Sulaukusi prezidentės kritikos iš pareigų atsistatydina teisingumo ministrė

Asociatyvi / Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos sulaukusi teisingumo ministrė Milda Vainiutė atsistatydina.

Tai po premjero Sauliaus Skvernelio susitikimo su ministre antradienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Suprantu ir gerbiu ministrės sprendimą susiklosčiusioje situacijoje. Esu dėkingas jai už darbą ir pradėtas esmines reformas, kurių ilgus metus iki tol niekas neragino ir nemėgino įgyvendinti, nors tikrai puikiai žinojo apie įsisenėjusias problemas „Registrų centre“, įkalinimo įstaigų sistemoje bei kitur“, – sako premjeras.

Išplatintame pranešime cituojama premjero pozicija, jog „nėra jokių duomenų apie ministrės ir viceministro Raimondo Bakšio sąsajas su galimomis korupcinėmis apraiškomis Kalėjimų departamento ar ministerijos veikloje“.

Kiek vėliau Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino patikslintą pranešimą ir informavo, kad R. Bakšio pavardė pastarojoje citatoje – techninė klaida.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad premjeras yra gavęs duomenų apie galimas viceministro sąsajas su korupcinėmis apraiškomis,. S.Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas atsakė: „Šiandien vykusiame susitikime su ministre M.Vainiute ir Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Dorita Visalgiene premjerui buvo pateikta papildoma, jam iki tol nežinoma, informacija apie kai kuriuos procesus Teisingumo ministerijos viduje ir galimus viceministro R. Bakšio veiksmus, keliančius abejonių dėl skaidrumo“.

Teisingumo ministrė su komanda nuo kadencijos pradžios ėmėsi reikiamų pokyčių, rašoma Vyriausybės pranešime, tačiau dėl ligšiolinio ilgamečio neveiklumo šiandien minėtose srityse būtini kur kas spartesni rezultatai ir progresas.

„Ministrei M. Vainiutei to nepavyko užtikrinti. Dėl įvairių priežasčių: iš pradžių ji neturėjo galimybės laisvai pasirinkti politinės komandos narių, vėliau komanda keitėsi iš pagrindų, atėjo nauji žmonėms, kuriems reikėjo laiko įsigilinti į problemas“, – nurodoma pranešime.

Vyriausybė pernai lapkritį nutarė, kad svarbiausius valstybės registrus valdantis Registrų centras taptų pavaldus Susisiekimo ministerijai, iki tol jis buvo Teisingumo ministerijos žinioje. Registrų centras buvo kritikuojamas dėl neskaidrių viešųjų pirkimų, tarp jų – diegiant ir plėtojant e. sveikatos sistemą. Premjeras tuo metu aiškino, kad Registrų centro perdavimas kitai ministerijai nėra priekaištas Teisingumo ministerijos darbui.

M. Vainiutė ne kartą buvo kritikuojama ir Seimo opozicinių frakcijų dėl stringančių ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų atrankų.

Naujai Teisingumo ministerijos vadovybei ministras pirmininkas sako kelsiantis dar didesnius reikalavimus bei užduotis.

„Kova su korupcija, protekcionizmu, nepotizmu ir kitomis negerovėmis, kurios itin gajos teisingumo srityje, buvo ir liks šios Vyriausybės prioritetas. Joks ministrų pasikeitimas to nesustabdys, priešingai – tik suteiks naują stiprų impulsą“, – sako S. Skvernelis.

Teisingumo ministerijos audito darbuotoja, anksčiau dirbusi Kauno tardymo izoliatoriuje Rasa Kazėnienė per spaudos konferenciją praėjusią savaitę užsiminė, kad viceministras R. Bakšys, girdint ministrei M. Vainiutei, priešinosi jos ir kolegės iniciatyvai kreiptis į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namų audito metu surinktos medžiagos. Ji dėl vykdyto spaudimo taip pat kaltino ir ministerijos kanclerį Arūną Kazlauską.

R. Bakšys gynėsi tik raginęs sulaukti audito pabaigos, kad teisėsaugos tyrimai netrukdytų procesams, kaltinimus atmetė, tačiau pirmadienį pareiškė tokiomis aplinkybėmis negalintis dirbti toliau ir pasitraukė iš pareigų.

Situaciją Teisingumo ministerijoje pirmadienį įvertinusi prezidentė pareiškė, kad Teisingumo ministrė Milda Vainiutė nesusitvarko su pareigomis ir „demonstruoja politinį neįgalumą“.

M. Vainiutę į teisingumo ministres delegavo Socialdemokratų partija, kai dar priklausė valdančiajai koalicijai.

Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Patvirtintas kitų metų biudžeto projektas

Portale „Kas vyksta Kaune“ – tiesioginė diskusijos „Žalioji ekonomika” transliacija: ko trūksta, kad atliekos kurtų vertę?

Požeminiuose Kauno klinikų tuneliuose - netikėti keturkojai svečiai (video)

Naktį Kaune ilgapirščiai išniekino prabangų „CityBee“ automobilį

Tendencija: ženkliai aukštėja Kauno centre statomi nauji pastatai

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi