Pigiai perkantys būstą gali likti stipriai nusivylę – Kas vyksta Kaune

Pigiai perkantys būstą gali likti stipriai nusivylę

„Žinių radijo“ nuotr.

Dabar dažniau nei kada nors anksčiau tenka girdėti, kad vis daugiau šeimų kraustosi gyventi iš Kauno miesto į rajoną. Kokius tokio pokyčio privalumus ir trūkumus jos pastebi, ir ar po kurio laiko neatsiranda noras vėl ieškotis būsto Kaune, idant netektų kas rytą ir vakarą tūnoti spūstyse įveikant atstumus tarp namų ir darbovietės, mokyklos ar darželio.

Šį penktadienį radijo laidoje „Kas vyksta Kaune?“ pastaruosius klausimus gvildeno portalo „Kas vyksta Kaune“ vadovas ir įkūrėjas Vaidas Pilkauskas kartu su „Delfi“ žurnalistu Kauno regione Pauliumi Garkausku, dirbančiu mieste, tačiau su šeima persikėlusiu gyventi į nuosavas valdas užmiestyje, Giraitėje.

„Kai įvyko šeimos pagausėjimas, nusprendėme, kad reikia erdvesnio būsto. Manau, jog keltis į užmiestį žmones labiausiai motyvuoja noras turėti savo žemės plotelį. Reikia pripažinti, mieste yra kur kas patogiau, todėl buvo minčių sugrįžti, bet kai pasakiau vaikams, kad galbūt keliamės atgal į miestą, jie atsakė, jog tuomet jie neturės savo futbolo aikštelės, supynių ir čiuožyklų. Kalbos labai greitai baigėsi“, – prisimena P. Garkauskas, prieš išsikeldamas į Giraitės gyvenvietę, 25-erius metus gyvenęs Kaune.

Pasak jo, šiuo metu Giraitėje vykdoma masinė plėtra. Didžioji dalis šioje gyvenvietėje perkančių butus esą yra jauni žmonės. „Minėta chaotiška plėtra yra didžiausias galimas įvardyti trūkumas: gatvelėje, kurioje anksčiau buvo vien nuosavi namai, atsirado daug kotedžų. Padidėjo ir automobilių skaičius. Tai iškreipia užmiesčio veidą. Kol išvažiuodamas iš Giraitės įveikiu maždaug 2 kilometrų atstumą, užtrunku ilgiau nei nuveždamas vaikus į mokyklą kone iki miesto centro“, – sako portalo „Delfi“ žurnalistas.

Sparčiai „dygstantys“ gyvenamieji plotai ir augantis gyventojų skaičius verčia susirūpinti infrastruktūros gerinimu, tačiau P. Garkauskas sako, jog Kauno rajono valdžia didesnių pokyčių pastaruoju klausimu bent jau artimiausiu metu nežada.

„Perkant naują būstą pravartu pasidomėti, kas toje aplinkoje bus po penkerių-dešimties metų. Aš pats padariau šią klaidą. Žmonės skuba nepasidomėdami, kas bus aplinkui: kur bus darželiai, parduotuvės. Daugelis gatvių užmiestyje yra privačios, lėšų joms remontuoti savivaldybė neskiria, tai gali padaryti nebent patys gyventojai. O tai – labai sudėtingas dalykas“, – teigia pašnekovas.

Kitas trūkumas, atveriantis opią gatvių problematiką, yra naujų statybų darbai, nes būtent jų vykdytojai esą dažnai neatsižvelgia ir sugadina gatves dar labiau. Viskas atliekama atvirkščiai nei derėtų – pirmiausiai pastatomi namai, o tik vėliau pradedama kreipti dėmesį į gatvių būklę, pastebi P. Garkauskas.

„Manau, kad labiausiai žmones vilioja kaina. Užmiestyje yra pigiau negu mieste. Devyniasdešimt procentų žmonių, besikuriančių Kauno rajone, yra jaunos šeimos, auginančios mažamečius vaikus. Todėl, jeigu reikia atžalas nuvežti į mokyklą, būrelius, kaimynai vienijasi tarpusavyje – vienas nuveža, kitas – pasiima. Viešasis transportas užmiestyje sulaukia labai daug nusiskundimų. Didėja išlaidos kurui“, – sako žurnalistas.

Pašnekovas pastebi, kad kasdien iš Kauno ir Kauno rajono migruoja apie 100 tūkst. žmonių. Toks milžiniškas kiekis esą sukelia dideles spūstis. Visą diskusiją apie gyvenimo tarp Kauno miesto ir rajono privalumus ir trūkumus galite išgirsti radijo laidos įraše.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.