Naujos viešosios pirties atidarymo proga – nemokamų maudynių diena – Kas vyksta Kaune

Naujos viešosios pirties atidarymo proga – nemokamų maudynių diena

R. Tenio nuotr.

Rytoj Kaune oficialiai visuomenei atidaroma nauja viešoji miesto pirtis – „Pirties namai“. Jonavos gatvėje 41D numeriu pažymėtame pastate lankytojų lauks sauna, kurioje vienu metu telpa net 50 lankytojų. Pirties sumanytojai atidarymo proga kviečia kauniečius visą šeštadienį pirtyje kaitintis nemokamai, o „Kas vyksta Kaune“ apžvelgia ir kitas mieste veikiančias viešąsias pirtis.

Pirtis įrengta rytietišku stiliumi. Čia yra sauna, poilsio zona, baseinas, akmeniniai gultai ir 80 persirengimui skirtų vietų. Saunoje stovi galinga krosnis – pirties specialistų teigimu, didžiausia Baltijos šalyse. Bendras patalpų plotas – 400 kv m.

Atidarymo dieną – nemokamos maudynės

„Mintis pastatyti viešąją miesto pirtį kilo todėl, kad ir patys esame užkietėję pirtininkai, mėgstantys sportą, o po jo – šį savotišką ritualą, vieną didžiausių gyvenimo malonumų. Kaune tėra dvi viešos pirtys: viena Šančiuose, kita – „Undinėje“. Manome, kad tiek aktyvių gyventojų turinčiame Kaune atsiras pirties gerbėjų“, – apie idėjos gimimą ir įgyvendinimą pasakojo vienas iš viešosios pirties savininkų Marius Koncevičius.

Viešoji miesto pirtis projektuota ir statyta galvojant, kad joje vyrai ir moterys maudysis atskirai. Todėl antradienis ir ketvirtadienis priklauso moterims, o likusios – vyrų dienos. Vyras priminė, kad atėjus pirtintis reikėtų turėti savo šlepetes, kepurę, saugančią plaukus nuo karščio, porą rankšluosčių, kurių vieną reiktų pasitiesti saunoje. Galima atsinešti savo vantą arba įsigyti ją „Pirties namuose“.

„Vasario 24 d., kadangi kviečiame nemokamai apsilankyti visus miestiečius, moteris ir vyrus, pageidautina turėti maudymosi kelnaites ar maudymosi kostiumėlį, nors įprastai į pirtį einama be jų. Dirbsime 8 val. ir užsidarysime 21 val. Kiekvienam atvykusiam dovanosime porą valandų pirties, kad tilptų visi norintieji“, – informavo M. Koncevičius.

„Pirties namų“ lankymas pirmadienį nuo 13-21 val. ir antradienį-penktadienį 9-14 val. kainuoja 8 eurus už 2 valandas maudynių ir 11 eurų už 4 valandas. Antradienį-penktadienį 16-21 val. kaina kils atitinkamai iki 10 ir 14 eurų, tiek pat pirtinimasis atsieis ir šeštadienį-sekmadienį. Senjorams ir neįgaliesiems visomis dienoms taikomas 6 ir 9 eurų tarifas, o vaikai iki 10 metų įeis nemokamai.

Kainos kitose Kauno pirtyse

Netoliese esančioje bucusioje „Undinėje“ įsikūrusi „Pirties gaiva“, Jonavos g. 40, kviečia karščio mėgėjus į bendrą pirtį, talpinančią 20 žmonių ir atskirą pirtelę, kur susės 6 žmonės.

Vyrai čia laukiami pirmadienį 13-21.30 val., trečiadienį 11-21.30 val. ir penktadienį-sekmadienį 8-21.30 val., o moterys – antradienį 11-21.30 val. ir ketvirtadienį 8-21.30 val. 3 valandas kaitintis bendroje pirtyje „Pirties gaivoje“ kainuoja 9 eurus. Moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems kišenės palengvės mažesne suma – 5 eurais.

Atskira didžioji pirtis su baseinu atsieis 30 eurų už valandą, 55 eurus už 2 valandas ir 80 eurų už 3 valandas. Atitinkama, mažoji pirtis – 25, 42 ir 59 eurai.

Šančiuose, A. Juozapavičiaus pr. 82A, veikianti „Metalo pirtis“, tuo tarpu, siūlo dviejų skirtingo dydžio pirties salių nuomą be bendro pirtinimosi paslaugos, tad ir kainos čia aukštesnės.

Mažoji salė su sūkurine vonia ir įvairiais patogumais, talpinanti apie 20 žmonių, pirmadienį-ketvirtadienį kainuoja 25 eurus už valandą, penktadienį-šeštadienį – 35 eurus, o sekmadienį – 30 eurų. Už dar įmantresnę didžiąją salę, talpinančią iki 32 žmonių, teks atseikėti atitinkamai 35, 45 arba 40 eurų.

Pirtininkai laukiami ir atokiau

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, dar viena vieša pirtelė su poilsio kambariu veikia šalia Lampėdžio ežero, Gervių gatvėje. „Lampėdžių pirtis“ atidaryta ketvirtadienį-penktadienį 15-21 val. ir šeštadienį-sekmadienį 10-20 val. 2 valandos maudynių suaugusiajam čia kainuoja 6 eurus, vaikui – 3 eurus.

Pasikaitinus šioje pirtelėje galima šokti tiesiai į ežerą – nepabūgusiems smarkiai kandančio šalčio, šiuo metu yra iškirsta eketė. Pirties savininkų teigimu, nedidelėje pirtyje vienu metu telpa iki 10 pirtininkų – daugiausia žmonių sulaukiama savaitgalį.

Pasikaitinti galima ir įvairiose vietose Kauno rajone: sodyboje Palazduonio kaime, „Bičiulių pirtyje“ Užliedžiuose, „Via Baltica“ pirtyje Kumpiuose, „Kačerginės pamiškėje“ Ringauduose, „Eulitoje“ Garliavoje, „Medynėje“ Stanaičiuose ir „Perkūnijos pirtyje“ Pajiesyje.

Visgi šiose vietose, iš esmės, siūloma nuomotis visą pirtį su įvairiomis programomis ar be jų. Viešosios pirties, į kurią galima užsukti bet kada darbo laiku pavieniui, paslaugos neteikiamos.

Reikia pridurti, kad pirtys veikia daugelyje Kauno regiono baseinų – apie jų darbo laiką, kainas ir teikiamas paslaugas plačiau skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.