Parodė, ką valgo pacientai Kaune už 1,45 euro per dieną – Kas vyksta Kaune

Parodė, ką valgo pacientai Kaune už 1,45 euro per dieną

delfi.lt 2018/02/20 19:27
DELFI nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai tęsia patikros akcijas, per kurias tikrinamas Lietuvos ligoninėse pacientas teikiamas maistas. Antradienį specialistai apsilankė Kauno klinikinėje ligoninėje, kurios maistą įvertino šešetu. Toks įvertinimas supykdė ligoninės personalą. Jų teigimu, patiekti geresnio maisto už skiriamas lėšas yra neįmanoma. Eilinio paciento maistui per dieną neskiriama nė pusantro euro.

Daugiausiai diskusijų sukėlė tradicinis lietuviškas patiekalas balandėliai, kuriuos SAM atstovai įvertino kaip „neypatingai naudingą produktą“.

Kritika balandėliams

Antradienį Kauno klinikinės ligoninės pacientai pusryčiams gavo kvietinės košės, priešpiečiams – kopūstų košės ir jogurto. Pietums buvo patiekta perlinių kruopų sriuba ir balandėliai su bulvių koše, vakarienei – daržovių košė su kumpeliu.

Kiekvienam pacientui maistas šiek tiek skiriasi pagal paskirtą dietą, tačiau dienos meniu pagrindas buvo toks.

„Pasakyčiau, kad maistas yra tradicinis, lietuviškas, o tai reiškia, kad jis nėra labai palankus sveikatai – nėra šiuolaikinės dietos, nėra šiuolaikinius kriterijus atitinkantis maistas. Pasigedome šviežių daržovių, vaisių. Paros meniu apskritai nėra vaisių, o daržovių yra tik kopūstai, kurie yra balandėlių sudėtinė dalis. Vakare bus ryžių salotos su daržovėmis. Arbata yra su cukrumi ir žmogus neturi pasirinkimo. Taip pat mes norime matyti duonos pasirinkimą, padažų pasirinkimą. Tiesa, padažų pasirinkimas yra minimalus“, – sako SAM mitybos skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.

A. Kranauskas maistą Kauno klinikinėje ligoninėje dešimtbalėje sistemoje įvertino šešetu.

Sako, kad galima geriau

Išgirdęs įvertinimą ligoninės personalas subruzdo ir buvo akivaizdu, kad toks įvertinimas personalui nepatiko. Teigiama, kad skundų dėl maisto šioje ligoninėje sulaukiama retai.

„Nusiskundimų gauname labai mažai. Dirbu jau ne vienerius metus ir žinau, kad dažniausiai nusiskundimai būna iš viduriuojančių ligonių pusės. Gal jiems nelabai aišku, kokia dieta jiems reikalinga ir matyt jie skundžiasi, kad jiems skirta gana nuobodi dieta. Bet mes bent jau penketą dienų turime laikytis dietos, kad gydymas vyktų sklandžiai. Jie tikrai negauna daržovių, keptų gaminių ir iš jų būna daugiausiai skundų. Pastaruoju metu neteko sulaukti skundų dėl eilinės dietos“, – sako Vitalija Šurkuvienė, Kauno klinikinės ligoninės dietologė.

Kauno klinikinė ligoninė maistą gamina savo virtuvėje. Vieno ligonio maistui per dieną skiriama 1,45 euro. Nėščiosioms maisto patiekiama už 1,59 euro. SAM atstovai mano, kad už tokią švelniai tariant kuklią sumą galima patiekti geresnės kokybės maistą.

„Manau, kad galima geriau ir matėme pavyzdžių, kai ligoninės už tą pačią sumą pamaitina truputį geriau“, – sako A. Kranauskas.

„Be abejo, norėtume, kad suma būtų didesnė. Tuomet ir daržovių būtų daugiau, būtų daugiau vaisių. Mes žinome, kad trūksta“, – sako V. Šurkuvienė.

Tai buvo trečioji patikrinta ligoninė Lietuvoje. Planuojama, kad iš didžiųjų miestų patikros persikels į regionines ligonines.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.