Kauniečiai išsakė nuomonę apie šventinius renginius: pavydėjome vilniečiams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vakar nuvilnijus Lietuvos atkūrimo šimtmečiui mieste buvo gausu įvairiausios veiklos. Kauniečiai rinkosi į minėjimus, renginius, dalyvavo būrius sutraukiančiuose žaidimuose. Penktadienio vakarą šventinėms nuotaikoms kiek aprimus, kauniečių klausėme: ar patiko mieste vykę šventiniai šimtmečio renginiai?

Komentarų būta įvairių – vieni kauniečiai džiaugėsi ir sakė, kad renginių buvo apsčiai, jog sudėtinga net išsirinkti. „Kai ieškai – tikrai randi. Puikios ekskursijos muziejuose, filmų peržiūros su diskusijomis, instaliacijos, šventiniai maršrutai. Ačiū“, – rašė portalo skaitytoja Sonata.

„Man labai patiko eiti kartu su didžiule Trispalve nuo Soboro iki Karo muziejaus. Ir varpų gaudesys sodelyje. Ir „Hiperbolės“ priminimas. Daugiau jėgų neužteko nuveikti. Ačiū“, – vakarykščiais įspūdžais dalijosi kaunietė Vera.

Kiti neslėpė nuostabos dėl grožio, išvysto, kuomet nušvito daugelis pastatų mieste. „Labiausiai patiko Istorinė Prezidentūra – šviesų efektai joje, ledo skulptūros, smetoniška muzika ir laužiukai, leidę apšilti“, – vardijo jie.

Tačiau džiugesys nebuvo vienintelė mieste sklandžiusi gyventojų emocija. Skaitytoja Viktorija pastebi, jog pritrūko informacijos apie Kaune vykusį orientacinį žaidimą bei jo maršrutą. „Tris valandas gaišome ieškodami, klausinėdami. Tačiau niekas nieko nežinojo. Vienintelė prošvaistė nusiplieskė Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Jo darbuotojai nurodė šiokią tokią veiksmo kryptį. Šventė – labai graži, tačiau daugelis praeivių piktinosi informacijos stoka“, – pastebi skaitytojai. Pasak kai kurių, buvo juntamas ir veiklos vaikams trūkumas.

„Renginių tikrai trūko – jaunimas norėjo švęsti, o su kuo? „Hiperbolės“ koncertas – tai beveik tas pat kaip nealkoholinis alus. 15 val. Vienybės aikštė tuštėjo. Vienintelis dalykas kuris vakar patiko – kauniečiai – pasipuošę, gražūs. Patiko ir senjorai, kurie parodė, kad lietuviai – inteligentiška tauta“, – komentavo Renatas.

Kritinė diskusija apie minėtą „Hiperbolės“ gitaristo ir dainų autoriaus koncertą su grupe „Huge Soul“ persikėlė ir į Kauno miesto savivaldybės profilį socialiniame tinkle. Tokia šventė,tokios daugiau nebus, o renginiai? „Hiperbole tribute“ – žmonės tiesiog patys sau pasidarė šventę. Renginiai – be vertės“, – plūdosi kauniečiai.

„Iš visų renginių susidomėjau tik filmu „Emilija iš Laisvės alėjos“ rodomu Kauno autobusų stotyje. Todėl nusprendžiau namie patogiai pažiūrėti, nes rodė per televiziją. O daugiau nieko dėmesio verto nebuvo“, – rašė Auridas.

Kritika nevaržomai liejosi ir diskutuojant apie Vienybės aikštėje vakar 12 val. vykusį renginį. Pasak kauniečių, jis buvo apgailėtinas. „Žmonių jūra. Ką kalbėjo ant scenos nieko nesigirdėjo, tik pranešėjas. Jokios šventinės lietuviškos dainos. Linksmintis tik plevėsuojant vėlevelemis. Labai gaila, kad tokia proga šitoks prastas renginys. Daug prastesnis nei kasmet“, pastebėjimus Kauno valdžios puslapyje dėstė kauniečiai.

„O jau vakare muzika Prezidentūros kiemelyje buvo…. tai diskoteka – „avarija“. Prie savivaldybės pastato dar šiek kiek geresnė. Galvojau po Naujųjų nepasikartos, bet net gėda tikrai. Mes tiek talentingų muzikų turime“, – apmaudo neslėpė šimtmečiui skirtų renginių dalyviai.

Netrūko ir tokių, kurie akcentavo bene pagrindinį šventinį trūkumą – viešąjį transportą. Miesto gyventojai sako, jog kelionės mieste Valstybės šimtmečio proga galėjo būti nemokamos, o sostinė esą puikus to pavyzdys.

„Vykstant į renginius su šeima, sumokėti 8 eurus – nemažai. Nemaloniai nuteikė ir kontrolės darbuotojų patikros“, – teigė kaunietė Jolanta.

„Tokio pasipuošusio Kauno ir tiek daug šventiškai nusiteikusių žmonių seniai nebuvau mačiusi. Man patiko orientacinis maršrutas. „Maironis“ išties pakėle nuotaiką. Ir tas laukimas prie funikulieriaus – visko tiek daug, ir visur norėjome sudalyvauti. Viešasis transportas galėjo būti nemokamas kaip Vilniuje. Vilniečiams šito pavydėjome“, – prisipažino skaitytoja Zita.

92 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Šalies darželiuose - perpildytos grupės: Kaune tokių grupių daugiausiai

Pramonės prospekte vilkikas parbloškė moterį: skaitytoja atskleidė kraupias įvykio detales

Kauno gimdymo namuose pasaulį išvydo rekordinio svorio berniukas

Kauno rajone sustabdytas neadekvatus vairuotojas sužalojo pareigūnus

Kaune - tyčia padegtas balkonas: bute buvę vaikai apsinuodijo dūmais

Tęsia modernizavimą - remontui uždaromas dar vienas Kauno pašto skyrius

Pravieniškėse - neregėtas Kauno nusikalstamo pasaulio lyderių išpuolis

Birželio 23-iosios gatvėje - du eismo įvykiai: pėsčiųjų perėjoje partrenktas vaikas

Nuo pirmadienio Aleksoto tiltu atnaujinamas eismas: kokios naujovės lauks?

Eiguliuose laikinai stabdomas karšto vandens tiekimas