Jonavos užkandinėje karius pribloškė padavėjos atsakymas: mes tiesiog norėjome pavalgyti – Kas vyksta Kaune

Jonavos užkandinėje karius pribloškė padavėjos atsakymas: mes tiesiog norėjome pavalgyti

delfi.lt 2018/03/07 18:26

Mes maisto nedarome, man kareiviai nepatinka, todėl – viso gero. Tokio atsakymo vienoje mėsainius kepančioje Jonavos užeigų priblokštas Lietuvos kariuomenės karininkas liko be pietų. Bet paviešinęs šią istoriją jis sulaukė palaikymo iš eilinių vartotojų ir garsenybių, o užkandinė – griežtos kritikos.

Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas, pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas savo feisbuko paskyroje pasidalino jam ir dar vienam karininkui nutikusia nemalonia istorija.

„Per pietus su bičiuliu Ernestu sugalvojome nuvažiuoti pavalgyti. Kadangi mano eilė, siūliau aš. Jonavoje netoli tilto savaitgalį pastebėjau neseniai atsidariusią jaukią „MIO John“ užkandinę. Šiaip ne taip įkalbėjau Ernestą (dorą lietuvį/konservatorių – ko ten važiuoti į tą naują vietą?).

Sakau, važiuojam, reikia pasižmonėti ir tuo pačiu naują verslą paremti. Mes abu su uniformom. Kaip ne kaip – Jonava visgi karių ir chemikų miestas. Atvykstam prie puikios ir tikrai labai gražiai ir skoningai įrengtos kavinės.

Kavinėje pasitinka šauni ir maloni juodaplaukė (toliau negirsiu, kad METOO nebūtų). Kavinėje tuščia – nė vieno kliento. Tada mes vos ne vienu balsu sakome: kaip gražu pas jus, mes norėtume pavalgyti (ant sienos – puikus plėšytos mėsos patiekalų meniu).

Ta tikrai miela pardavėja atsako: nieko nebus, berneliai kareivėliai, nedarom mes pietų. Virtuvės nėra. (šiaip laikinai nėra – įranga yra, bet šefo nėra). Mes nepasiduodam – norim valgyt. Gal kažką sugalvotume? Ta miela padavėja staiga sako: o, matau atvažiavo virtuvė!

Užeina dar viena šauni mergina. Aš jau mintyse kandu mėsainį su puikia mėsa. Sakome – norime pavalgyti, labai. Ir tada prasideda.

Pirmiausia sako, kad „čia jums ne valgykla, mes maisto nedarome. Visų antra, „man kareiviai nepatinka, todėl viso gero“. Na nenorim jūsų matyt, eikit kibini materi“. Tokio akibrokšto senai nėra buvę“, – apie savo patirtį užkandinėje rašė plk. lt. E. Lastauskas.

„Mes vis tiek juos saugosime ir ginsime“

Skaudžiausia, anot jo, ne tik tai, kad padavėjos karininkus išvadino eiliniais kareiviais, bet ir tai, kad abu juos atsisakyta aptarnauti vien todėl, kad jie tarnauja Lietuvos kariuomenėje.

„Dėl to, kad mergina, kurią saugome ir giname, kad koks Ivanas arba Abu- Bagdadi su kompanija nepamylėtų, taip į Lietuvos karius žiūri – ką jau čia padarysi. Būna juk visiems.

Ta proga noriu pasakyti, kad ir toliau ne tik tą merginą, kur Lietuvos karių nemėgsta, saugosime ir ginsime, bet ir jos artimus ir mylimus žmones. Ir kitus Lietuvos žmones – net jei ir kitur valgyt neduos. Priesaika – toks jau dalykas, laužyti kaip ir negerai“, – pareiškė karininkas.

Jo teigimu, kyla tik vienas klausimas: kaip valstybei surinkti mokesčius iš tokių verslininkų, kurie jų produktus prikti norinčius žmones siunčia tolyn?

Sureagavo įžymybės ir G. Landsbergis

Pasirodžius plk. lt. E. Lastausko įrašui DELFI nusprendė pasidomėti, ar išties minėta užkandinė negamina pietų ir neaptarnauja Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių žmonių. Paskambinus feisbuko profilyje nurodytu telefono numeriu atsiliepusi MIO John darbuotoja iš pradžių entuziastingai patikino, kad maisto užeiga tikrai turi.

„Gaminame burgerius!, – džiugiai pareiškė ji. Tačiau DELFI pasiteiravus ar išties užeiga neaptarnauja tarnaujančių Lietuvos karių, mergina kaip pritilo ir rėžė: „nieko nekomentuosime“.

Tačiau komentuoti po plk. lt. E. Lastausko įrašu ir MIO John feisbuko paskyroje ėmė eiliniai vartotojai. Pakviesti išsakyti ką galvoja apie tokią, Lietuvos karių neaptarnaujančią užeigą ir palikti įvertinimą dešimtys žmonių paliko kritiškus komentarus ir po vieną žvaigždutę iš penkių galimų.

Per valandą 144 penkių žvaigždučių teigiamus įvertinimus turėjusi užeiga sulaukė beveik antra tiek neigiamų, 1 žvaigždutės įvertinimų. Prie to prisidėjo ir garsus maisto kritikas Andrius Užkalnis, kuris paragino visus išsakyti savo nuomonę apie užkandinės politiką neaptarnauti Lietuvos karių.

„Niekada nedarau tokių akcijų, bet šiandien padarysiu. Jonavoje yra užkandinė MIO JOHN, kuri atsisako aptarnauti Lietuvos karius. Paimam telefoną ir paskambinam – mandagiai – ir paklausiam, ar tiesa, kad jie neaptarnauja Lietuvos karių?

Kai jiems paskambins kokie 5000 žmonių, galimai supras, kaip negalima elgtis. (…) Jei randate minutę paskambinti ir balsuot už Euroviziją, tai nepatingėkit susukti šitiems pacifistams“, – ragino A. Užkalnis, pabrėžęs, kad pamėginus paskambinti užeigos nurodytu telefonu, jau niekas nebeatsiliepė.

Užeigai taip pat paskambino ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Prisistatęs ir paklausęs užeigos atstovės, ar tiesa, kad užeigoje neaptarnaujami Lietuvos kariai, politikas iš pradžių išgirdo grasinimą, jog pls. lt. E. Lastauskas esą bus paduotas į teismą.

„Mes savo versiją pateiksime teisme su filmuota medžiaga“, – pareiškė užeigos atstovė, patikinusi, jog MIO John aptarnauja visus, tačiau karių vizito metu esą tiesiog nedirbo.

DELFI pl. lt. E. Lastauskas tikino, kad jam pirmiausiai gaila pačios užkandinės, kurią užgriuvo skambučių ir neigiamų įvertinimų lavina.

„Mes tiesiog norėjome pavalgyti, paremti vietos verslą. O mums ta mergaitė pasakė, kad jai nepatinka kariai. Iš jų laukiau kokio nors atsiprašymo. Gal suklydo, buvo bloga diena. Bet pasakė, kad už sugadintą reputaciją kreipsis į teismą“, – stebėjosi E. Lastauskas. Jis taip pat prisipažino, kad jį maloniai nustebino kitas dalykas.

„Visada žavėjausi Amerika, kur žmonės palaiko karius, jais ne tik didžiuojasi, bet ir užstoja. Džiugu, kad tas supratimas atsiranda ir Lietuvoje“, – teigė karininkas. Galiausiai sureagavo ir pati užkandinė.

„Sveiki, atsižvelgus į šiandieną susiklosčiusią situaciją, norime oficialiai pranešti, kad kareiviai visada yra laukiami ir mes nesame nusiteikę prieš juos. Mūsų užkandinę yra pamėgę įvairių šalių kariai“, – rašoma užkandinės feisbuko paskyroje.

Neaptarnavimo priežastis esą buvo tai, kad virtuvė tuo metu nedirbo ir maistas tuo metu nebuvo tiekiamas.

„O kad tuo metu užėjo karininkai, privilegijos negalėjome suteikti“, – pridurta įraše.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.