Artėjant sezonui – patarimai, kaip išsirinkti tinkamą šiltnamį – Kas vyksta Kaune

Artėjant sezonui – patarimai, kaip išsirinkti tinkamą šiltnamį

Organizatorių nuotr.

Šiuolaikinis sodas ar daržas sunkiai įsivaizduojamas be šiltnamio, todėl artėjant sodininkystės ir daržininkystės sezono pradžiai pats laikas pradėti ruoštis ir įsigyti tinkamą šiltnamį. Beveik kiekvienas sodininkas ankstyvą pavasarį šiltnamyje sėja salotas, ridikėlius, pomidorus ar agurkus. Šiltnamis leidžia paankstinti daržininkystės sezoną, todėl daržovėmis galima mėgautis anksčiau nei derlius subręsta atvirose lysvėse.

Nors, iš pažiūros, didžioji dalis šiltnamių yra panašūs, tačiau iš tiesų jie vienas nuo kito skiriasi tiek savo konstrukcija, tiek savybėmis. Todėl tinkamo šiltnamio pasirinkimas yra gana atsakingas procesas. Reikia įvertinti, kiek ploto norima skirti šiltnamiui, kokios kultūros bus auginamos, kokie papildomi priedai ir šiltnamių įranga reikalinga, kokiomis medžiagomis bus dengtas šiltnamis ir pan. Kadangi aktyviai vykdoma prekyba šiltnamiais internetu, pasirinkimui galima skirti pakankamai dėmesio lyginant skirtingus produktus tarpusavyje ir taip išsirenkant tinkamiausią. Renkantis šiltnamį būtina atkreipti dėmesį į jo techninius parametrus ir savybes.

„Šiltnamiai yra viena populiariausių mūsų prekių, parduodamų internetu, kadangi daržininkystė dabar labai populiarėja. Tapo madinga užsiauginti ekologiškų daržovių patiems“, – sakė internetinės parduotuvės „b-a.eu“ atstovas Mantas Meliešius.

„Mūsų parduotuvėje siūlomi šiltnamiai yra lengvai montuojami, ilgaamžiai, nebrangūs ir atrodo estetiškai. Nors šiltnamių prekybos sektoriuje pardavėjų konkurencija yra didelė, ne visi siūlo kokybiškus ir sertifikuotus šiltnamius. Dažnai radus produktą už panašią kainą paaiškėja, kad jis pagamintas iš plonesnio metalo, polikarbonatas neatsparus Saulės spinduliams ar reikia įsigyti papildomų priedų“, – teigė M. Meliešius.

Populiariausi – polikarbonatiniai šiltnamiai

Ilgą laiką buvo populiarūs polietilenu arba stiklu dengti šiltnamiai. Polietileno plėvelės populiarumą lėmė nedidelė kaina. Pagrindinis šios dangos trūkumas – nepatvarumas. Po kiekvienos žiemos polietileno plėvele dengtą šiltnamį reikia jeigu ne pilnai perdengti, tai bent jau remontuoti nuo nepalankių oro sąlygų atsiradusius įplyšimus. Stikliniai šiltnamiai, lyginant su polietileno plėvele dengtais šiltnamiais, yra gerokai patvaresni ir ilgaamžiškesni. Tačiau toks šiltnamis sudėtingai surenkamas, kyla problemų, jeigu stiklas dūžta.

Abiejų šių tipų problemas sprendžia polikarbonatiniai šiltnamiai. Polikarbonatiniai šiltnamiai yra lengvai montuojami, patvarūs saugūs ir pigūs, todėl sodininkai mielai renkasi ir perka šią produkciją. Tai patvirtina ir M. Meliešius: „Populiariausias „b-a.eu“ internetinėje parduotuvėje parduodamas šiltnamių modelis yra „Klasika“. Tai arkinis 6m2 ploto šiltnamis su polikarbonatine danga. Jis skirtas tiek mėgėjams, tiek profesionalams.“

Polikarbonatiniai šiltnamiai pasižymi keliomis geromis savybėmis. Visų pirma, polikarbonato plokštės yra lengvos, todėl nereikia labai tvirtos karkaso konstrukcijos, kokia yra reikalinga stikliniam šiltnamiui. Polikarbonatas praleidžia 76-83 proc. šviesos spindulių. Šis parametras šiek tiek prastesnis nei stiklo, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad polikarbonatas sulaiko šilumą 60 proc. geriau, nei stiklas. Be to, tai lengvai formuojama ir apdirbama medžiaga, kuri, skirtingai nei stiklas, nedūžta ir neskyla. Kadangi polikarbonato kaina yra linkusi mažėti, tikėtina, kad tokio tipo šiltnamiai taps dar populiaresni.

Šiltnamio konstrukcijos ir priedų pasirinkimas

Renkantis šiltnamį tenka apsispręsti ir dėl jo konstrukcijos. Paprastai siūloma galimybė rinktis arkinę arba dvišlaitę konstrukciją. Arkinis šiltnamis yra tvirtesnis, lyginant su šlaitiniu, be to žiemą nuo jo lengviau nuslysta sniegas. Jeigu arkinis šiltnamis dengiamas ištisinėmis polikarbonato plokštėmis, konstrukcija dar labiau sutvirtėja, tampa atspari vėjo gūsiams. Tuo tarpu šlaitiniai šiltnamiai montuojami iš pjaustytų lakštų, todėl atsiranda rizika, kad stipresnis vėjas gali išplėšti dangą.

Investicija į tinkamai pasirinktą šiltnamį atsiperka gana greitai. Renkantis šiuolaikinę produkciją galima optimizuoti šiltnamio priežiūrą, išvengiant dalies rankinio darbo. Pavyzdžiui, rinkoje siūlomi sprendimai šiuo metu dažniausiai turi automatinius langus, kurie atidaromi ir uždaromi pasiekus tam tikrą temperatūrą. Taip atliekamas automatinis šiltnamio vėdinimas ir nereikia šiltnamiui skirti nuolatinio dėmesio.

Papildoma šiltnamių įranga taip pat padeda sutaupyti šiltnamių priežiūrai skiriamo laiko. Pavyzdžiui, investavus šiek tiek papildomų lėšų galima įsirengti šiltnamį su automatine laistymo sistema. Sistemos principas paprastas – po šiltnamį išvedžiojamos laistymo žarnelės, kuriomis cirkuliuoja vanduo. Automatizuoto laistymo sistema pagal nustatytą laikmatį tam tikru metu išleidžia norimą kiekį vandens, todėl nereikia papildomai rūpintis, ar šiltnamyje augantys augalai gauna pakankamai drėgmės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.