę sukurti nedidelį stebuklą pabandė komandos kapitonas P. Jankūnas ir K. Pangosas, tačiau stipriausia Europos komanda pergalės iš savo rankų nebepaleido – 78:85.

„Žalgiris“ žaidžia nepaprastai gerą sezoną. Tai labai svarbi pergalė – didžiuojamės ją iškovoję. Geriau gynėmės, o puolime žaidėme kantriai. Tai leido iš Kauno išsivežti itin svarbią pergalę“, – po rungtynių kalbėjo vienas „Fenerbahce“ pergalės kalvių Kostas Sloukas.

„Kauniečiai žaidžia gerą krepšinį. Antroje pusėje mes pakeitėme savo žaidimą – agresyviau gynėmės, kantriai ieškojome gero metimo ir jį radome“, – sakė Stambulo komandos vyriausiasis treneris Željko Obradovičius.

„Žalgiris“: P. Jankūnas 15 (5 atk. kam.), K. Pangosas 14 (4 rez. perd.), V. Micičius 11 (5 rez. perd., 2 per. kam.), B. Daviesas 10, A. White’as 9, A. Milaknis 6 (5 atk. kam.), P. Valinskas 4, E. Ulanovas 4, A. Toupane 3, A. Kavaliauskas 2, M. Sajus 0.

„Fenerbahce“: L. Datome 16 (2 blk.), K. Sloukas 15 (5 rez. perd.), J. Veseley 13, N. Kaliničius 12 (6 rez. perd., 2 per. kam.), J. Thompsonas 11.