Eurolygos dvikova: žalgiriečiai įsirašo dar vieną užtikrintą pergalę | Kas vyksta Kaune

Eurolygos dvikova: žalgiriečiai įsirašo dar vieną užtikrintą pergalę

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė Eurolygos 24-ojo turo rungtynes. Kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiko su Barselonos „FC Barcelona“ komanda. Rungtynės didelės intrigos nesukėlė – visas rungtynes dominavo aikštės šeimininkai. Rungtynės baigėsi rezultatu 74:90 žalgiriečių naudai.

Rungtynių pradžioje pirmuoju smuiku „Žalgirio“ komandoje griežė prasiveržimais pasižymėjęs Axelis Toupane, tačiau jis buvo vieninteliu taškus pelniusiu krepšininku šeimininkų gretose per beveik keturias minutes laiko – 4:6. Gana darnią katalonų gynybą laužyti ėmėsi Kevinas Pangosas, o greitajame puolime nesustabdomus epizodus demonstravo atstumą iki 13:9 didinę Aaronas White‘as ir Antanas Kavaliauskas. Kokybišką žalgiriečių darbą gynyboje puikiai iliustravo „FC Barcelona“ išnaudotas limitas atakos laikui bei perimtas Vasilije Micičiaus kamuolys, kurį dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pavertė A.Kavaliauskas – 15:9. Svečiams buvo pavykę priartėti iki 16:15, bet tolimu dūriu čia pat atsakė Artūras Milaknis, po kurio tritaškio nuaidėjo kauniečių pranašumą 19:15 skelbusi pirmojo ketvirčio sirena.

Nors gerą V.Micičiaus perdavimą po krepšiu gavo Paulius Jankūnas, dukart pramiegojus varžovus, minutės pertraukėlę šaukė Šarūnas Jasikevičius – 21:19. Jau šeštą Lietuvos čempionų antrą progą puolime sukūręs V.Micičius netrukus pataikė iš toli, o lygiai tą patį padarius A.Milakniui, skirtumas šoktelėjo iki 27:19. Iš sudėtingos situacijos išsisuko taškų kraitį atsidaręs Edgaras Ulanovas, iš toli iššovė K.Pangosas, artėti katalonams neleido iš viršaus kamuolį sugrūdęs Brandonas Daviesas – 34:27. Antroje kėlinuko dalyje vis tvirčiau žaidimo gijas savo rankose laikė K.Pangosas, naują rekordinę persvaros ribą brėžė B.Daviesas – 40:29. Pasiaukojantis darbas po varžovų krepšiu ir vėl davė apčiuopiamos naudos, trijų baudos metimų stojo mesti persvarą iki 44:31 didinęs Paulius Valinskas. Per likusią minutę kauniečiai išlaikė dviženklį pranašumą, kurį ir nusinešė į rūbinę – 44:34.

Po geros pradžios ilgai tylėjęs A.Toupane tritaškiu apie save priminė iškart po didžiosios pertraukos, baudas sumetė E.Ulanovas, o greito išpuolio smaigalyje atsidūrus tam pačiam A.Toupane, komandas skyrė rekordinė taškų riba – 51:36. Kauniečiai toliau karaliavo po varžovų krepšiu, tačiau pastarųjų puolimo banga mažino deficitą iki 53:44. Po Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlės reidą nepaisydamas pražangos rezultatyviai užbaigė A.Milaknis, o sausakimšą „Žalgirio“ areną sprogdino tritaškį smeigęs bei eilinį įspūdingą skrydį žiūrovams padovanojęs A.White‘as – 61:44. Dėjimu viena ranka B.Daviesas buvo padidinęs atstumą dar dviem taškais (63:44), tačiau su didėjančiu atotrūkiu varžovai ilgai nesitaikstė – 63:48. Tiesa, savų ketinimų turėjo ir įsižaidęs A.White‘as bei tolimą bombą iš krašto paleidęs E.Ulanovas – 67:48. Katalonijos pasididžiavimui situacijos tikrai negerino techninę pražangą užsidirbęs Pau Ribas, tad paskutinę mačo atkarpą kauniečiai pradėjo su nauja rekordine persvara – 70:50.

Ketvirtąjį kėlinį įspūdingai atidarė su varžovo pražanga iš viršaus kamuolį sugrūdęs B.Daviesas – 73:53. Svečių puolimo mašina pamažu įsivažiavo, tačiau artėti jiems neleido išradingai pasižymėjęs K.Pangosas bei tritaškiu iš krašto status quo atstatęs A.Toupane – 81:61. „FC Barcelona“ baltos vėliavos nekėlė ir surengę nedidelį spurtą privertė pasitarimą paprašyti Š.Jasikevičių (81:65). Iškart po jo vienas pats viską į vietas grąžino vieną geriausių sezono mačų žaidžiantis A.Toupane – 86:65. Laikui sparčiai tiksint įspūdingu bloku savąjį krepšį apgynė komandos kapitonas P.Jankūnas, progą pasireikšti gavo jaunieji žalgiriečiai Gytis Masiulis ir Martynas Sajus – 87:67. Rungtynių pabaigoje fantastišką Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 90:74 vainikavo rezultatyviausias A.Toupane sezono pasirodymas.

„Žalgiris“: A.Toupane 21 (4/4 trit.), K.Pangosas 18 (5 rez. perd.), A.White‘as 11 (5 atk. kam., 3 per. kam.), B.Daviesas 9, A.Milaknis 9 (2 per. kam.), E.Ulanovas 7 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 6, V.Micičius 4 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 3, P.Valinskas 2, M.Sajus 0, G.Masiulis 0.

„FC Barcelona“: P.Oriola 18 (5 atk. kam.), A.Tomičius 11 (5/5 dvit., 2 per. kam.), P.Koponenas 10 (2 per. kam.).