Kaunas tvarkys Neries krantinės parką: bus galima žaisti populiarėjantį žaidimą – Kas vyksta Kaune

Kaunas tvarkys Neries krantinės parką: bus galima žaisti populiarėjantį žaidimą

Kauno m. savivaldybės inf. 2018/03/02 10:31
Kaunas.lt nuotr.

Šį kartą architektai parengė Neries krantinės parko sutvarkymo projektą. Pamatyti kaip pasikeis vaizdingoje Vilijampolės vietoje plytintis 20 hektarų ploto parkas bei pasiūlyti idėjų, kauniečiai kviečiami į kitą savaitę vyksiantį viešą projekto pristatymą.

„Turbūt visi pastebėjo kaip Neries krantinės parke nutiestas dviračių takas išjudino kauniečius persėsti ant dviračių ar užsidėti riedučius. Tačiau turime ir pėsčiuosius, jaunas šeimas, kurios mėgaujasi pasivaikščiojimais prie upės. Dažnai visi taku keliaujantys kauniečiai neišsitenka. Pagal parengtą projektą, esantį taką išplatinsime, o visą parką paversime modernia aktyvaus laisvalaikio praleidimo erdve“, – teigė miesto tarybos Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko pavaduotojas Karolis Stirbys.

Pasak projektuotojų, šiuo metu parkas išsiskiria vos keliais akcentais: nuo Šilainių vingiuojančiu dviračių taku bei dviem vaikų žaidimo aikštelėmis.

Pagal parengtą planą, dviračių taką planuojama išplatinti dar 1,5 metrų, nuo esamo tako atskiriant siaura juodų trinkelių juosta. Atsinaujinęs parkas savo jėgas pakvies išmėginti dviračių ir riedlenčių mėgėjus. Ekstremalaus sporto fanams netoli futbolo aikštės žadama sukurti dvi erdves: riedlenčių parką ir specialią trasą BMX dviratininkams. Pasigrožėti upės vaizdais parko lankytojai galės priešais Sąjungos aikštę projektuojamoje apžvalgos aikštelėje.

Tvarkant parką bus apšviestas pagrindinis takas, pastatyta daugiau naujų suoliukų, šiukšliadėžių, įrengti biotualetai. Esamos vaikų žaidimo aikštelės bus papildytos naujais įrenginiais.

„Po pristatymo keletą savaičių kauniečiai galės teikti pasiūlymus. Vėliau projektuotojai juos analizuos ir projektą atiduos ekspertizei. Patvirtinus projektą bus perkama darbų ranga. Fizinius darbus planuojame pradėti dar šįmet, o užbaigti iki 2019 metų rudens“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Diskgolfo aikštelės

Neries krantinės parkas taps pirmuoju Kaune, kuriame bus galima žaisti Lietuvoje vis labiau populiarėjantį diskgolfo žaidimą. Žaidėjų teigimu, medžiai, krūmai, vandens telkiniai ir reljefas sudarys natūralias kliūtis, kurios paįvairins trasą.

„Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Įvairiose parko vietose bus įrengta 18 nedaug vietos užimančių aikštelių. Ateityje parke galės vykti oficialios diskgolfo varžybos ir čempionatai“, -teigė architektai.

Natūralūs barjerai

Parko pakraščius prie Neries krantinės gatvės numatyta apsodinti aukštų krūmų gyvatvorėmis ar kitokiais želdiniais.

„Želdiniai ne tik slopins nuo gatvės sklindantį triukšmą, bet ir paryškins parko pakraštį ir pabrėš įėjimus. Tuo pačiu bus sudarytos sąlygos perėti, gyventi ir maitintis smulkiems paukščiams, kurie daro parką gyvu ir patraukliu“, – teigė projekto autorius.

Kovo 6 dieną (antradienį) 17 val. savivaldybės Didžiojoje salėje įvyks Neries krantinės parko sutvarkymo (rekonstravimo) projekto viešinimas. Pristatymo metu kauniečiai galės teikti pasiūlymus ir idėjas kaip dar labiau patobulinti projektą. Su projektu galima susipažinti čia: http://bit.ly/2F65UJe

Neries krantinės parkas įsikūręs Vilijampolės seniūnijoje. Parkas įkurtas tarp Petro Vileišio ir Varnių tiltų, šalia Neries upės bei Neries krantinės gatvės, į pietryčius nuo Sąjungos aikštės. Parko statusas teritorijai suteiktas 1997 metais.

Prieš keletą metų Kaune prasidėjęs parkų renesansas tęsiasi toliau. Pirmieji – Dainavos ir Kalniečių parkai – jau baigiami rekonstruoti. Šįmet bus užbaigtas ir Draugystės parkas, kuris bus dedikuotas sportui ir aktyviai veiklai. Per šiuos ir keletą ateinančių metų planuojama atnaujinti Santakos ir Santarvės, Naugardiškių parkus, Marvelės slėnį, Žaliakalnio ir Aukštųjų Šančių Ąžuolynus bei Pažaislio paplūdimį.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.