Nusipelnę kauniečiai pagerbti apdovanojimų ceremonijoje

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio vakarą Rotušėje vyko Kauno miesto apdovanojimų įteikimo ceremonija. Iškilmių metu apdovanoti miestui nusipelnę gyventojai.

Patriotinės nuotaikos

Dauguma jau gyvena Vasario 16-osios nuotaikomis, šių akcentų netrūko ir sveikintojų kalbose. Ambasadorius Vygaudas Ušackas atvykęs į miestą pastebėjo, kad Kaunas švenčia stipriai. „Džiugu būti Kaune, ne tik todėl, kad Kaunas geriausiai švenčia, bet ir dėl to, kad Kaunas geriausiai tvarkosi. Ir labiausiai keičiasi. Kaune – didžiausi šalies patriotai. (…) Aukos, kurias paaukojo mūsų broliai partizanai – išliko. Mūsų pareiga – saugoti, tausoti, ginti ir gražinti šalį“, – kalbėjo V. Ušackas.

Apdovanojimai./R. Tenio nuotr.

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis prisiminė, kad jo senelis lemtingais 1918-aisiais buvo Lietuvos kariuomenės gretose. „Mano senelis 1918 m. buvo Lietuvos kariuomenės karys savanoris, iš jo mokiausi meilės ir pagarbos tėvynei. Dievas duos, dar 100 metų mūsų šalis gyvuos. Lietuva – mūsų visų namai!“, – kalbėjo miesto meras.

Ceremonijos dalyviai./R. Tenio nuotr.

Įteikti Santakos garbės ženklai, burmistro J. Vileišio medalis, „Gerumo kristalai“, „Tauriukas“

Ketvirtadienio vakarą Rotušėje įteikti apdovanojimai už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, uolų ir sąžiningą darbą bei visuomeninę veiklą 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklais apdovanoti: Krepšinio mokyklos „Aisčiai“ trenerė Birutė Jankauskienė, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Nijolė Ona Lepeškaitė ir Dainius Svobonas, Lietuvos teatro ir kino aktorė Doloresa Kazragytė, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

D. Svobonas./R. Tenio nuotr.

Garbės ženklai įteikti ir Kauno M. K. Čiurlionio draugijos narei, skulptorei, pedagogei Daliai Onai Palukaitienei, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkui Valentinui Jazerskui ir daktarui, kunigui Sauliui Pauliui Bytautui bei Kauno krepšinio mokyklos treneriui Jurijui Fiodorovui.

Choreografui, baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui įteiktas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

Laureatai./R. Tenio nuotr.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį apdovanoti Audra Liaudanskienė, Roma ir Simonas Galiniai, Dainius Babilas, Violeta Bakutienė, Regina Markevičienė, Dainuolė Kazlauskienė ir Ona Janutė Leonavičienė.

Pasidabruotas J. Vileišio medalis įteiktas karo istorikui prof. dr. Valdui Rakučiui.

Kauno miesto simbolis – Tauriukas – atiteko muzikologei Alinai Ramanauskienei, o Kauno miesto mero padėkos raštai – kauniečiams Rimai Kazėnienei ir Aleksandrui Rave.

Trims kauniečiams įteikti „Gerumo kristalai“: asociacijos „Padedu augti“ vadovei Ingai Laukytei-Budrienei, dirbančiai su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Už nuolatines socialines akcijas laureate tapo Daiva Valančiūtė.

Trečiasis geradaris – Viktoras Jarmolovas, išsaugojęs jaunos merginos gyvybę ir pagarsėjęs kitais kilniais poelgiais.

I. Laukytė-Budrienė./R. Tenio nuotr.

Apdovanotieji kuklinasi

Po ceremonijos portalas „Kas vyksta Kaune“ pakalbino kelis laureatus, nors jie kuklinosi, tačiau buvo maloniai nustebinti įvertinimu. „Gerumo kristalą“ gavusi asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė įvertinta už darbą su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Ji pasakojo, kad savanoriška iniciatyva veikia nuo 2011 m., joje susibūrė mamos, susilaukusios neišnešiotų vaikų.

