Dar vienas smurto prieš mažametį atvejis Kaune: vaikas paimtas iš motinos – Kas vyksta Kaune

Dar vienas smurto prieš mažametį atvejis Kaune: vaikas paimtas iš motinos

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Ketvirtadienį Kauno apygardos prokuratūroje Kauno apylinkės prokuratūroje buvo aptariamas dar vienas smurto prieš mažametį artimoje aplinkoje atvejis. Vaikas, vakar atsidūręs Kauno medikų rankose, prasitarė, jog jis nukentėjo nuo mamos rankos.  Kaip paaiškėjo, panašaus pobūdžio pranešimų dėl moters elgesio būta ir anksčiau.

Atvejis dėl mažamečio – ne pirmas

„Galiu patvirtinti, kad vakar gauta informacija apie vaiko sužalojimą. Tyrimas dėl šio atvejo atliekamas Žaliakalnio policijos komisariate gavus duomenų, kad motina galimai smurtavo prieš vaiką. Sužalojimą ant vaiko kūno pastebėjo močiutė. Jos teigimu, pats vaikas pasakė, kad motina prieš jį smurtauja“, – sakė Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė.

Pirminiais duomenimis, vaikas buvo pastumtas ir nukritęs susižalojo kelį. Pasak Vyriausiosios prokurorės, šiuo metu laukiama išvadų, kurios patvirtins, kokie sužalojimai padaryti, nustatys jų lokaciją taip pat pasakys, koks sutrikdymo mastas padarytas. Artimiausiu metu vaikas esą bus apklaustas dalyvaujant psichologui.

„Dėl įvykio motina buvo laikinai sulaikyta, jai pareikštas įtarimas. Šiuo metu iš areštinės ji išleista paskyrus kardomąją priemonę. Kol kas vaikas siekiant užtikrinti jo saugumą, atskirtas nuo motinos. Vaiko teisių specialistai apie situaciją žino, todėl peržiūros metu bus nustatyta, kuri aplinka mažamečiui tinkamiausia“, – komentavo D. Brudnienė.

Pranešimų dėl galimai naudoto smurto prieš vaiką, pasak jos, buvo gauta ir anksčiau. Dėl visų jų sprendimai priimti ir įsiteisėję. Tačiau įtariamoji vaiko motina nėra teista dėl smurto.

Slepia nuo giminaičių, kol dingsta mėlynės

Su portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistais susisiekė vyras (aut. past. tapatybė redakcijai žinoma) iš aprašytam įvykiui artimos aplinkos. Jis tikina gerai žinantis su mažamečiu susijusią situaciją – motina, jo teigimu, prieš savo mažametį sūnų smurtauja ne pirmą kartą. Pasak pašnekovo, moteris, dėl pateiktų įtarimų uždaryta į areštinę, yra buvusi Seimo nario padėjėja, šiuo metu dirbanti akademinį darbą.

„Kai vaikas dar būdamas trejų kitiems pasakydavo, kad jį muša mama, niekas netikėdavo. Mano turimomis žiniomis, smurtu prieš savo sūnų įtariama lektorė šiuo metu skiriasi su savo vyru, o, kad vaikas nenorėtų važiuoti pas tėtį, jį muša ir slepia nuo giminaičių, kol dingsta mėlynės“, – sakė vyras iš įvykiui artimos aplinkos.

Jo teigimu, įtariamosios vyras – karininkas, šiuo metu išvykęs į komandiruotę darbo reikalais. Moteriai dėl smurtavimo prieš mažametį berniuką esą jau ne kartą teko stoti į akistatą su pareigūnais.

Skiriasi su vyru

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai kalbėjosi ir su mažamečio močiute, įtariamosios mama. Ji patvirtino, jog anūkas yra dažnai skriaudžiamas motinos. „Gal pagaliau triumfuos teisingumas. Jau mes informavome visas įmanomas institucijas Lietuvoje, dar nesikreipėme tik į prezidentę. Mano duktė nesilaiko teismo nutarčių – vaiko paėmimo grafiko, savivaliauja. Negalime rasti išeities – vaikas nuolat kenčia“, – kalbėjo moteris.

Berniuko močiutės teigimu, vaiko tėvas – karininkas, šiuo metu išvykęs į komandiruotę Ukrainoje. „Mano santykiai su dukterimi buvo geri. Kai vaikas gimė, pusantrų metų gyvenau jos šeimoje ir auginau anūką. Viskas pasikeitė po to, kai ji išėjo į darbą. Tuomet po kurio laiko ji panoro skirtis su vyru. Stojau į žento pusę, nes tai jau trečiosios skyrybos dukros gyvenime. Aš negaliu šito leisti, jos neatsakingumas, vaiko nepriežiūra man įgriso. Kodėl turi kentėti mažas vaikas?“, – komentavo ji.

Vaikas susigūžęs lindi po stalu

Pasak įtariamosios moters mamos, duktė neaiškina, kodėl smurtauja prieš mažametį sūnų ir esą savo kaltės dėl elgesio nepripažįsta. „Anūko globos išsikovoti neketinu. Tiek Kauno miesto, tiek rajono vaikų teisės vaiko globą nusprendė skirti berniuko tetai – tėvo seseriai. Šiuo klausimu jau tvarkomi dokumentai. Tačiau, nepaisant to, anūku rūpinsiuosi visada, nes jaučiu didelę atsakomybę už mano dukters padarytą baisų nusižengimą prieš žmoniją“, – emocijų neslėpė mažamečio močiutė.

Jos teigimu, berniukas nėra vienintelis vaikas šeimoje – įtariamoji turi dar dvi vyresnes dukteris, su kuriomis esą taip pat elgdavosi panašiai kaip ir pastaruoju atveju. „Dabar mes visi supratome tokį jos nemeilės vaikui pagrindą – duktė nori iš vaiko tėvo prisiteisti pinigų, nes skyrybos nėra galutinai įvykusios. Procesas apskųstas, laukiame apeliacijos“, – tikino mažamečio močiutė.

Esą vykstant skyrybų procesui laikas, kurį mažametis praleis su motina ir tėvu yra padalintas pusiau po lygiai. Tačiau pašnekovė sako, jog jos duktė nesilaiko šių nurodymų. „Vaikutis jaučiasi nejaukiai. Vakar nuvykome į darželį jo pasiimti, radome susigūžusį ir palindusį po stalu. Anūkas ten gulėjo maždaug 15-20 minučių, kol mums pavyko jį įkalbėti išlįsti. Jis abejoja netgi manimi, baimindamasis ar aš jo neatiduosiu mamai, nes duktė anūką anksčiau du kartus yra išsivežusi iš mano kiemo“, – pasakojo pašnekovė.

Primename, kad vasario 21 d. 20 val. 40 min. močiutė su teta į Kauno ligoninę atvežė berniuką (g. 2013 m.), kuris dėl kojos sumušimo gydomas ambulatoriškai. Vaikas papasakojo, kad vasario 20 d. Kaune, Savanorių prospekte, namuose, jam rengiantis, mama ėmė ant jo šaukti, liepė greičiau rengtis, o tada ranka sudavė į galvą bei pastūmė rankomis į sieną, į kurią atsitrenkęs jis ir susižalojo koją.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.