A. Tapinas: Kaune į Seimą kandidatavęs politikas Lietuvai iškrėtė niekšybę – Kas vyksta Kaune

A. Tapinas: Kaune į Seimą kandidatavęs politikas Lietuvai iškrėtė niekšybę

delfi.lt 2018/02/28 14:33
DELFI nuotr.

Trečiadienį jaunasis konservatorius Tadas Langaitis padeda Seimo nario mandatą. Iš nevilties, kaip pats sako, nes jam, tokiam moderniam ir kietam, valstiečiai dirbti neleidžia.

Gabrielius Landsbergis, kuris paprastai būna šmaikštus kalbėdamas apie politinius oponentus, bet netenka oratoriaus sugebėjimų prireikus aiškintis dėl partiečių „zbitkų“, pro sukąstus dantis iškošė, kad jei kas jo klaustų, tai jis nerekomenduotų taip daryti. Agnė Širinskienė iš karto dėjo visą rinkinį „slaptų Langaičio pasitraukimo priežasčių“, bet Agnė jau toks hiperaktyvus vaikas klasėje.

Langaitį pakeis Kupčinskas. Vieną opozicijos konservatorių pakeis kitas – didelio čia daikto, pasakysite.

Yra to daikto. Tadas Langaitis gal net nesupranta, kokią smulkią niekšybę iškrėtė Seimui ir apskritai Lietuvos politiniam laukui.

Juk konservatoriai į 2016 metų rinkimus ėjo su labai aiškia atsinaujinančios politikos linija. Jaunas lyderis. Jauni lyderiukai. Traukitės iš kelio, karšinčiai, duokite mums kelią. Naujos galimybės Lietuvai. Ėjo taip stipriai, kad net pačios partijos veteranai pradėjo už kiekvieno kampo matyti paruoštas rogutes, kuriomis partijos jaunimas juos veš į mišką. Neabejoju, kad panašios strategijos partija planavo laikytis ir 2019 metų savivaldos, ir 2020 metų Seimo rinkimuose.

Ir čia išstoja Langaitis.

Vienas ryškiausių jaunųjų partijos veidų, kuris rinkiminiame plakate įtempęs smakrą ir pasisukęs šiek tiek profiliu drąsiai žvelgė į ateitį ir į vado pažadėtą prizą – ūkio ministro postą. Ir nėrėsi iš kailio mėgindamas įtikinti žmones juo patikėti.

T. Langaičio rinkiminės kampanijos plakatas / Archyvo nuotr.

Jis kalbėjo apie permainas, kurias atneša nauja politikų karta. Apie praeities politikus, kurie nesukurs ateities.

Žaidė emocijomis pasakodamas apie draugus, kurie, sužinoję, jog jis renkasi politiko kelią, manė, kad juokauja. Ir tada Tadas dramatiškai paaiškindavo, kad nejuokauja. Dabar matome, kad vis dėlto juokavo.

Ir, dėmesio, ašinė buvusio Seimo nario citata: „Metams bėgant supratau, kad darbas privačiame sektoriuje manęs nebepatenkina. Norėdamas matyti pokytį Lietuvos politikos pelkėje atsakomybę turiu prisiimti pats ir parodyti pavyzdį. Mūsų ateitis per brangi, kad patikėtume ją nekvalifikuotiems politikams.“

Ir žmonės patikėjo. 17 310 žmonių reitingavo Tadą Langaitį ir būtent šitų balsų dėka jis pakilo rinkiminiame sąraše iš 29 į 12 poziciją ir pateko į Seimą.

O ten realybė parodė nagučius – vadas netapo premjeru, nuplaukė ir ūkio ministro postas. Ir kurti ateitį jaunajam politikui pasirodė per sunku.

Kalbėdamas apie tai, jog nemato prasmės dirbti opozicijoje, kai valdantieji elgiasi taip nekonstruktyviai, Tadas Langaitis akivaizdžiai įrodo, kad neturi žalio suvokimo apie tai, kaip funkcionuoja parlamentas, kokios opozicijos ir Seimo nario pareigos.

Net ir būdamas opozicijoje gali nuveikti labai daug, išsirinkti tau artimą sferą, dirbti su ją reguliuojančiais teisės aktais, augintis politinį svorį tiek partijoje, tiek oponentų, tiek rinkėjų akyse, ieškoti kompromiso tais klausimais, dėl kurių sutaria abi Seimo pusės, o tokių klausimų tikrai yra.

Bet reikia dirbti. Kaip paaiškėjo, dirbti jaunasis politikas nenori. Tarnauti taip pat. Jis atėjo valdyti. O jeigu valdyti nepavyksta ir ambicingo posto negauni (nors duodamas interviu susigalvoji fantaziją, kad tau jį siūlė premjeras Skvernelis), tada jau dirbti Lietuvai pasidaro visiškai nebeįdomu.

T. Langaičio ataskaita / Archyvo nuotr.

Oficialiais Seimo duomenimis, Tadas Langaitis per beveik pusantrų metų pateikė vos tris individualius teisės aktų pakeitimus ir šešiolika bendrų, kur reikėjo tik padėti parašą. Savo fantastiškoje pirmųjų metų ataskaitoje kaip svarbius darbus jis mini 135 Feisbuko postus, 2148 naujus draugus ir 3300 „laikų“ surinkusi pranešimą.

Ir štai sprendimas trauktis. Nebeliko drąsios ateities, pavyzdžio rodymo, permainų vėjo. Liko tik miknojimas apie tai, kiek daug žmonių jį sveikina ir robotuko lygio atsakinėjimai nusivylusiems.

„Atsiprašau , kad nuvyliau. Tikiuosi, kad dar nudžiuginsiu prasmingais Lietuvai darbais.“

T. Langaičio atsiprašymas / Archyvo nuotr.

Gal jau nebedžiuginkit, Tadai, nes kaip sako žinomas filosofas Knysliukas – nebedžiugina balionėlis.

O Tado Langaičio niekšybė yra smulki ir paprasta – jis taps idealiu pavyzdžiu, kaip neveikia „jaunoji politika“, kokie nepatikimi, savanaudžiai ir oportunistai yra į politiką ateinantys jauni žmonės. Ir storu teptuko dryžiu jis perbraukia visus jaunus žmones, visus idealistus, tikinčius skaidria ir moralia politika ir norinčius tarnauti, o ne ūkio ministro aureolės, įtakos ir krėslo, aptraukto kokybiška oda.

Konservatoriams ir kitoms atsinaujinančią politiką propaguojančioms partijoms jis padarė daugiau žalos, negu senųjų socdemų ir valstiečių parėkavimai pakelti kubu.

Ir tą žalą dar pamatysime artėjančiose rinkimų kampanijose, kai Landsbergis, Armonaitė ar Paluckas prasižios apie būtinybę duoti kelią jauniems.

Paluckas su Armonaite dar numos ranka – „taigi čia konservatoriai“, o ką daryti Landsbergiui? Juk čia buvo asmeninis jo favoritas, jo surinktos politinės kaladės čirvų karalius. O realiai liko tik džokeris. Mintis gera, kastingas nekoks.

Visi, kas netingės, primins konservatoriams, kad jau buvo toks jaunas ir perspektyvus, nauja galimybė Lietuvai, kuri pirmai galimybei pasitaikius dėjo į krūmus. Ir galės Tėvynės Sąjunga sukandusi dantis aiškintis, kad čia tik toks vienas, kad visi kiti bus geri, bet patikėti jau bus labai sunku.

Haiku
Dirbsiu Lietuvai
Tik posto reik, nes kitaip
Monkės biznis man

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.