Dėl Kauno Šv. Mato gimnazijos pertvarkos savo žodį tarė ir arkivyskupas

Asociatyvi / Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Arkivyskupas Gintaras Grušas užtarė Kauno savivaldybės suplanuotą pertvarkyti Šv. Mato gimnaziją ir kitas katalikiškas mokyklas.

Katalikiškų mokyklų klausimą G. Grušas ketvirtadienį aptarė susitikime su grupe Seimo narių.

„Tokios mokyklos stiprina bendruomenę ir į ugdymo procesą įtraukia tėvus. Diskusijose tiek dėl Kauno Šv. Mato, tiek ir dėl kitų katalikiškų mokyklų pirmiausiai turi būti įsiklausoma į tėvų ir bendruomenės norą“, – pabrėžė G. Grušas. Jo komentarą BNS perdavė Vilniaus arkivyskupijos kurija.

Arkivyskupas taip pat teigė, kad valstybė turėtų siekti užtikrinti tėvams realią galimybę pasirinkti tinkamiausią jų atžalai mokyklą, pažymi kurija.

„Arkivyskupas padėkojo Seimo nariams už iniciatyvą rūpintis Kauno Šv. Mato mokyklos bendruomenės likimu ir pažymėjo, kad visuomeniškos ir atsakingos asmenybės ugdymas, kurį teikia katalikiškos mokyklos, turėtų būti valstybės interesas, nepriklausantis nuo besikeičiančių politinių jėgų“, – sakoma pranešime.

Jame pažymima, jog ydinga, kai tinkamai veikiančios ir tėvų palaikomos mokyklos negali būti tikros dėl savo ateities, jei yra įsikūrusios nuosavybės teise nepriklausančiuose pastatuose.

Susitikimą inicijavo Seimo narių grupė. Trečiadienį Kaune rinkti konservatorių partijos atstovai pasitarimą dėl Šv. Mato gimnazijos buvo surengę Seime.

Ši Vilkaviškio arkivyskupijos įsteigta katalikiška gimnazija dabar veikia penkeriems metams panaudai gautame pastate Vaidoto gatvėje, bet sutarties terminas baigiasi šių metų liepos 23 dieną. Kauno miesto savivaldybė planuoja nebepratęsti panaudos sutarties, o mokyklos pastate kaip vieną galimų variantų mato Kauno technologijos universiteto (KTU) Inžinerijos licėjaus padalinį.

Savivaldybė pasiūlė Šv. Mato gimnazijai persikelti į Žiburio mokyklos pastatą Verkių gatvėje, arba dalininke į įstaigą įsileisti savivaldybę su teise skirti direktorių, bet abi alternatyvos nepriimtinos gimnazijos bendruomenei.

Į priekaištus esą naikinama katalikiškos pakraipos mokykla, savivaldybės atstovai atsako, jog problema yra ne katalikiškos vertybės, o mokymosi kokybė.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Privalomą karo tarnybą pradėjo apie 650 jaunuolių – tarp jų net 21 mergina

Gedimai Registrų centre palietė ir bedarbius: vėluojančių išmokų teks palaukti

Prezidentūra nusiteikusi kategoriškai – laukia A. Verygos paaiškinimo

Įspėjimas gyventojams: link Kauno atkeliauja smarki liūtis

Kauniečius Vilnius pasitinka milžiniškomis spūstimis

„Sodra“ paskelbė išmokų kalendorių: kai kuriems gali tekti laukti iki mėnesio galo

Šalies didžiosios upės arti hidrologinės sausros ribos

Pirmadienį vos vienas pilietis nepakluso prievolei dėvėti kaukę: atsisakė ir mokėti baudą

Koronavirusas Kaune: infekcija užsikrėtė dar vienos ligoninės darbuotojas

Koronavirusas toliau plinta Lietuvoje: per parą užfiksuota 17 naujų susirgimų