VDU dėl akademinę etiką pažeidusio dėstytojo lauks teismo sprendimo – Kas vyksta Kaune

VDU dėl akademinę etiką pažeidusio dėstytojo lauks teismo sprendimo

BNS 2018/02/22 18:45
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vytautos Didžiojo universitetas (VDU) kol kas nesiims veiksmų prieš profesorių Algį Krupavičių, jį akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius pripažino pažeidus etiką.

VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas A. Krupavičius yra pareiškęs, kad nepalankią kontrolieriaus išvadą skųs, ir VDU žada laukti, kol dėl šios situacijos pasisakys teismai.

„Jei po teismo paaiškės, kad profesorius vis dėlto pažeidė aukštųjų mokyklų etikos kodeksuose įtvirtintą pagarbos intelektinei nuosavybei normą, bus priimti atitinkami sprendimai“, – BNS nurodė VDU Integruotos komunikacijos vadovė Ina Žurkuvienė.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas šią savaitę paskelbė, kad VDU dėstytojas A. Krupavičius ir Kauno technologijos universiteto (KTU) dėstytoja Vitalija Simonaitytė neetiškai citavo buvusio doktoranto tekstą.

Antradienį paskelbtoje išvadoje kontrolierius teigia, kad A. Krupavičius ir V. Simonaitytė pažeidė aukštųjų mokyklų etikos kodeksuose įtvirtintą pagarbos intelektinei nuosavybei normą, kad akademiniam sąžiningumui prieštarauja plagijavimas ir mokslinei veiklai talkinusių žmonių arba organizacijų įnašo neigimas arba nutylėjimas. Anot kontrolieriaus, taip pat pažeisti Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtinti akademinės etikos ir intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo principai.

Kontrolierius tokius pažeidimus konstatavo gavęs KTU dirbančio doktoranto Giedriaus Žvaliausko skundą. Jame teigiama, kad rengdami publikaciją „Politinių partijų organizacija: Lietuvos atvejis“ (angliškai, „Organization of political parties: the Case of Lithuania“) A. Krupavičius ir V. Simonaitytė naudojosi jo pateiktu tekstu.

A. Krupavičius BNS aiškino, kad G. Žvaliauskas buvo pakviestas rašyti knygos dalį, tačiau per pusmetį nesugebėjo parengti sutartos medžiagos, todėl vieną knygos skyrių vietoj G. Žvaliausko pakviesta rašyti V. Simonaitytė.

KTU savo ruožtu dar sprendžia, ko imtis po kontrolieriaus išvados.

„Kauno technologijos universitetas akademinio nesąžiningumo netoleruoja. Šiuo metu situacija yra vertinama ir analizuojama“, – BNS sakė KTU Viešųjų ryšių projektų vadovas Mantas Lapinskas.

A. Krupavičius yra ir visuomeninis Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio konsultantas. Parlamento vadovo atstovė BNS sakė, kad V. Pranckietis situaciją aiškinsis grįžęs iš vizito Briuselyje.

„Seimo pirmininkas, šiuo metu Briuselyje minintis Lietuvos šimtmetį, apie akademinės etikos kontrolieriaus sprendimą žino tik iš žiniasklaidos, jis taip pat skaitė, kad A. Krupavičius turi savo versiją, todėl grįžęs pirmininkas pakvies A. Krupavičių susitikti ir tada galės situaciją komentuoti žiniasklaidai“, – sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Parlamento vadovas vasario pradžioje paragino akademinės etikos kontrolierių V. Sadauską trauktis iš pareigų, kai paaiškėjo, kad jis yra pasiūlęs atlygį už mokslinį darbą apie XX a. žydų nusikaltimus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA