Prezidentė apdovanojo mažuosius kauniečius už originalią iniciatyvą minint Vasario 16-ąją – Kas vyksta Kaune

Prezidentė apdovanojo mažuosius kauniečius už originalią iniciatyvą minint Vasario 16-ąją

Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ bendruomenė nuo šiol per valstybines šventes į viršų kels iš šalies vadovės Dalios Grybauskaitės rankų gautą trispalvę. Šią garbingą dovaną jie pelnė už išskirtinę idėją švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį, kuri baigėsi netikėta pažintimi su kaimynais estais.

Vasario 16-osios išvakarėse mokyklos ir darželio „Šviesa“ auklėtiniai kartu su pedagogais bei namiškiais į dangų paleido tris puokštes geltonų, žalių ir raudonų helio pripildytų balionų. Prie jų buvo prikabinti vokai su 100 idėjų, kodėl Lietuvoje gyventi gera. Visus laiškus parašė mokyklos-darželio auklėtiniai kartu su tėvais.

Praėjus lygiai parai po šventės, vasario 16-osios vidurdienį mokyklos-darželio „Šviesa“ feisbuko paskyrą pasiekė žinutė Estijos. Tenykščiai gyventojai pranešė džiugią žinią apie surastą mažųjų kauniečių „oro pašto“ siuntinį. Paaiškėjo, kad žalieji balionai, per parą nuskridę apie 400 kilometrų, nusileido Estijoje, miškelyje netoli sienos su Latvija.

„Labai simboliška, kad tokio netikėtumo sulaukėme kaip tik tą akimirką, kai visoje Lietuvoje per iškilmingus minėjimus į viršų kilo Lietuvos Respublikos vėliavos. Šis sumanymas – tai visos mūsų bendruomenės bendras nuopelnas. Šventėje, kaip įprastai, su auklėtiniais dalyvavo ir jų tėvai, kiti artimieji. Tokios yra mūsų tradicijos. Tą žalių balionų puokštę į dangų paleido vienos trečiokės senelis“, – pasakojo mokyklos-darželio „Šviesa“ direktoriaus pavaduotoja Erika Vaidelienė.

Estijos gyventoja balionus pastebėjo visai prie namų išėjusi su vyru pasivaikščioti. Iš pradžių jiedu pamanę, jog tai kokių nors vestuvininkų „siuntinys“. Tačiau priėję arčiau ir pamatę prisegtus laiškus atkreipė dėmesį į vaikišką rašyseną. Moteris nesuprato, kas ten parašyta, tad suvedė keletą raktinių žodžių internete ir netrukus atrado nuotraukas, kuriose buvo įamžinta šventiška balionų paleidimo akimirka. Anglų ir rusų kalbų nemokanti estė paprašė dukters, kad ši padėtų parašyti atsakymą apie radinį.

„Neturėjome net minties, kad mūsų balionai gali nukeliauti taip toli, net iki Estijos. Dabar su šia estų šeima tapome neakivaizdžiais bičiuliais, tad šventėme ir Estijos nepriklausomybės dieną vasario 24-ąją. Išvakarėse paleidome į dangų mėlynus balionus – vieną jų valstybinės vėliavos spalvų“, – pridūrė E. Vaidelienė.

Originalus ir netikėtai pasibaigęs kauniečių sumanymas sužavėjo ne tik kaimynus estus, bet ir Lietuvos Prezidentę. Mokyklos-darželio „Šviesa“ bendruomenė tapo vienais iš laureatų šeštus metus Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Kovo 2 d. jie drauge su keliomis dešimtimis bendraminčių iš visos Lietuvos dalyvavo Prezidentūroje surengtoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje ir atsiėmė šalies vadovės dovaną – valstybės trispalvę. Be to, specialioje interneto apklausoje ši iniciatyva sulaukė didžiausio lankytojų palaikymo ir pelnė specialų prizą.

„Džiaugiamės mūsų mažųjų kauniečių išradingumu ir Prezidentės įvertinimu. Visas šis nuotykis ir galiausiai už tai gautas garbingas apdovanojimas įrodo, kad net ir vaikų idėjos išvien su suaugusiųjų palaikymu gali atnešti puikių, pasididžiavimo vertų rezultatų. Tiek Kaune, tiek ir visoje šalyje vis labiau įsisąmoniname, jog sąvoka „formalusis švietimas“ toli gražu neprivalo nuolat būti suprasta pažodžiui ir raidė raidėn“, –kauniečius už nekasdienišką pasiekimą gyrė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak jos, šiemet tarp pusantro tūkstančio šalies vadovės globojamai akcijai pateiktų Vasario 16-osios iniciatyvų buvo ir daugiau Kauno mokyklų bei darželių įgyvendintų šventiškų idėjų. Vicemerė įsitikinusi, jog tai taps pavyzdžiu visiems kauniečiams valstybines šventes minėti skambiai ir išskirtinai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.