Klaipėdoje Kauno „Žalgiris“ parklupdė Panevėžio „Lietkabelį“ | Kas vyksta Kaune

Klaipėdoje Kauno „Žalgiris“ parklupdė Panevėžio „Lietkabelį“

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia kovas SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Šeštadienį pusfinalio rungtynėse kauniečiai Klaipėdoje susitiko su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Rungtynės, vadintos iššūkiu, baigėsi rezultatu 88:74 kauniečių naudai.

Pusfinalyje žaidė praėjusių metų finalo dalyviai. Kaune vykusioje šventėje „Žalgiris“ varžovus iš Panevėžio perlaužė antroje mačo dalyje bei šventė įtikinamą pergalę 84:63.

„Žalgiris“ su panevėžiečiais šį sezoną susitiko dukart „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir abu kartus iškovojo pergalę. Tiesa, abiejų susitikimų nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Namuose kauniečiai laimėjo 92:90, tuo metu Panevėžyje – 70:66.

Visgi nuo tų rungtynių „Lietkabelio“ sudėtis stipriai pasikeitė. Aukštaitijos sostinės ekipa neteko stratego Artūro Štlabergo bei dviejų gynėjų – Ado Juškevičiaus ir Gary Taltono.

Pusfinalio pradžioje aktyviai savo paslaugas arčiau krepšio siūlė Brandonas Daviesas, prie pastarojo puolime prisijungė „Žalgirį“ į priekį 7:6 išvedęs Axelis Toupane. Pirmajam kėliniui jau įpusėjus savo indėlį įnešė ir trečiasis žalgirietis Vasilije Micičius, po kurio sėkmingų epizodų švieslentėje degė keturi vienetai – 11:11. Tuomet atėjo eilė Aarono White’o atkarpai, leidusiai turnyro šeimininkams pirmauti 15:11. Ketvirčio pabaigoje užtikrintai po krepšiu tvarkęsis Antanas Kavaliauskas nustebino ir metimu iš vidutinio nuotolio, aštriai sužaidė Artūras Milaknis, o pranašumą iki 25:17 augino laiku ranką kyštelėjęs B.Daviesas.

Antrajam kėliniui startavus Darjušo Lavrinovičiaus tritaškiu, nieko nelaukęs pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 25:20. Kauniečiai ir toliau puikiai naudojosi savo privalumais baudos aikštelėje: dvitaškį įvertė Edgaras Ulanovas, tik pražanga buvo sustabdytas B.Daviesas – 29:20. Tiesa, netrukus prabilo ir toliašaudė turnyro čempionų artilerija, kuomet iš toli iššovus Kevinui Pangosui, Pauliui Valinskui bei Artūrui Milakniui atstumas didėjo iki 38:26. Po krepšiu vis karaliavo jau devintą komandos antrą progą sukūręs B.Daviesas, kamuolio vagystę įvykdė P.Valinskas, o naują rekordinės persvaros ribą tolimu dūriu nubrėžė E.Ulanovas – 45:29. Prie vis augančio pranašumo prisidėjo ir ledus pralaužęs „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, spurtą iki 13:0 tęsė išradingai trečią perimtą kamuolį išnaudojęs jaunasis P.Valinskas – 51:29. Per likusį laiką kovingumą demonstravo Martynas Sajus, rezultatyvų reidą surengė K.Pangosas, tad ilsėtis žalgiriečiai keliavo pirmaudami 54:34.

Po didžiosios pertraukos nuostabų darbą puolime tęsė B.Daviesas, galvas varžovams apsukęs skirtumą iki 60:36 didino P.Valinskas. B.Daviesas rinko jau 15-ąjį savo tašką, tačiau baltos vėliavos nekėlę „Lietkabelio“ krepšininkai pastebimai priartėjo – 62:46 ir provokavo Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlę. Po jos judinti užmigusį „Žalgirio“ puolimą ėmėsi P.Jankūnas, vieną didžiausių turėtų persvarų grąžino K.Pangosas – 67:47. Nors iš tolėliau pataikė P.Valinskas, tritaškį įsmeigė K.Pangosas, savų ginklų atradę panevėžiečiai laimėjo trečiąjį kėlinį ir prieš lemiamą rungtynių dalį išlaikė kovinį atstumą – 72:58.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečiai įjungė geležinės gynybos gniaužtus ir po A.Toupane bei E.Ulanovo taškų pirmavo 76:58. Tuomet tritaškiais apsikeitė jaunasis Arnas Velička ir K.Pangosas, o intrigą efektingu žaidimu atgaivino Donatas Tarolis – 79:67. Kiek lengviau atsikvėpti leido pražangas provokavę Lietuvos čempionų jaunieji žaidėjai Gytis Masiulis ir P.Valinskas, laikui sparčiai tirpstant tinklelį skrodė V.Micičiaus tolimas dvitaškis metimais – 84:71. Rungtynių pabaigoje „Žalgiriui“ kelią į SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą užtvirtino rezultatyviausias kauniečių žaidėjas B.Daviesas bei įspūdingus šuolio sugebėjimus pademonstravęs P.Valinskas – 88:74.

„Žalgiris“: B.Daviesas 17 (7 atk. kam.), P.Valinskas 14 (5/7 dvit., 4 per. kam.), K.Pangosas 13 (3/4 trit.), E.Ulanovas 9, V.Micičius 7 (2 per. kam.), A.White’as 7 (5 atk. kam.), A.Toupane 6, A.Milaknis 5, P.Jankūnas 4, A.Kavaliauskas 4 (7 atk. kam., 2 per. kam.), G.Masiulis 2, M.Sajus 0.

„Lietkabelis“: D.Lavrinovičius 18, D.Tarolis 10 (5/5 dvit., 3 per. kam.), L.Williamsas 8, D.Mavra 8 (4 rez. perd., 2 per. kam.).