Birštono sanatorijos vadovas: nemažai lietuvių painioja SPA ir gydomąją reabilitaciją – Kas vyksta Kaune

Birštono sanatorijos vadovas: nemažai lietuvių painioja SPA ir gydomąją reabilitaciją

Sanatorijos „Facebook“ paskyros nuotr.

Nemuno kilpoje įsikūrusios „Versmės“ sanatorijos vadovas gydytojas-reabilitologas Antanas Danys renginyje „Sveikatos dienos 2018“ pateikė pavyzdį iš savo praktikos, kaip mūsų tautiečiai sanatorijose ieško malonumų, o ne sveikatos. Svečių iš Vakarų ir Artimųjų Rytų požiūris į įstaigą, tuo tarpu, kitoks.

„Jei savo paslaugas perkantiems klientams paskiriame kineziterapiją, t. y. mankštą, jie piktinasi gavę per prastą procedūrą, tačiau jei paskirtume tris masažus per dieną, iš kurių naudos gerokai mažiau, jie būtų labai laimingi“, – aiškino A. Danys.

Pasak jo, Lietuvoje nemažai žmonių painioja SPA ir gydomąsias reabilitacijos paslaugas. Pirmoji skirta suteikti žmogui malonumą, orientuota į pojūčius – vaizdą, garsą, kūno atsipalaidavimą. Angliškai tai vadinama wellness SPA (geros savijautos SPA) ir yra labai populiaru Europoje.

„Tačiau mes pasirinkome reabilitacinio gydymo kryptį, esame akrediduoti kaip gydymo įstaiga LR Sveikatos apsaugos ministerijoje. Iš dalies pasirinkimą lėmė partnerių iš Vokietijos bei Izraelio patarimas jokiu būdu nepristatyti savęs kaip SPA, nes žmonėms iš minėtų šalių aktualesnis yra gydymas. Taigi, niekur nesakome, kad esame SPA – deja, kai kurie atvykusieji dėl to nusivilia“, – sakė A. Danys.

Kasmet „Versmės“ sanatorijoje gydosi ar ilsisi daugiau kaip 8000 žmonių. Daugiau kaip pusė – apie 55 proc. – yra ligoninių atsiųsti pacientai, patyrę traumas, operacijas ar sunkias ligas. Svarbiausias uždavinys – grąžinti jiems sveikatą, darbingumą ar galimybę judėti, kad netaptų našta valstybei ir savo artimiesiems. Todėl čia dirba 45 licencijuotos slaugytojos ir 17 gydytojų–reabilitologų.

Kita dalis – apie 45 proc. – svečių yra vadinamieji sveikatos turistai, atvykstantys iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Izraelio ir kitų šalių. Kaip teigė A. Danys, iš medicininės pusės – tai labai patogūs klientai, kuriems nereikia visą parą budinčių medikų pagalbos, slaugytojų, medikamentų.

„Moksliniai tyrimai ir mūsų praktika rodo, kad norint „atsijungti“ nuo kasdienės rutinos reikia maždaug pusantros savaitės. Jei jaučiate įvairius nuovargio simptomus – nedidelius sąnarių, stuburo skausmus, sumažėjusį darbingumą, dirglumą ir nemigą, savaitgalio SPA neužtenka, reikia bent 8-10 procedūrų, kad atgautumėte jėgas be vaistų“,- teigė A.Danys.

Ir pridūrė: „Susidaro įspūdis, kad lietuviai renkasi poilsio vietas ne tam, kad atgautų jėgas, o tam, kad patalpintų įspūdingesnių nuotraukų socialiniuose tinkluose. Pamirštama, kad ne liukso klasės kambarys, o profesionaliai sudarytas gydymo planas padeda atsigauti.“

Paklaustas, ar tai ne per didelė prabanga, gydytojas-reabilitologas atsako: „Skirtingai nei prabangos prekių, sveikatos neįmanoma nusipirkti su didžiule nuolaida arba laimėti loterijoje.“

Jovita Tirvienė, sanatorijos valdybos pirmininkė, Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja priminė, kad ši savivaldybei priklausanti įstaiga yra orientuota į vidutines pajamas gaunančius tautiečius.

Antanas Danys ir Jovita Tirvienė / „Versmės“ nuotr.

„Nors viešojoje erdvėje kalbama, kad valstybės įstaigos dirba neefektyviai, mūsų pavyzdys byloja priešingai. Keturiolika metų iš eilės dirbame pelningai, įskaitant krizinius 2008-2009 m. Nuolatinis kambarių užimtumas siekia 80 proc. ir daugiau. Iš sveikatos turizmo uždirbamos pajamos suteikia galimybę ligonių kasų finansuojamiems pacientams nemokamai skirti mankštą baseine, gydomojo purvo ir mineralinio vandens gydomąsias procedūras.

Be to, kasmet į savivaldybės biudžetą vien pagalvės mokesčio sumokame apie 35 tūkst. eurų. Pasisekė išsaugoti profesionalų 196 žmonių kolektyvą. Stengiamės ne tik mokėti teisingus atlyginimus, bet ir išlaikyti pozityvų mikroklimatą darbe, kad nebūtų bereikalingų įtampų, antraip jos persiduos mūsų ligoniams“,- pasakojo J.Tirvienė.

Šiemet „Versmėje“ vyks didžiausio gyvenamojo korpuso rekonstrukcija, kainuosianti 4,5 mln eurų. Ji bus vykdoma be Europos Sąjungos ar valstybės paramos, tik iš uždirbtų lėšų ir banko paskolos. Remonto metu sanatorija veiks, bus uždaromos tik atskiros pastato dalys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.