Naujos viešosios pirties atidarymo proga – nemokamų maudynių diena

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rytoj Kaune oficialiai visuomenei atidaroma nauja viešoji miesto pirtis – „Pirties namai“. Jonavos gatvėje 41D numeriu pažymėtame pastate lankytojų lauks sauna, kurioje vienu metu telpa net 50 lankytojų. Pirties sumanytojai atidarymo proga kviečia kauniečius visą šeštadienį pirtyje kaitintis nemokamai, o „Kas vyksta Kaune“ apžvelgia ir kitas mieste veikiančias viešąsias pirtis.

Pirtis įrengta rytietišku stiliumi. Čia yra sauna, poilsio zona, baseinas, akmeniniai gultai ir 80 persirengimui skirtų vietų. Saunoje stovi galinga krosnis – pirties specialistų teigimu, didžiausia Baltijos šalyse. Bendras patalpų plotas – 400 kv m.

Atidarymo dieną – nemokamos maudynės

„Mintis pastatyti viešąją miesto pirtį kilo todėl, kad ir patys esame užkietėję pirtininkai, mėgstantys sportą, o po jo – šį savotišką ritualą, vieną didžiausių gyvenimo malonumų. Kaune tėra dvi viešos pirtys: viena Šančiuose, kita – „Undinėje“. Manome, kad tiek aktyvių gyventojų turinčiame Kaune atsiras pirties gerbėjų“, – apie idėjos gimimą ir įgyvendinimą pasakojo vienas iš viešosios pirties savininkų Marius Koncevičius.

Viešoji miesto pirtis projektuota ir statyta galvojant, kad joje vyrai ir moterys maudysis atskirai. Todėl antradienis ir ketvirtadienis priklauso moterims, o likusios – vyrų dienos. Vyras priminė, kad atėjus pirtintis reikėtų turėti savo šlepetes, kepurę, saugančią plaukus nuo karščio, porą rankšluosčių, kurių vieną reiktų pasitiesti saunoje. Galima atsinešti savo vantą arba įsigyti ją „Pirties namuose“.

„Vasario 24 d., kadangi kviečiame nemokamai apsilankyti visus miestiečius, moteris ir vyrus, pageidautina turėti maudymosi kelnaites ar maudymosi kostiumėlį, nors įprastai į pirtį einama be jų. Dirbsime 8 val. ir užsidarysime 21 val. Kiekvienam atvykusiam dovanosime porą valandų pirties, kad tilptų visi norintieji“, – informavo M. Koncevičius.

„Pirties namų“ lankymas pirmadienį nuo 13-21 val. ir antradienį-penktadienį 9-14 val. kainuoja 8 eurus už 2 valandas maudynių ir 11 eurų už 4 valandas. Antradienį-penktadienį 16-21 val. kaina kils atitinkamai iki 10 ir 14 eurų, tiek pat pirtinimasis atsieis ir šeštadienį-sekmadienį. Senjorams ir neįgaliesiems visomis dienoms taikomas 6 ir 9 eurų tarifas, o vaikai iki 10 metų įeis nemokamai.

Kainos kitose Kauno pirtyse

Netoliese esančioje bucusioje „Undinėje“ įsikūrusi „Pirties gaiva“, Jonavos g. 40, kviečia karščio mėgėjus į bendrą pirtį, talpinančią 20 žmonių ir atskirą pirtelę, kur susės 6 žmonės.

Vyrai čia laukiami pirmadienį 13-21.30 val., trečiadienį 11-21.30 val. ir penktadienį-sekmadienį 8-21.30 val., o moterys – antradienį 11-21.30 val. ir ketvirtadienį 8-21.30 val. 3 valandas kaitintis bendroje pirtyje „Pirties gaivoje“ kainuoja 9 eurus. Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems kišenės palengvės mažesne suma – 5 eurais.

Atskira didžioji pirtis su baseinu atsieis 30 eurų už valandą, 55 eurus už 2 valandas ir 80 eurų už 3 valandas. Atitinkama, mažoji pirtis – 25, 42 ir 59 eurai.

Šančiuose, A. Juozapavičiaus pr. 82A, veikianti „Metalo pirtis“, tuo tarpu, siūlo dviejų skirtingo dydžio pirties salių nuomą be bendro pirtinimosi paslaugos, tad ir kainos čia aukštesnės.

Mažoji salė su sūkurine vonia ir įvairiais patogumais, talpinanti apie 20 žmonių, pirmadienį-ketvirtadienį kainuoja 25 eurus už valandą, penktadienį-šeštadienį – 35 eurus, o sekmadienį – 30 eurų. Už dar įmantresnę didžiąją salę, talpinančią iki 32 žmonių, teks atseikėti atitinkamai 35, 45 arba 40 eurų.

Pirtininkai laukiami ir atokiau

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, dar viena vieša pirtelė su poilsio kambariu veikia šalia Lampėdžio ežero, Gervių gatvėje. „Lampėdžių pirtis“ atidaryta ketvirtadienį-penktadienį 15-21 val. ir šeštadienį-sekmadienį 10-20 val. 2 valandos maudynių suaugusiajam čia kainuoja 6 eurus, vaikui – 3 eurus.

Pasikaitinus šioje pirtelėje galima šokti tiesiai į ežerą – nepabūgusiems smarkiai kandančio šalčio, šiuo metu yra iškirsta eketė. Pirties savininkų teigimu, nedidelėje pirtyje vienu metu telpa iki 10 pirtininkų – daugiausia žmonių sulaukiama savaitgalį.

Pasikaitinti galima ir įvairiose vietose Kauno rajone: sodyboje Palazduonio kaime, „Bičiulių pirtyje“ Užliedžiuose, „Via Baltica“ pirtyje Kumpiuose, „Kačerginės pamiškėje“ Ringauduose, „Eulitoje“ Garliavoje, „Medynėje“ Stanaičiuose ir „Perkūnijos pirtyje“ Pajiesyje.

Visgi šiose vietose, iš esmės, siūloma nuomotis visą pirtį su įvairiomis programomis ar be jų. Viešosios pirties, į kurią galima užsukti bet kada darbo laiku pavieniui, paslaugos neteikiamos.

Reikia pridurti, kad pirtys veikia daugelyje Kauno regiono baseinų – apie jų darbo laiką, kainas ir teikiamas paslaugas plačiau skaitykite čia.

70 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

LSMU profesorius: būsiu pavadintas apokalipsės raiteliu, bet kažkas tai turi pasakyti

Į degalinę staiga nėręs vairuotojas nuo Kauno pareigūnų neišsisuko

Naktį Kauno klinikose su sūnumi praleidusi G. Alijeva liko sukrėsta: darosi neramu

Aleksote kaktomuša susidūrus dviem automobiliams, gatvė sunkiai pravažiuojama

Šunis baisiomis sąlygomis Kauno rajone laikiusi veisėja baudžiamosios bylos išvengs

Berniuko gyvybę nusinešusi tragedija Savanorių prospekte - be kaltų

Prastėjant situacijai, Kauno meras turi prašymą visuomenės sveikatos centrui

Nauji koronaviruso ribojimai: sporto varžybos vyks be žiūrovų (papildyta)

Kaune ir dar septyniose savivaldybėse skelbiamas karantinas (papildyta)

Kauno klinikose įsiplieskęs koronaviruso židinys pareikalavo pirmosios gyvybės