Siūloma darbo reikalais keliaujantiems žmonėms išduoti antrą pasą – Kas vyksta Kaune

Siūloma darbo reikalais keliaujantiems žmonėms išduoti antrą pasą

BNS 2018/01/30 11:17
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį pranešė siūlanti leisti darbo reikalais užsienyje keliaujantiems lietuviams išduoti antrą pasą.

Anot jos, tai supaprastintų keliavimą, nes norint gauti kitos šalies vizą vykstant į ne Šengeno erdvės šalis, neretai užsienio šalies ambasadoje Lietuvos piliečiams reikia palikti savo asmens dokumentą.

„Ypač dažnai keliaujantiems verslo atstovams toks dokumento atidavimas kelia rūpesčių, todėl siūlome sudaryti galimybę gauti antrą pasą“, – pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pagal numatytas įstatymo pataisas, antras pasas būtų išduodamas ne ilgesniam kaip 5-erių metų laikotarpiui, taip pat antras pasas negalėtų galioti ilgiau, nei turimas pagrindinis.

Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad galimybė piliečiams, išimtiniais ir pagrįstais atvejais dėl profesinių ar verslo priežasčių vykstantiems į užsienio valstybes, turėti antrą pasą yra numatyta 16-oje Europos Sąjungos valstybių.

VRM teikiamai iniciatyvai dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas. Ministerija siūlo, kad įstatymai įsigaliotų 2019 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT