Kauniečių ,,turtas“ aptinkamas buitinių nuotekų tinkluose – Kas vyksta Kaune

Kauniečių ,,turtas“ aptinkamas buitinių nuotekų tinkluose

Organizatorių nuotr.

Nors specialistai tikina, kad kauniečių kultūra gerėja, tačiau vis dar sunku patikėti, kokius keistus daiktus žmonės meta į savo namų kriaukles, unitazus ar gatvėse esančius šulinius. Dėl ko kyla nemažai problemų, patiriami ir nemenki nuostoliai.

Daugelį metų bendrovės „Kauno vandenys“ tinklų skyriaus vadovu dirbęs Vytautas Rudys sako: „Buitinių nuotekų tinkluose randama keisčiausių daiktų – tai ir skudurų, plastiko, įvairių buities reikmenų – šakučių, peilių, šaukštų, sauskelnių, dantų šepetukų, ausų krapštukų, centų bei daržovių. Kartą buitinių nuotekų tinklas buvo užkimštas net ir dantų protezais“.

Užsikimšus nuotekų tinklui nuotekos veržiasi į rūsius, garažus, skandina žemesnes namo vietas. Tokiais atvejais nemalonus kvapas tebūna smulkmena, nuotekos sugadina ne tik patalpas bet ir jose esančius daiktus.

„Kaip įvairūs daiktai atsiduria buitinių nuotekų tinkluose belieka tik spėlioti, tačiau bet koks sąmoningas ar neapdairus elgesys gyventojams sukelia nepatogumų ir pridaro nemažų finansinių nuostolių“ – sako V. Rudys.

Dažniausiai tik po avarinės situacijos žmonės pradeda galvoti kitaip ir elgtis atsakingiau – nebemesti įvairių daiktų į nuotekų sistemą. Tačiau pasak specialistų – išvengti avarijų padėtų ir profilaktinis nuotekų sistemos remontas, pavyzdžiui – vamzdynų keitimas.

Bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Vilius Burokas tikina, kad gyventojai po truputį tampa atsakingesni. Tačiau, kad būtų išnaikintas įprotis – mesti daiktus į buitinių nuotekų tinklus, reikalingas švietimas. Ir pradėti reikėtų nuo darželinukų ir moksleivių.

Kartais avarijai užsikimšusiuose nuotekų tinkluose likviduoti prireikia net kelių valandų, minėtam darbui į vietą vyksta trijų darbuotojų avarinės tarnybos brigada. Specialistai sako pastebi, kad dažniausiai nuotekų tinklai užsikemša tose miesto mikrorajonuose kur yra socialiniai būstai. „Nepasikuklina“ žmonės mesti ir atliekas, šiukšles ar net padangas į atidengtą šulinį, kurio dangtį prieš tai pasisavino ilgapirščiai.

Kauno nuotekų valyklos viršininkas Karolis Sasnauskas teigia, kad kauniečių „turtas“ jei neužstringa vamzdynuose pasiekia ir valyklą. Todėl ne kartą svarstyta steigti ir tokį ,,turtą“ eksponuoti muziejuje. K. Sasnausko nuomone, tokiu būdu taip pat būtų atliekamas švietėjiškas darbas.

Bendrovės „Kauno vandenys“ žinioje yra beveik 1300 km. nuotekų tinklų. Lietaus nuotekų tinklai driekiasi 339 km., buitinių nuotekų tinklai 926 km. Bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai prižiūri ir eksploatuoja buitinių nuotekų lauko tinklus, pastatuose esantys tinklai yra gyventojų žinioje, todėl jų eksploatacija ir priežiūra yra statinių savininkų reikalas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.