Bus aiškinamasi merų algos priklausomybė nuo gyventojų skaičiaus

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Konstitucinis Teismas (KT) pranešė priėmęs nagrinėti grupės Seimo narių prašymą išaiškinti, ar merų ir vicemerų atlyginimų diferencijavimas pagal gyventojų skaičių neprieštarauja Konstitucijai. Šiuo metu didesnių ir mažesnių savivaldybių vadovams nustatytos dvi skirtingos atlygio kategorijos.

Į KT kreipėsi grupė parlamentarų, keldami klausimą, ar tokia tvarka atitinka nuostatą „kiekvienas žmogus turi teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą“. Įstatymas merų ir vicemerų atlyginimus skiria pagal tai, ar jų vadovaujamoje savivaldybėje yra 100 tūkst. gyventojų, ar mažiau.

Savivaldybėse, kurios turi iki 100 tūkst. gyventojų, mero pareiginio atlyginimo koeficientas yra 18, vicemero – 15, atitinkamai jų pareiginė alga siekia apie 2,3 ir 1,9 tūkst. eurų iki mokesčių.

Savivaldybėse, kuriose gyvena per 100 tūkst. gyventojų, pareiginės algos dydžiai atitinkamai yra 19 ir 16, o pareiginė alga siekia apie 2,5 ir 2,1 tūkst. eurų iki mokesčių.

Į KT kreipęsi parlamentarai pažymi, kad „Lietuvos savivaldybės yra labai skirtingos ne tik pagal gyventojų skaičių, taigi ir merams bei merų pavaduotojams tenkantys darbinės veiklos iššūkiai yra skirtingi – tik vienas kriterijus atlyginimams nustatyti nėra visiškai objektyvu“.

Seimo nariai kvestionuoja ir pasirinktą vos vieną gyventojų skaičiaus slenkstį – 100 tūkstančių. „Vilniaus miesto savivaldybės, kurioje gyvena daugiau nei 0,5 mln. gyventojų, vadovams tenkanti atsakomybė yra daug didesnė nei Vilniaus rajono savivaldybės, kurioje gyvena apie 100 tūkst. gyventojų, vadovų, be to, skirtingi ir jų darbo ypatumai.

Lygiai taip pat sunku lyginti merų ir jų pavaduotojų darbą mažiausiose šalies savivaldybėse, kur gyvena vos per 3 tūkst. gyventojų, su Panevėžio miesto savivaldybe, kur gyventojų yra apie 90 tūkst.“, – kreipimesi į KT nurodė Seimo nariai.

Į KT kreipėsi daugiau kaip 30 parlamentarų, tarp jų – daugiausiai konservatorių atstovai, taip pat yra keli liberalų, socialdemokratų, „valstiečių“, „tvarkiečių“ parašai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Kauno miesto savivaldos ribose praėjusių metų sausio 1 d. duomenimis gyvena 292 691 žmonės. Kauno rajone 2017-ųjų pradžios duomenimis gyveno 91 085 žmonės.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas