Policija Kauno gatvėse nesismulkina – važiuoja, kaip nori (vaizdo įrašai) – Kas vyksta Kaune

Policija Kauno gatvėse nesismulkina – važiuoja, kaip nori (vaizdo įrašai)

Stopkadras

Atrodo, kad ratuotiems pareigūnams Kaune leidžiama daugiau nei kitiems eismo dalyviams. Pilietiški gyventojai užfiksavo du akivaizdžius Kelių eismo taisyklių pažeidimus skirtingose miesto vietose. Nė vieno manevro metu ekipažas nebuvo įsijungęs švyturėlių ar garsinio signalo.

Penktadienį socialiniame tinkle paviešinti du vaizdo įrašai, sulaukę miestiečių pasipiktinimo. Viena situacija įamžinta K. Petrausko gatvės ir Radvilėnų plento sankryžoje. Gana smarkiai sningant ir eismo sąlygoms esant sudėtingoms, pareigūnai neišlaukė, kol prieš juos stovinti transporto priemonė pasuks kairėn iš Radvilėnų pl. į K. Petrausko gatvę.

Ekipažas metėsi į kairę ir, išlįsdamas į priešpriešinio eismo juostą, atliko drastišką posūkį. Vaizdo įraše matyti, kad šio veiksmo metu nebuvo naudojami įspėjamieji signalai, kurie (įsitikinus, kad tai daryti saugu) leistų pareigūnams pažeisti Kelių eismo taisykles.

„Tuoj bus komentaras iš policijos, kad gavo skubų iškvietimą ir nespėjo įjungti spec. signalų“, – feisbuke komentavo kauniečiai. Kitas vairuotojas neslėpė ir pats taip dažnai darantis ir nieko blogo čia nematantis – problema tik tai, kad pats už tokius veiksmus būtų nubaustas, o pareigūnų niekas nebaudžia.

„Aš vasarą taip apvažiavau ir man 90 eurų baudą davė. Bandžiau įrodyti, kad mirksėjau, signalizavau garsiniu signalu – sako, mano, kaip piliečio, pareiga yra prieiti ir paklausti, ar viskas gerai – gal žmogus be sąmonės, gal mirė…“ – prisiminė trečias kaunietis.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad LR Administracinių nusižengimų kodeksas už reikalavimo duoti kelią pažeidimą ir įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą numato baudą nuo 60 iki 90 eurų. Jeigu šis manevras būtų traktuojamas kaip pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, tai užtrauktų papildomą baudą nuo 170 iki 230 eurų.

Kita situacija užfiksuota šiandien, apie 13.10 val., Amalių pervažoje, Ateities plente. Čia ekipažas kirto bėgius, nesulaukęs, kol geležinkelio užtvaras visiškai pakils ir užges eismą draudžiantis raudonas šviesoforo signalas. Vėlgi, policininkai nebuvo įjungę švyturėlių, nei garsinio signalo. Patrulių automobiliui nurūkus gatve ir dingus iš akiračio, specialus šviesoforas tebešvietė raudonai.

Toks pažeidimas, reikia manyti, užtrauktų baudą nuo 60 iki 90 eurų dėl važiavimo esant draudžiamam šviesoforo signalui.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pasiteiravus, kaip vertina tokį pareigūnų vairavimą, komunikacijos poskyrio specialistė Justina Kazragytė patikino, kad Kelių policijos valdybos pareigūnai priims sprendimus vairuotojų atžvilgiu. Prieš tai, žinoma, bus įvertinti vaizdinėje medžiagoje matomų policijos ekipažų manevrai bei galimos tokio elgesio kelyje priežastys.

„Kauno apskrities VPK pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją bei ragina visuomet apie pastebėtus galimai daromus teisės pažeidimus nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Taip pat primename, kad apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus visuomet galima pranešti naudojantis elektroninių policijos paslaugų portalu www.epolicija.lt“, – portalui pateiktame atsakyme dėstė J. Kazragytė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.