Iki vidurnakčio veiksiančioje Prezidentūroje Kaune laukiama lankytojų antplūdžio – Kas vyksta Kaune

Iki vidurnakčio veiksiančioje Prezidentūroje Kaune laukiama lankytojų antplūdžio

R. Tenio nuotr.

Vasario 16-osios progai skirti renginiai Kaune šiandien eina į pabaigą, paskutinis oficialus minėjimas penktadienį vyko Istorinėje LR Prezidentūroje, kur ne tik atgijo tarpukario prezidentai, bet ir atidarytas ledo skulptūrų parkas. Penktadienį iki vidurnakčio veiksiančioje Prezidentūroje laukiama žmonių antplūdžio, planuojama, kad čia apsilankys apie 10 tūkst. žmonių.

Atgijo prezidentai

Vakare kauniečiai kviesti į Prezidentūros sodelį, kur vyko teatralizuoti 1919-1940 m. Lietuvoje dirbę prezidentai: Antanas Smetona (aktorius Edvinas Vadoklis), Aleksandras Stulginskis (aktorius Artūras Sužiedelis) ir Kazys Grinius (aktorius Arūnas Stanionis). Jie sveikino susirinkusiuosius ir ragino vertinti iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

Istorinė LR Prezidentūra Kaune./R. Tenio nuotr.

Prezidentai į renginį atvyko senoviniu automobiliu ir į žmones kreipėsi iš Prezidentūros balkono.

A. Smetona susirinkusiesiems iš balkono sakė: „Sulaukėme šios valandos, kada tautos valia, buvusi ilgus amžius prislėgta bei suvaržyta, iškilo aikštėn ir susidėjo į stiprų ir aiškų vienetą. (…) Mūsų narsioji kariuomenė didžiausiu pasiryžimu, su ginklu rankoje gynė visomis pajėgomis tėvynę. Begindami daugelis ir galvas padėjo. Visi tie Lietuvos vaikai iš praeities ir dabarties, teesie mums  ir mūsų būsimoms kartoms – geriausio piliečio pavyzdys. Valio, nepriklausoma Lietuvos valstybe, su švente visus!“

Prezidentai./R. Tenio nuotr.

„Žiūrėdamas į gausų jūsų susirinkimą Vasario 16-osios proga, esu nepalenkiamai įsitikinęs lietuvių tautos gyvata. Su švente jus visus!“, – tarė K. Grinius.

A. Stulginskis prisiminė Vasario 16-osios išvakares: „1917 m. susirinkę Vilniuje lietuvių visuomenės darbuotojai atstatė priešaky lietuvių tautos rinktinius vyrus ir pavedė jiems valstybės kūrimo darbą. Visų šalies pastangų dėka šiandien turime išsivysčiusį valstybės aparatą ir ginkluotąją pajėgą. Narsi mūsų kariuomenė suskubo pašalinti kai kuriuos priešus ir tikimės, kad ji nenurims tol, kol visa Lietuva nebus išvaduota“, – ano meto kalba prabilo A. Stulginskis.

Ledo skulptūros./R. Tenio nuotr.

Lede įamžintas Nepriklausomybės aktas, herbas, gediminaičių stulpai

Po prezidentų kalbų atidarytas Ledo skulptūrų parkas. Prezidentūros sodelyje eksponuojama 10 meistrų padarytų ir apšviestų ledo skulptūrų: #100, „Laisvės“ skulptūra, Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, LR herbas, gediminaičių stulpai ir kt. Ledo skulptūrų parkas veiks iki didesnio atšilimo lauke.

Skulptūras apžiūrėti kauniečiai kviesti skambant Sergej Vichrov (saksofonas) ir dj Groovis muzikai bei vykstant šviesų ir lazerių šou. Programoje skambėjo šiuolaikiškai grojama retro muzika.

Susirinkusieji raginti pasišildyti prie aukurų bei pasivaišinti karių virta arbata.

Renginio akimirka./R. Tenio nuotr.

Laukia antplūdžio

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo LR Istorinės Prezidentūros Kaune istorikė Justina Minelgaitė, vasario 16 d. įstaiga dirba nuo vidurdienio iki vidurnakčio, šiandien įėjimas nemokamas. Čia iš anksto užsiregistravę lankytojai pirmieji pamatys naują parodą: „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“. Ji bus eksponuojama dvejus metus, tad nepatekusieji į specialią ekskursiją, galės parodą aplankyti vėliau.

Visi norintieji iki vidurnakčio galės apsilankyti Prezidentūros antrajame aukšte, kur lankytojai gali apžiūrėti audiencijų salę, valgomąjį, mažąjį saloną ir Prezidento darbo kabinetą, su juose veikiančiomis ekspozicijomis ir laikinosiomis parodomis. Norintieji gali dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, priimti Prezidento rūmų iššūkį ir laimėti prizų.

Ledo skulptūra./R. Tenio nuotr.

„Registraciją į naują parodą paskelbėme prieš dvi savaites ir vietos užimtos iškart, neprireikė dviejų dienų. Tikras  antplūdis! Šiandien lankytojų kaip niekad daug, planuojame, kad apsilankys apie 10 tūkst. žmonių“, – sakė istorikė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.