Eurolygos dvikova išvykoje: žalgiriečiai dar pergale arčiau ketvirtfinalio | Kas vyksta Kaune

Eurolygos dvikova išvykoje: žalgiriečiai dar pergale arčiau ketvirtfinalio

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė 23-iojo turo Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Stambulo „Anadolu Efes“ komanda. Po sunkokos varžybų pradžios, kauniečiai įsivažiavo į žaidimą ir nurungė aikštės šeimininkus rezultatu 70:86.

Pačioje susitikimo pradžioje varžovams į nugarą žalgiriečiai kvėpavo įvairiapusį žaidimą demonstravusio Brandono Davieso pastangomis – 7:8. Ketvirčiui jau įsibėgėjus puskablį dešine ranka realizavo Edgaras Ulanovas, baudų stojo mesti atsilikimą iki 11:13 mažinęs B.Daviesas. Į jau trečiąjį Toney Douglaso tolimą šūvį lygiai tuo pačiu atsakė be priežiūros paliktas Vasilije Micičius, po krepšiu kovą laimėjo Antanas Kavaliauskas, o tritaškiu prabilęs Kevinas Pangosas išvedė kauniečius į priekį rezultatu 19:18. Tarsi vidurio puolėjas V.Micičius rinko dar du taškus, tačiau keliomis „Žalgirio“ klaidomis gynyboje pasinaudoję turkai 21:23 laimėjo pirmą rungtynių atkarpą.

Antrajame kėlinyje baudos aikštelėje užsiautė įspūdingą skrydį atlikęs Aaronas White‘as, pro galinę liniją sėkmingai prasmuko energijos nestokojęs V.Micičius – 28:27. Iš vidutinio nuotolio pataikius Pauliui Jankūnui bei solidų indėlį puolime įnešus jaunajam Pauliui Valinskui, svečių pranašumas nepastebimai šoktelėjo iki 35:27. Puikų pasirodymą tęsė prie baudų metimų linijos septintąjį tašką iš eilės rinkęs P.Valinskas, bet po pasitarimo geriau atrodė Turkijos taurės laimėtojai (37:34). Tuomet jau sekė Šarūno Jasikevičiaus atsakomoji minutės pertraukėlė, kurią savo rezultatyviu žaidimu arčiau krepšio išnaudojo B.Daviesas ir V.Micičius bei dėjimų fiestą prieš antrą rungtynių pusę surengę E.Ulanovas ir Axelis Toupane – 45:36.

Po didžiosios pertraukos gerą žaidimą toliau demonstravo aukštaūgiai B.Daviesas ir A.White‘as, kurių tandemas nė per taškelį neleido priartėti šeimininkams – 51:42. Laisvu koridoriumi pasinaudojo E.Ulanovas, o galingais žingsniais nuo tritaškio įsibėgėjęs A.White‘as dar kartą tikrino „Sinan Erdem“ arenos lankų tvirtumą – 57:46. Varžovams bandant artėti tritaškiu savo taškų kraitį atsidaręs Artūras Milaknis netrukus dar ir sumetė baudas, o dviženklę persvarą 65:54 išsaugojo K.Pangoso pastebėtas A.Kavaliauskas. Per likusį laiką Lietuvos čempionų pozicijas dar labiau sustiprino su nesportine pražanga dvitaškį pelnęs V.Micičius – 68:56.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje visas „Anadolu Efes“ krepšininkų ambicijas gniaužė tritaškiais prabilęs A.Milaknis ir po perimto kamuolio vienas pats visus reikalus sutvarkęs A.White‘as – 78:61. Susikrovus solidų pranašumą tolimu šūviu pasižymėjo K.Pangosas, tačiau tai buvo viskas, ką žalgiriečiams pavyko nuveikti per kiek daugiau nei tris minutes, tad pasitarimą dėl viso pikto sušaukė Š.Jasikevičius (81:66). Turkijos komanda jau atrodė susitaikiusi su baigtimi, o įtikinamą pergalę kauniečiams rezultatu 86:70 įtvirtino E.Ulanovas bei savąjį šansą išnaudojęs Martynas Sajus.