„Žalgiris“ žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą – įveikti Šiaulių krepšininkai | Kas vyksta Kaune

Kelialapį į finalines SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro kovas Klaipėdoje iškovojo taurės gynybai pasiruošę Kauno „Žalgirio“ vyrai, kurie ketvirtfinalio mače „Žalgirio“ arenoje 85:78 (17:21, 26:19, 26:21, 16:17) palaužė Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkus.

Rungtynių pradžioje svečių gretose siautėjo „Žalgiriui“ priklausantis Laurynas Birutis, tačiau atsaką jam vis atrasdavo Antanas Kavaliauskas ar krepšio link prasiveržęs Kevinas Pangosas – 4:6. Kėliniui jau įpusėjus tiksliai ataką puskabliu užbaigė Edgaras Ulanovas, „Šiaulių“ minutės pertraukėlę provokavo taškus be atsako rinkę bei lygybę 10:10 atstatę Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius. Ilgai netrukus žodį tarė ir pasitarimą sušaukęs Šarūnas Jasikevičius, mat varžovai vėl nesunkiai vertė taškus iš po krepšio (10:14). Kėlinuko pabaigoje iš vidutinio nuotolio iššovė Brandonas Daviesas, tritaškį smeigė Axelis Toupane, bet galingais žingsniais prie dvigubo dublio artėjęs L. Birutis persvarą išlaikė šiauliečių pusėje – 17:21.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionai suaktyvino veiksmus gynyboje, o pirmą kartą šeimininkus į priekį išvedė puikiai komandos žaidimui vadovavęs K. Pangosas bei ketvirtąjį tašką rinkęs A. Kavaliauskas – 25:23. Atstumą iki 30:25 buvo padidinę iki tol nepasižymėję Artūras Milaknis ir Aaronas White‘as, tačiau čia pat pranašumas ištirpo iki minimumo – 30:29. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę aštriais reidais pražangas provokavo V. Micičius, tritaškį įskraidino A. Milaknis – 37:34. Pirmą rungtynių dalį kauniečiams laimėti rezultatu 43:40 leido tritaškius įsūdę A. Milaknis ir Paulius Valinskas.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą bei po puikių P. Jankūno ir B. Davieso epizodų jau pirmavo 49:40. Žaidimo skonį pajutęs B. Daviesas šoktelėjo į rezultatyvių „Žalgirio“ krepšininkų viršūnę, tačiau svečiai atsitiesė artėdami iki 52:51. Tuomet užvirė įdomi A.Kavaliausko ir L. Biručio mikrodvikova, laisvais plotais baudos aikštelėje naudojosi A. Milaknis, o įspūdingu skrydžiu puolimą ir tribūnas žadino A. White‘as – 60:55. Artėjant ketvirčio pabaigai svarbią atkarpą inicijavo šeštojo V. Micičiaus perdavimo sulaukęs A. Kavaliauskas bei tolimu šūviu atstumą iki 65:59 didinęs A. Milaknis. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą apčiuopiamą pranašumą šeimininkams išlaikė trečiajame kėlinyje tiesiog dominavęs A. White’as – 69:61.

Skirtumui sumenkus iki 69:65, darbo ėmėsi „Žalgirio“ serbas V. Micičius, kuris vienas pats kauniečiams grąžino didžiausią turėtą persvarą – 74:65. Tiesa, tuomet atsakomąjį žodį tarė fantastišką mačą žaidęs L. Birutis, po kurio 33-ojo taško komandas teskyrė vienas taiklus tolimas šūvis – 76:73. Taikiklis prie baudų metimų linijos nepilnai suveikė K. Pangosui ir A. White‘ui, o laikui sparčiai tirpstant pergalės link artino darbo ėmęsis komandos kapitonas P. Jankūnas – 81:75. Baltos vėliavos nekėlę šiauliečiai intrigą gaivino įskraidindami labai tolimą metimą (81:78), tačiau čia pat visus nežinomuosius panaikino ilgai tylėjęs E. Ulanovas – 85:78. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė – 85:78 ir praėjusių metų SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro čempionai sutvarkę likusius formalumus į Klaipėdą vyks nukovę L. Biručio vedamus „Šiaulius“.

„Žalgiris“: V. Micičius 14 (7 rez. perd., 3 per. kam.), A. Milaknis 13 (3/6 trit.), A. White‘as 10, A. Toupane 9, P. Jankūnas 9 (3 per. kam.), B. Daviesas 8, A. Kavaliauskas 8 (4/5 dvit.), K. Pangosas 7 (10 rez. perd.), E. Ulanovas 4 (8 atk. kam.), P. Valinskas 3, M.Sajus 0.

„Šiauliai“: L. Birutis 35 (14/22 dvit., 11 atk. kam.), N. Zeisloftas 17 (5/7 trit.), V. Šarakauskas 12.