Kauniečiai prognozuoja šalies ateitį: prekes iš parduotuvės parskraidins dronai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiemet Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį. Ta proga kauniečiai pasidalino savo įžvalgomis, kaip turėtų atrodyti Lietuva po dar 100 metų.

Praeiviai, paprašyti išsakyti savo nuomonę, kokia Lietuva bus po 100 metų, prognozavo visišką technologijų ir interneto suklestėjimą, vylėsi, kad gyvenimo sąlygos bus dar geresnės ir palankesnės žmonėms.

Kauniečiai Brigita ir Edvinas, sutikti Kauno prekybos miestelyje „Urmas“, tiki, kad po 100 metų Lietuvoje viskas bus gerai. „Bus daugiau jaunų žmonių negu dabar. Viskas čia bus gerai, niekas neišemigruos, truputį bus pasikeitęs žmonių mąstymas, bus žmonės labiau už save atsakingi, nesitikės kažko iš valdžios ir, kad kažkas padėtų, o visi kurs savo gerovę ir kartu Lietuvos gerovę. Visas pasaulis daugiau žinos gerų dalykų apie Lietuvą“, – sakė jauna šeima.

Kalbėdamas apie to meto žmonių kasdienybę kaunietis Antanas svarstė, kad mobiliųjų telefonų jau greičiausiai nebebus, juos turėtų pakeisti kitokios technologijos.

„Įprastos parduotuvės turėtų išlikti, nes labai neįdomu, kai nėra kur pasivaikščioti. Tokie dalykai kaip bažnyčia, parduotuvė – tikrai turėtų išlikti. Negi sėdėti namuose, kad viską atneštų ir tik pro langą žiūrėti? Dar galvoju, kad čia turės būti Europos Jungtinės Valstijos. Dar Amerika ir Eurazija, o čia Europos valstijos“, – savo įžvalgomis dalijosi pašnekovas.

„Galvoju, kad Lietuva po šimto metų turėtų būti labai pasikeitusi, patobulėjusi į gerąją pusę. Transportas, pastatai, miestai, gamta, švietimo sistema. Manau Lietuva galėtų būti garsi ne tik savo pagrindine sporto šaka, krepšiniu, bet ir kitomis sporto šakomis. Ir taip pat galėtų būti garsi jaunaisiais talentais, dar neatrastais. Parduotuvės turėtų būti visiškai kitokios, o dauguma prekybos turėtų vykti internetu“, – svarstė dar viena pašnekovė Skirmantė.

Kita kaunietė, Eglė, mano, kad ir žmonių mąstymas turėtų būti pažangesnis – daugiau noro, daugiau galimybių įgyvendinti savo planus, veikti tai, ką nori.

„Dirbti ilgiau turbūt jau nebeišeitų, bet, ko gero, bus dirbama gerokai efektyviau nei dabar“, – mintimis dalijosi pašnekovė.

Tadas galvoja, kad po 100 metų mūsų šalis bus gerokai modernesnė. „Informacinių technologijų sritis, turėtų sparčiai tobulėti ir augti toliau, tad po šimto metų, kas bus net sunku įsivaizduoti. Gal skraidančios mašinos jau bus įprastos? Kaip bus su parduotuvėmis, tai labai priklausys nuo to, kokie socialiniai sluoksniai išliks. Jei visi žmonės gerai gyvens, tai turbūt bus internetu prekiaujama, jei liks daug prasčiau besiverčiančių, jiems turbūt reikės įprastų“, – savo nuomone dalijosi vaikinas.

Tuo tarpu Vladas įsitikinęs, kad įprastos parduotuvės išliks, nes tik taip žmonės galės gauti tikrai šviežių, kokybiškų produktų ir tokių, kokių nori patys, nes tik, pats gali išsirinkti geriausiai.

Virginija tikisi, kad pagrindinės lietuviškos tradicijos išliks ir po šimto metų, bet visa gyvenamoji aplinka turėtų gerokai keistis.

„Tikėkimės, viskas bus tik į gerą. Sunku prognozuoti, kai viskas taip spartėja. Bet viskas bus daug pažangiau elektroniniu būdu vyks. Gal visi žmonės namuose dirbs, niekus nereikės eiti“, – ateitį bandė nuspėti pašnekovė.

Andrius ir Agnė taip pat tikisi, kad Lietuva egzistuos, išlaikysime savo kalbą ir tradicijas, bet kartu gyvenimas bus gerokai kitoks.

„Sunku įsivaizduoti, kai technologijos keičiasi geometrine progresija. Gal viską spręs dirbtinis intelektas, žmonių gal net nereikės neliks. Viskas, net ir pirkiniai iš parduotuvės gal bus dronais gabenama“, – svarstė pora.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Rastas prieš savaitę dingusio vyro lavonas

15-oje šalies ekranų bus rodomas geriausias Lenkijos metų filmas „Tyli naktis“

Skubos tvarka priimtos D. Grybauskaitės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo

Nuteistieji D. Gineikaitės byloje prašo išteisinimo: skirtos bausmės - neadekvačios

Gaisras Šiaurės prospekte: pro buto langą veržėsi atvira ugnis

Garliavoje liepsnos prarijo gyvenamąjį pastatą

Svarbi informacija: stabdomas šaukimas į privalomąją karo tarnybą

Kandidatų užimti prezidento postą diskusijoje - kandžios replikos ir juoko pliūpsniai

Dalis iškeliamo Lukiškių kalėjimo nuteistųjų atsidurs Kaune ir Pravieniškėse

Mirties bausme sušaudant nuteistam J. Butai - atviros Pravieniškių pataisos namų durys