Išjuoktas R. Karbauskis sulaukė palaikymo – klounais tapo ir kiti politikai – Kas vyksta Kaune

Išjuoktas R. Karbauskis sulaukė palaikymo – klounais tapo ir kiti politikai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko Muzikos asociacijos metų apdovanojimų M.A.M.A ceremonija. Šiemet neapsieita be kandžių replikų valdantiesiems. Po to, kai reperių grupė „G&G Sindikatas“ savo pasirodymo scenoje metu naudojo vizualizaciją, kurioje pavaizduotas Ramūnas Karbauskis su klouno grimu, nesiliauja kalbos apie patyčias. Skatindami atkreipti dėmesį ir palaikyti viešai pažemintą „valstiečių“ partijos lyderį, klouno grimu pasipuošė ir kiti partijos nariai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos nariai Aušra Papirtienė bei Robertas Šarknickas pasidalijo nuotraukomis, kuriose jie išsipiešę veidus grimu it klounai. Užfiksuoti minėtų „valstiečių“ partijos narių veidai su grotažyme PatyčiomsNE, internete sukėlė tikrą diskusijų audrą.

R. Šarknickas / soc. tinklo Facebook nuotr.

Pirmiausiai iniciatyvą prieš patyčias pradėjo R. Šarknickas. Pastebėjusi politiko nuotrauką, kur jis atrodo tarsi klounas, A. Papirtienė sureagavo itin teigiamai: „Šaunuolis, Robertai! Aš sužavėta!“, – socialiniame tinkle komentavo ji. R. Šarknickas atsakė: „Kaip čia pasakius, klounas tapau, eisiu linksminti piktukus“. „Eisime kartu“, – rašė A. Papirtienė.

A. Papirtienė / soc. tinklo Facebook nuotr.

Netrukus tokio pat pobūdžio nuotrauka, tik šįkart su užfiksuotu jos veidu, išdažytu grimu, atsirado ir A. Papirtienės asmeniniame socialinio tinklo profilyje. Po tokiais internete pasidalintais vaizdais užvirė diskusija. Palaikantieji poziciją – prieš patyčias internautai patys ėmė demonstruoti panašiai išpieštus veidus. Kiti – nevengė pašiepti ir supratę, iniciatyvos priešistorę žmonės dalinosi nuordomis ir toliau nevengė mėtyti kritikos strėlių R. Karbauskiui, nes esą patyčių ekspertas yra būtent jis.

Primename, jog apie įvykius per M.A.M.A vakar socialinio tinklo paskyroje prakalbo ir „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

„Akivaizdu, jog kai kuriems žmonėms labai trūksta dėmesio ir įvertinimo, todėl jie bando tą trūkumą kompensuoti naudodamiesi mano žinomumu. Man tikrai negaila.Pasirinktas kelias man įkąsti, jokio poveikio man nepadarys, bet to paties negaliu pasakyti apie vaikus ir paauglius. Jiems tai matant televizijos ekranuose ima atrodyti, jog patyčios yra normalu. Jie mato, kaip rimti dėdės ant didelės scenos patyčių pagalba demonstruoja savo „kietumą“, – mintis dėstė jis.

R. Karbauskio teigimu, liūdna, jog Lietuvoje vis dažniau suaugusieji nesupranta, kaip jų elgesys veikia vaikus ir jaunimą. Dar liūdniau esą, kai to nesupranta tie, kurie lipa ant scenos ir pretenduoja tapti sėkmės pavyzdžiais jaunimui.

„Kai Lietuvos žiniasklaida mirga antraštėmis – „Lietuva išlieka pirmaujanti pagal patyčių paplitimą tarp paauglių“, „Kraupi statistika: patyčias Lietuvoje patiria kas antras vaikas“ ir .t.t., o nevyriausybinės organizacijos deda visas išgales tai pakeisti – man nei kiek nepanašu, kad socialiai atsakingais save prisistatantys žinomi asmenys ir paauglių „dievukai“, kurie dažnai tampa tokių programų ambasadoriais, bandytų patyčių situaciją keisti veiksmais realiame gyvenime“, – teigė R. Karbauskis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.