Specialistai primena: už automobilio statymą Kaune mokėti turi ne visi

Asociatyvi / archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pastaruoju metu itin daug kalbama apie dėl automobilių sausakimšą Kauno centrą, didėjančius transporto priemonių parkavimo įkainius. Tačiau Laikinoji sostinė yra vienas iš trijų miestų šalyje, kuriame konkrečia degalų rūšimi varomų automobilių savininkai gali statyti savo automobilius visiškai nemokamai. Be to, tam nereikia ir specialaus leidimo.

Praėjusį penktadienį radijo laidoje „Kas vyksta Kaune?“ kalbėta apie automobilių statymo Kaune aktualijas bei naujoves. Vykusioje diskusijoje Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus pavaduotojas Darius Razmislevičius užsiminė ir apie galimybę elektromobilių turėtojams šias transpoto priemones Kaune statyti nemokamai. Pasak jo, tokia privilegija taikoma ir dar dvejuose Lietuvos miestuose – Vilniuje bei Trakuose.

Specialus elektromobilio valstybinis numeris / Susisiekimo ministerijos nuotr.

Išskirtinai tik Kaune elektromobilių savininkai, turintys specialųjį šios degalų rūšies transporto priemonėms skirtą valstybinį numerį su raidėmis EV, savo automobilius parkavimosi vietose mieste gali statyti nemokamai be jokių papildomų rūpesčių. Tai yra, nereikalingas netgi leidimas, pagrindžiantis tokią teisę.

„Tačiau elektromobilių vairuotojai, ant kurių automobilio yra įprastas valstybinis numeris, norėdami savo transporto priemonę Kaune statyti nemokamai (neįsigydami specialiojo numerio), turi kreiptis į Všį „Automobilių stovėjimo aikštelės“ tam, kad gautų tokią lengvatą įrodantį leidimą“, – paaiškino D. Razmislevičius.

„Regitros“ Komunikacijos skyriaus atstovės Ingridos Kuorytės teigimu, specialūs elektromobiliams skirti numeriai išduodami vairuotojams įprasta eilės tvarka. Jų kaina esą nesiskiria nuo įprasto automobilio valstybinio numerio, jei neišsakomi papildomi pageidavimai dėl norimų kombinacijų. Specialaus elektromobiliui skirto numerio kaina siekia 15, 06 euro.

Lietuvoje iš viso registruota 651 elektromobilis, 82 iš jų – Kaune.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

V. Matijošaitis Kauno „Žalgirio“ sirgalių iš arenos išvaryti neplanuoja

Kaune prasideda dizaino įvykis: pristatys, kaip atrodys miestai po 30 metų

Į duobę po pertraukos smigęs „Žalgiris“ patyrė pirmą Eurolygos pralaimėjimą

VMI laukia kauniečių mokesčių: priskaičiuota 5,4 mln. eurų

„Swedbank“ siūlo prie banko jungtis naudojant piršto antspaudą ar veido atpažinimą

Augant koronaviruso sergančiųjų skaičiui gali mažėti medikų teikiamų paslaugų

A. Monkevičius: koronaviruso plitimas mokymo įstaigose kelia nerimą

Svarbi žinia Kauno rajonui: dalis gyventojų liks be vandens

Nenorintiems registruotis baruose – baudos iki 1500 eurų

A. Veryga nepatenkintas „Žalgirio“ rungtynėmis: nusipirkus bilietą galima ir neiti