Kauniečiai rinkosi į slidžių žygį Kleboniškyje – trasa šliuožti galės visi norintys – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai rinkosi į slidžių žygį Kleboniškyje – trasa šliuožti galės visi norintys

Organizatorių nuotr.

Nors sekmadienį kaip reikiant gnaibė speigas, aktyviems kauniečiams tai nesutrukdė kelias valandas praleisti gryname ore. Kleboniškio miške apie 60 žmonių susirinko į nemokamą žygį lygumų slidėmis. Pažymėta trasa bent savaite šliuožti galės visi norintieji, o iniciatyvos organizatorių žvilgsniai jau krypsta į kitą vietą.

„Kažkaip mums visada labiau rūpėjo vanduo, bet pastebėjau, kad žmonės visai baigia apsileisti – nedrįsta, sunku aktyviau praleisti laisvalaikį. O juk tai labai didelis malonumas – norisi atgaivinti, suburti žmones ir šaltuoju metų laiku“, – kalbėjo žygį organizavusios VšĮ „Vandens turistai“ atstovė Ovidija Undzėnaitė.

Startavę sekmadienio vidurdienį prie Islandijos plento „Circle K“ degalinės, 60 žmonių per maždaug pusantros valandos įveikė pažymėtą trasą, o po to šildėsi prie laužo, vaišinosi karšta arbata ir kitais gardumynais.

Įveikiama kiekvienam

„Miško properšų, griovių, kur nėra medžių bei susikaupę daugiau sniego, ieškojome visą praėjusią savaitę ir padarėme be galo smagią trasą, ją pažymėjome. Trasa tikrai įdomi – su įvairiais kanaliukais, nedidelių kliūčių perlipimais ar peršokimais, pakilimais ir nusileidimais. Kita vertus, nerasite čia didelių nuolydžių, skardžių, kur būtų galima nugriūti ir užsigauti“, – pasakojo O. Undzėnaitė.

Didelio šalčio, anot jos, nesijaučia – nėra vėjo, kadangi viskas vyksta pačiame Kleboniškio miške, medžiai užstoja. Be to, judant speigas nelabai ir baisus. Tik ilgai šnekėtis ar žiūrėti į medžius jau negali, nes pradeda kąsti.

O. Undzėnaitės teigimu, pradedantiems ar po ilgo laiko tarpo stojantiems ant slidžių ši trasa – pats tas. Visą šią savaitę bet kas galės ja šliuožti ir džiaugtis geru oru. Trasos ilgis – lygiai 5,2 km. Ją įveikti trunka kiek daugiau nei valandą, o judant visai neskubriai, su vaikais – apie pusantros valandos.

„Teisinga šliuožimo technika tiesiog palengvina judėjimą pirmyn ir žygis, galbūt, suteikia daugiau malonumo, galima pasidairyti aplinkui, juolab tokiu gražiu oru, kokio sulaukėme sekmadienį. Tačiau buvo ir žmonių, išvis pirmąkart išbandžiusių slides – trasą įveikė visi. Vienas paskui kitą pamažu klampojo šeima su berniuku – manau, ir jiems buvo labai smagu“, – džiaugėsi pašnekovė.

Įrangą turi ne vienas

Kaip sakė viena žygio rengėjų, slidinėjimo įrangą susikrovę sandėliukuose, rūsiuose, kiemuose, tiesą sakant, turi nemažai kauniečių. Tik jiems trūksta informacijos apie slidinėjimą Kauno apylinkėse, iniciatyvas. O. Undzėnaitė spėjo, kad iškritus dideliam sniego kiekiui turėtų susirinkti ne mažiau kaip 200 entuziastų vien su savo įranga.

„Dalį jos nuomojame, tačiau daug komplektų neturime – maždaug mokymuisi. Yra instruktorius, kuris darbo dienomis Ąžuolyne norintiems išmokti veda lygumų slidinėjimo kursus. O žygio dalyvių buvo net su universaliais apkaustais – smagu, paprašiau pasimatuoti (šypsosi). Kai jau užsikabina, tai nekreipia per daug dėmesio į įrangą, kad tik ant slidžių atsistotų. Bet pastebėjau, kad žmonės dabar išvis nepaprastai džiaugiasi sniegu. Jo turime tiek mažai…“ – kalbėjo moteris.

Kitas savaitgalis – kita vieta

Ateinantį sekmadienį šliuožimas planuojamas Lampėdžiuose. Nauja trasa turėtų iš dalies nutįsti karjero ledu, kuris dabar stiprus, gal net pasiekti salą. Paskui kita puse, per pačią Lampėdžio gyvenvietę, pušyną slidininkai paršliuoš atgal.

„Atvirų vietų ten nemažai, turėtų būti ir sniego. Kol trasa nepažymėta, ją sunku nupasakoti, bet paženklinus jau niekaip nepasiklysi: ant ledo planuojame dėti vėliavėles, o miške – minkšto popieriaus įvairiaspalves skrajutes“, – aiškino O. Undzėnaitė.

Taip pat pažymėta Kleboniškio trasa – atskirti lengvai galima dar dabar. O jeigu sniego Lampėdžiuose trūks, apsileisti kauniečiai neketina – kartos Kleboniškyje, kadangi trasa šauni. Prisijunkite ir jūs!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.