Atliekų nerūšiuojantys vartotojai kenkia visiems kauniečiams – Kas vyksta Kaune

Atliekų nerūšiuojantys vartotojai kenkia visiems kauniečiams

Organizatorių nuotr.

Kaune iki metų pabaigos bus įrengta daugiau kaip 1,5 tūkstančio požeminių atliekų konteinerių, kurie bus sumontuoti 466-iose naujose konteinerių aikštelėse.

Pirmosios tokio tipo aikštelės jau įrengtos Vilijampolėje ir Šilainiuose, įrengimo darbai tęsiami Eiguliuose ir Dainavoje, o naujoji sistema atskleidė ir itin svarbią naujųjų konteinerių aptarnavimo problemą – padaugėjo netinkamo rūšiavimo metu užterštų antrinių atliekų.

Aptarnauja „Kauno švara“

Kaip pastebi naująją sistemą aptarnaujančios bendrovės „Kauno švara“ darbuotojai, dažnai kasdienį bendrovės atliekų surinkimo ir išvežimo darbą trukdo ne vietoje paliktos gyventojų transporto priemonės. „Darosi ne tik sunku privažiuoti, bet kitą kartą ir ištuštinti pusiau požeminius konteinerius, net ir turint specialius kranus ant šiukšliavežių“, – sako bendrovės „Kauno švara“ direktorius Dalius Tumynas.

Vadovo teigimu, nepelnytų priekaištų jo vadovaujama įmonė susilaukia ir dėl perpildytų konteinerių, pavyzdžiui, prie turgaviečių, nes vietos gyventojai nesigėdija nešti savo komunalines atliekas į svetimus konteinerius.

Per šį laiką, kai jau aptarnaujami pusiau požeminiai konteineriai išryškėjo, dar viena problema: nenugesintų pelenų pilimas į kolektyvinio naudojimo pusiaupožeminius konteinerius (ir tai daro gyventojai iš privačių valdų). Nors komunalinių atliekų taisyklės nenurodo draudimo pilti pelenus į komunalinius konteinerius, bėda kad dažniausiai jie būna nenugesinti ir dėl naujų konteinerių techninių savybių – maišo viduje, rusendami konteineryje jį tiesiog pradegina, jį būtina keisti.

Deja, ne visi kauniečiai geranoriškai nusiteikę ir rūšiuodami atliekas. „Vieni stengiasi, aktyviai įsitraukdami į atliekų rūšiavimo procesą, tvarkingai atskirdami antrines žaliavas. Tuo tarpu kitiems tai nerūpi. Tai vaizdžiai iliustruoja pastarieji mėnesiai, aptarnaujant naujo tipo konteinerius“, – apgailestauja D. Tumynas.

„Kauno švaros“ specialistų duomenimis, vis dažniau į įmonėje esančią rūšiavimo liniją yra atvežamos antrinės žaliavos, kurios būna užterštos. Tvarkingai gyventojų išrūšiuotos atliekos konteineriuose sumaišomos su neatsakingų gyventojų komunalinėmis, maisto, skystomis, statybinėmis ar griovimo atliekomis, elektroninės įrangos priemonėmis ir panašiai.

„Tokių antrinių žaliavų nebepanaudosi perdirbimui. Antrines žaliavas mūsų bendrovė galėtų parduoti, o gaunamas lėšas investuoti į Kauno tvarkymą ir gražinimą, deja, tai tampa neįmanoma, kiekvienas miestietis dėl to nukenčia, o neatskingi vartotojai apie tai retai susimąsto“, – pabrėžia D. Tumynas.

Pagal šiuo metu galiojančias Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų taisykles, atliekų turėtojai privalo rūšiuoti šias atliekas:

 • Pakuotes, pakuočių atliekas ir antrines žaliavas (popierių, kartoną, stiklą, plastiką, metalą, kombinuotų pakuočių atliekas);
 • Biologiškai skaidžias (žaliąsias) atliekas;
 • Didžiąsias atliekas;
 • Statybos griovimo atliekas;
 • Tekstilės atliekas;
 • Elektros ir elektroninės įrangos atliekas;
 • Buityje susidarančias pavojingas atliekas;
 • Mišrias (likusias po pirminio rūšiavimo) komunalines atliekas;
 • Naudotas padangas;

Įspėjama, kad komunalinių atliekų turėtojams draudžiama išmesti bet kokias atliekas gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose, kitose viešose vietose ir kitur, palikti bet kokias atliekas šalia konteinerių.

„Kauno švara“ primena:

 • Papildomai už išvežamas antrines žaliavas mokėti nereikia. Ši paslauga kauniečiams – nemokama. Tad gyventojai prašomi būti atsakingais ir įsigilinti į tinkamo atliekų tvarkymo rekomendacijas. Atliekų, kurias galima mesti į pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius, sąrašas pateikiamas čia.
 • Jeigu pakuočių atliekų matmenys netinka pakuočių atliekų surinkimo konteineriams, jas reikia susmulkinti arba tvarkyti kaip didžiagabarites atliekas. Didžiagabaričių atliekų priėmimo ir antrinių žaliavų rūšiavimo aikštelių sąrašas pateikiamas čia.

Iš gyventojų didžiagabaritės atliekos priimamos NEMOKAMAI.

Gyventojų pastabos ir pasiūlymai laukiami NEMOKAMU KOKYBĖS TELEFONU 8 800 00111 (surinkus numerį spausti 2).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.