Mato nužudymo byloje nauja liudytoja papasakojo visiškai netikėtą istoriją – Kas vyksta Kaune

Mato nužudymo byloje nauja liudytoja papasakojo visiškai netikėtą istoriją

delfi.lt 2018/03/08 15:29
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Žiauriu mažamečio nužudymu kaltinamų Monikos Kaziukaitytės ir jos sugyventinio Gedimino Kontenio bylos nagrinėjimas teisme artėja prie pabaigos. Ketvirtadienį Kauno apygardos teisme, uždarame posėdyje, buvo išklausyti paskutiniai liudytojų parodymai.

M. Kaziukaitytės advokato prašymu, siekiant charakterizuoti kaltinamąją, liudyti buvo iškviestos Kėdainių ligoninės priimamojo gydytoja, Kauno tardymo izoliatoriaus psichologė bei vaikelį prižiūrėjusi kaltinamosios kaimynė kaimo felčerė.

Į Pakiršinio kaimą vieniša mama M. Kaziukaitytė atsikraustė 2013 m. liepos mėnesį ir čia gyveno iki 2014-ųjų pabaigos. Prisistatyti nepanorusi kaimo felčerė M. Kaziukaitytę apibūdino kaip rūpestingą ir darbščią mamą.

„Ir skalbinius, ir malkas susinešdavo viena, visus namų ruošos darbus atlikdavo. Tuo metu ji turėjo kitą draugą, jie atrodė labai laimingi. Aš, kaip senas žmogus, negalėdavau nusigrėbti lapų. Vieną dieną grįžtu iš darbo, žiūriu, Monika grėbia lapus, vaikas vežimėlyje. Kol jie gyveno čia pas mus, viskas buvo gražu“, – teigė moteris.

Felčerė pasakojo, kad kaltinamoji buvo pasirūpinusi visais savo ir savo sūnaus gyvenimo patogumais. „Ir nauja lovytė, ir šaldytuvas, ir nauji baldai. Ji labai šiltai bendraudavo, visada būdavo artimųjų apsuptyje“, – sakė liudytoja.

„Negalėjau patikėti, galvojau, kad čia ne apie tą Moniką kalba. Sunku suvokti, kad tokia gera motina galėjo taip baisiai pasielgti su savo vaikeliu. Netikiu, kad per kelis metus motina galėjo taip pasikeisti“, – pečiais gūžčiojo felčerė.

Pasak moters, nebuvo jokių požymių, kad prieš vaiką būtų smurtauta. „Nueidavau pasižiūrėti, kaip laikosi vaikas, tai patikėkit, net nereikėjo žiūrėti, visada linksmas, geros nuotaikos“, – pasakojo liudytoja.

Vaiko motinai, 23 metų M. Kaziukaitytei pateikti kaltinimai dėl itin žiauraus mažamečio, bejėgiškos būklės savo šeimos nario, nužudymo. Jai taip pat pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis.

Jos sugyventiniui, anksčiau 2 kartus teistam 28 metų G. Konteniui, pareikšti kaltinimai dėl itin žiauraus bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo bei fizinio skausmo sukėlimo. Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – abu jie nusikaltimo padarymo metu buvo apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Tragedija įvyko 2017-ųjų sausio 25 dieną, kai dėl netaisyklingai ištartų skaičių M. Kaziukaitytės sūnus buvo mušamas kumščiais, telefono įkrovikliu bei diržu iki sąmonės netekimo. Vaiko galva buvo daužoma į kambario sieną. Po dviejų dienų jo gyvybė užgeso Kauno klinikose.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.