Kauniečiai restorane patikrino, ar šventinę dieną galima atsiskaityti litais

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė nepaprastas vasario 16-osios nutikimas. Ypatingą valstybės atkūrimo dieną keli kauniečiai pamėgino grįžti į visai nesenus laikus – restorane mėgino susimokėti jau nebegaliojančia lietuviška valiuta – litais.

Kaip pasakojo šmaikščią sceną restorane stebėjęs ir užfiksavęs vyras, vienoje miesto picerijoje apsilankę žmonės nusprendė papokštauti. Pavalgę už 23 eurus, vietoj to, kad pateiktų europinę valiutą, jie ištraukė tris banknotus senų gerų dešimtinių su S. Dariumi, S. Girėnu ir Atlanto oro erdvę skrodžiančia „Lituanica“.

„Padavėja buvo labai nustebusi ir niekaip nesutiko, nors klientai ją visaip bandė įtikinti, kad tokią dieną lito ir euro santykis turėtų būti 1 su 1“, – sakė skaitytojas.

Kad ir kaip nėrėsi iš kailio, anot vyro, įstatymo raidė nugalėjo ir galiausiai kompanijai iš kišenių vis gi teko traukti eurus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Lietuvoje euras įvestas nuo 2015 m. sausio 1 d. Dvi savaites, iki 2015-ųjų sausio 15 d., atsiskaityti buvo galima abejomis valiutomis – grąža šiuo laikotarpiu jau buvo atiduodama eurais.

Pusę metų litai keičiami buvo visuose bankų skyriuose ir dar pusmetį po šio termino – tam tikruose Lietuvos banko nustatytuose bankų skyriuose. Šiuo metu litus į eurus galima iškeisti tik pačiame Lietuvos banke – operacija kol kas yra neterminuota.

Klausiame „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų. Ar pasiilgote nacionalinės valiutos ir manote, kad turėdami litą lietuviai gyveno geriau? Ar būtumėte norėję šiandien už paslaugas ir prekes atsiskaityti litais?

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Ieško būdų, kaip tradicinius amatus bei gaminius apsaugoti nuo išnykimo

Orai nedžiugins: atslenka tikras lietuviškas ruduo

Ant Kleboniškio tilto susidūrus automobiliams, vairuotojas išvežtas į ligoninę

Prezidentė Kaune pagerbė tremtinių ir politinių kalinių atminimą

Bomba toliau tiksi: Kaune nusipirko bananų su baisiais priedais

Svarbaus transporto mazgo prie pat Kauno laukia rekonstrukcija

Atsigulę į palatą Kauno klinikinėje ligoninėje, pakraupo: ar čia išvis galima gydyti vaikus?

Sparčiai augančioje Kauno dalyje - įžūli vagystė

„Žalgirio“ mače su turkais - teisėjų klaida, galėjusi nulemti rungtynių baigtį

„Ford“ atstovų pratybos kauniečiams: ką daryti netikėtai pasikeitus vairavimo sąlygoms