Estijos tyruose nusileido netikėtas Vasario 16-osios paštas iš Kauno – Kas vyksta Kaune

Estijos tyruose nusileido netikėtas Vasario 16-osios paštas iš Kauno

Asmeninio archyvo nuotr.

Rašydami, kodėl Lietuvoje gera gyventi, rišdami laiškelius prie heliu pripildytų balionų ir dieną prieš valstybės atkūrimo šimtmetį leisdami juos į dangų Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ auklėtiniai nė nenumanė, kad patriotinis krovinys nuskries daugiau kaip 400 kilometrų.

Apie nepaprastą žinią „Kas vyksta Kaune“ pirmiausia informavo skaitytojas, pasidalinęs estų internetinio naujienų portalo nuoroda. Ji nuvedė į kelių sakinių naujieną – pranešama, kad Sirje Nestor miškelyje netoli namų rado žalių balionų ryšulį su Lietuvos vaikų mintimis apie tėvynę.

„Kas vyksta Kaune“ pavyko susisiekti su pačia Sirje, su vyru gyvenančia apie 17 km nuo Võru miesto ir 70 km nuo Valgos – kadangi moteris angliškai nekalba, įvykį nupasakojo jos dukra Reilika. Pašnekovės teigimu, penktadienį jos tėvai išėjo pasivaikščioti.

„Mano mama ir tėtis penktadienio vakarą susiruošė pasivaikščioti į mišką ir visai šalia mūsų namų, maždaug už 200 metrų, pamatė kažką keisto. Priėję arčiau suprato, jog tai – balionai ir prie jų prikabinti laiškai“, – pasakojo mergina.

Pasak jos, tėvai iš pradžių pamanė, kad tai – vestuvininkų į dangų paleisti balionai, kurie visai atsitiktinai nusileido jų kieme.

„Tačiau žvilgtelėję į rastus laiškus iš arčiau, suprato, jog jie parašyti kitos šalies kalba. Todėl sugrįžę namo „Google“ paieškos sistemoje suvedė užrašytus raktinius žodžius: „Kauno mokykla-darželis „Šviesa“ ir suprato, jog radinys turi kažką bendro su mokykla ar vaikų darželiu. Tuomet mama į paieškos laukelį socialiniame tinkle „Facebook“ suvedė tuos pačius žodžius ir mokyklos paskyroje pamatė nuotraukas, kuriose užfiksuoti trijų spalvų balionus į padanges skraidinantys vaikai“, – dėstė Reilika.

Anot pašnekovės, jos mama atplėšė tik vieną iš laiškų su viltimi rasti adresą ir išsiųsti juos atgal siuntusiam asmeniui. Tačiau tuomet, kai ji socialiniame tinkle patalpino radinio nuotraukas, pažįstami pradėjo sakyti, esą šie laiškai atkeliavo ne šiaip sau – tai valstybės atkūrimo šimtmečio proga vaikų surašyti linkėjimai Lietuvai, pamąstymai, kodėl čia gera gyventi ir kitos mintys.

„Mama buvo išties nustebinta. Žinoma, nori sužinoti, kas nutiko kitiems balionams, – juokėsi Reilika, – ji atrašys tiems, kurie tuos balionus siuntė. Taip pat mama nori perduoti „Šviesos“ mokyklai ir jos auklėtiniams, kad ji labai džiaugiasi bei siunčia geriausius linkėjimus. Sveikina Sirje ir Lietuvos žmones. Tai – tikrų tikriausias stebuklas! Mamos žodžiais, būtų šaunu, jei tokias iniciatyvas kaip ši organizuotų daugiau žmonių“, – neslėpė džiugesio Reilika.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams susisiekus su aprašyto įvykio sumanytojų – mokyklos-darželio „Šviesa“ direktorės pavaduotoja ugdymui Erika Vaideliene, paaiškėjo, jog tuntas balionų, pasiekęs Estiją, išties yra šios ugdymo įstaigos auklėtinių, jų tėvų ir bendruomenės šventinis ruošinys, pakilęs į dangų su 100 idėjų, skelbiančių, kodėl Lietuvoje gyventi gera.

„Vasario 15 dieną, vidurdienį, į padanges paleidome tris ryšulius geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionų. Iš viso 125-kis. Šimtas iš jų buvo skirti Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, o kiti dvidešimt penki – antrajai šventei – mokyklos jubiliejui paminėti. Į Estiją nuskriejo 41 žaliasis klajūnas. Džiugu, kad balionai jau turi naujus šeimininkus, kurie sužinojo, kodėl mūsų šalyje gyventi gera. Leisdami balionus, manėme, jog jie pasieks žmones Lietuvoje, bet pasirodo, ryšulys nukeliavo kur kas toliau“, – šyptelėjo E. Vaidelienė.

Tuo tarpu Reilika pridūrė, kad mama laiškus gali ir pasilikti, ir išsiųsti atgal, tačiau bet kokiu atveju ketina atrašyti „Šviesai“. Talinas-Helsinkis kursuojančio kelto restorane dirbančiai merginos mamai tai – net keliaguba šventė, mat šios savaitės pabaigoje jos gimtadienis, o šeštadienį, vasario 24 d. – taip pat ir Estijos Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo šimtmetis. „Tai tikrai nuostabus nutikimas, geriausias siurprizas ir dovana mano mamai“, – sakė mergina.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.