Kauniečiai nusprendė, kur bus įrengta nauja vaizdo stebėjimo sistema – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nusprendė, kur bus įrengta nauja vaizdo stebėjimo sistema

R. Tenio nuotr.

Visą vasarį portale „Kas vyksta Kaune“ kauniečiai buvo kviečiami balsuoti ir išrinkti vietą, kurioje įrengus visą parą vaizdą efektyviai stebinčias kameras būtų užtikrintas didesnis praeivių bei aplinkinių gyventojų saugumas. Remdamiesi nusikaltimų statistika, problemiškiausių vietų sąrašą pateikė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) specialistai. Kameras padovanoti įsipareigojo vaizdo stebėjimo sistemų gamintojo „Hikvision“ atstovai Lietuvoje, o ryšiu jas aprūpins Kauno miesto savivaldybė.

Kaip teigė VPK viršininkas Darius Žukauskas, vietos balsavimui buvo atrinktos pagal vieną pagrindinį kriterijų – tai turi būti viešoji erdvė, kurios saugumas aktualus kuo didesniam skaičiui miestiečių.

„Nereikėtų suprasti, kad tai buvo pačių pavojingiausių Kauno vietų sąrašas. Visų pirma, didžioji dalis tikrų nusikaltimų židinių jau yra stebimi vaizdo kameromis, antra, sąmoningai rinkome būtent viešąsias erdves, kurių saugumas yra aktualus kuo daugiau žmonių. Savaime suprantama, yra daugybė už, tarkime, Muzikinio teatro sodelį pavojingesnių daugiabučių kiemų, tačiau siekiant užtikrinti visuomenės interesą, konkrečių gyvenamųjų namų prieigų stebėjimas nebūtų tinkamiausias pasirinkimas“, – aiškino D. Žukauskas.

Nuo pat iniciatyvos „Saugesnis Kaunas 2018“ pradžios gana tolygiai pirmavo dvi vietos – Panemunės pėsčiųjų tiltas ir Ramybės parkas, nors atskirais etapais favoritus prisivydavo ir Santakos parkas.

Likus 2 dienoms iki balsavimo pabaigos abi pirmos vietos buvo surinkę po vienodą balsų skaičių (apie 600), tačiau per paskutines dienas Ramybės parkas stipriai išsiveržė į priekį – balsavimui baigusis, už jį buvo atiduoti 1209 balsai, tuo tarpu antroje vietoje likęs Panemunės tiltas turėjo 986 balsus.

Balsavo iš viso 4252 kauniečiai, tad vietai nugalėtojai atiteko beveik trečdalis visų balsų (net 28 proc.). Dar prieš dešimtmetį prastą reputaciją turėjęs, šiandieninis Ramybės parkas yra sutvarkytas, geriau apšviestas ir labiau atitinka savo pavadinimą, taip pat ir žmonių judėjimo jame daugiau. Aplink parką išsidėsčiusios trys mokyklos, netoliese – „Akropolis“, Kauno autobusų stotis. Parke įsikūrusi ir vienintelė Kaune mečetė, kitame jo krašte – dvi stačiatikių cerkvės.

„Tikimės, jog panašių iniciatyvų ateityje Kaune tik daugės. Miesto saugumu privalome rūpintis visi drauge, todėl nepaprastai malonu, kad atsiranda bendraminčių, kurie negaili nei laiko, nei pinigų ir prisideda prie bendro tikslo siekimo. Ramybės parkas – gana populiari pasivaikščiojimų vieta bei tranzitinė teritorija, kurią kerta į mokyklą ar darbą keliaujantys kauniečiai iš gretimų kvartalų, todėl didesnis dėmesys saugumui šioje vietoje tikrai ne pro šalį“, – iniciatyvos „Saugesnis Kaunas 2018“ rezultatais džiaugėsi Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Anot jo, saugumas bus didinamas ir kituose miesto parkuose, kurie žingsnis po žingsnio rekonstruojami. Šiuo metu darbai beveik užbaigti Kalniečių, Dainavos parkuose, o Draugystės parke bus baigti iki metų pabaigos. Visuose sutvarkytuose parkuose planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kameras, parkus apšviesti.

„Viešosios tvarkos skyriui taip pat keliame užduotis pasirūpinti saugumu mieste, nesvarbu, ar tai būtų vieši renginiai, ar triukšmo prevencija, ar švaros palaikymas – viską reikia daryti taip, kad Kaune būtų saugu ir malonu gyventi“, – sakė V. Šiliauskas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.