„Mano vaikai gimė 26 savaičių, išgyvenau labai sunkią situaciją, Kauno klinikose praleidome beveik 3 mėnesius. Mano vaikai išgyveno ir yra sveiki šešiamečiai, už tai esu labai dėkinga medicinos personalui ir jaučiau didelį poreikį padėkoti savo darbais, tad tokius mažylius auginančios mamos susibūrėme ir teikiame pagalbą neišnešiotus vaikus auginančioms mamoms Kauno klinikose. Vykstame į palatas, bendraujame su tėvais, dalinamės patirtimi, teikiame socialinę, psichologinę, materialinę ir kitą pagalbą. Tai gyvybiškai svarbūs projektai, nukreipti į naujagimių gyvenimo sąlygų gerinimą Lietuvoje, vienas tokių – pirmo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko steigimas, esame generaliniai šio banko rėmėjai. Šiandien gautas apdovanojimas reiškia, kad miestui svarbu, ką darome, tai pačios savanorystės pagerbimas“, – sakė I. Laukytė-Budrienė.

Šiuo metu asociacijoje „Padedu augti“ yra 22 nariai. Per metus Lietuvoje gimsta apie 1,5 tūkst. neišnešiotų vaikų (5-6 proc.).

S. P. Bytautas./R. Tenio nuotr.

Kitas apdovanojimą šįvakar gavęs kaunietis – Saulius Paulius Bytautas. Jam įteiktas 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklas. Jis bendradarbiauja su daugybe Kauno organizacijų: atsargos karininkais, šauliais, savanoriais ir kt., jų pagalba gražina miestą, buria visuomenę, šiuo metu aktyviai užsiima šv. Jurgio bažnyčios atnaujinimu. „Darbuojuosi tėvynės labui, o darbų – begalė, prisiminkime, kokia buvo šv. Jurgio bažnyčios būklė seniau ir kokia dabar, o tvarkybos darbų dar nemažai liko. Džiugu, kad šventovėje vyksta daug renginių, koncertų. Kauniečiams atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio proga linkiu kantrybės ir gražios Lietuvos“, – sakė S. P. Bytautas.

R. ir S. Galiniai./R. Tenio nuotr.

Burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį apdovanoti Roma ir Simonas Galiniai. Jie įvertinti už tautinių šokių ansamblio „Rasa“ įkūrimą ir puoselėjimą. „Mes pasiekėme Lietuvos rekordą: visus 50 m. ansamblio veikloje dalyvavome kartu nuo įkūrimo. Lapkričio mėnesį minėjome 50 metų santuokos jubiliejų. Džiugu, kad įvertino už meno puoselėjimą, siekiame išsaugoti lietuvišką tautinį šokį“, – pasakojo R. ir S. Galiniai.

Šokių kolektyve jie mokė daugiau kaip 700 žmonių, su ansambliu aplankė visą Europą, Azijos šalis.

Visą valstybės atkūrimo šimtmečio renginių Kaune programą rasite čia.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netikėtas posūkis Kauno autobusų pirkimo skandale – į pareigas grįžta M. Grigelis

Į parduotuves sugrįžta „Maisto banko“ akcija

Eismo įvykio metu pabiro detalės ir sužalotas žmogus

Originalus žvilgsnis į Kauną – moksleivių kūrybiniuose darbuose

Prezidentė D. Grybauskaitė dėl „Brexit“ atidėjimo turi griežtą nuomonę – jis problemos nespręs

Netoli Kauno atsivėrė dar viena upių santaka: bus įspūdingas maršrutas

Į užsienį sprukęs Šilainių gaisro kaltininkas turės papildomai papurtyti kišenes

Artėja laikrodžių sukimas - grįšime prie vasaros laiko

Į „Kino pavasario“ atidarymą Kaune rinkosi politikos ir kultūros elitas

R. Javtokas atskleidė naujagimės vardą: rinko visa šeima