V. Matijošaitis neapleidžia pozicijų – tvirtai laikosi tarp populiariausių

Asociatyvi / Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Palankiausiai vertinama šalies politike išlieka šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, antroje vietoje įsitvirtina Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

Apklausos duomenimis, prezidentę D. Grybauskaitę palankiai vertina 65,8 proc. apklaustųjų (65,3 proc. gruodį ir 63,3 proc. lapkritį), o nepalankių vertinimų šalies vadovė surinko 18,7 proc. (20,9 proc. gruodį 19,8 proc. lapkritį).

19 proc. (16,7 proc. gruodį) apklausos dalyvių taip pat įsitikinę, kad ji geriausiai atstovauja jų interesams, po šalies vadovės seka premjeras Saulius Skvernelis – 8,7 proc. (9,3 gruodį) respondentų mano, kad jis geriausiai atstovauja jų interesams.

Kauno merą V. Matijošaitį palankiai vertina 55,8 proc. respondentų (55,5 proc. gruodį ir 52,7 proc. lapkritį), o nepalankių vertinimų jis sulaukė iš 13,5 proc. apklaustųjų (14,3 proc. gruodį). 5,4 proc. (4,7 gruodį) gyventojų renkasi Kauno merą kaip geriausiai atstovaujantį jų interesams.

„D. Grybauskaitė stabiliai pirmoje vietoje. Aukštai. Metus laiko jau tas rezultatas (laikosi) stabiliai. Antroje vietoje V. Matijošaitis. Labai mažas šįkart jo prieaugis, bet šioks toks yra. Jo aukščiausias rezultatas, kiek jis yra meru. Jis stipriai įsitvirtinęs antroje vietoje“, – apklausos rezultatus BNS komentavo „Vilmorus “ vadovas Vladas Gaidys.

Trečioje vietoje su 51,2 proc. palankumu lieka premjeras. „Tai stabilus jo rezultatas nuo praėjusių metų liepos“,– sako sociologas.

Nepalankiai premjerą vertina 26 proc. respondentų, panašiai kaip ir gruodį.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus reitingas taip pat stabilus – jį teigiamai vertina 48,2 proc. gyventojų, o neigiamai – 15,9 proc. „Lygiai tiek pat jis ir prieš metus turėjo,“ – tvirtino V. Gaidys.

„Jeigu kalbėtume daugiau apie ministrus, kurių yra 14, tai 6 turi teigiamą balansą, o 8 – neigiama. Teigiamiausias – Linkevičius, o neigiamiausias – sveikatos ministras Aurelijus Veryga (54,1 proc. žmonių jį neigiamai vertina, 23 proc. – teigiamai),“ – sakė sociologas.

Pasak jo, A.Verygos reitingas per mėnesį nepakito – jis „stipriai neigiamas“.

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio populiarumas smuko 5 procentiniais punktais – iki 42 proc. teigiamų vertinumų.

Šeštas – R.Žemaitaitis su 40,2 proc. palankumo balsų. „Ketvirtą mėnesį iš eilės auga jo reitingas,“ – pranešė V. Gaidys.

Jis taip pat pabrėžė, kad R.Žemaitaitis yra vienintelis partijos pirmininkas, turintis teigiamą balansą – jį daugiau žmonių vertina teigiamai negu neigiamai (19,8 proc.).

„Visi kiti – ar Karbauskis, ar Landsbergis savo lektorate yra mėgstami, bet galų gale turi neigiamą rezultatą, išskyrus R.Žemaitaitį, kuris mėgstamas ir kitų,“ – sakė V. Gaidys.

Visuomenės apklausą dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovė „Vilmorus“ atliko sausio 12–21 dienomis.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno rajone užsiliepsnojo ūkinis pastatas: sudegė naminiai gyvūnai, sužalotas žmogus

Kauno oro uostas atnaujina veiklą: skelbia pirmuosius reguliarių skrydžių reisus

„Škoda“ atradimai ant dviračio sugrįžta: kvies aplankyti žymiausias Kauno bei Kauno rajono asmenybes

Karantinas švelnėja: leidžiami masiniai renginiai, atveriamos sienos ir mokyklos

Kauno aviacijos klube karjerą pradėjęs karininkas atliko rekordinį šuolį parašiutu

Pirmą kartą Lietuvoje per vieną operaciją atliktos dvi gyvybę gelbstinčios procedūros

Šalia „Žalgirio“ arenos įsikurs nauja pramogų ir maisto erdvė

Naujausias tyrimas: Lietuvos paaugliai - tarp daugiausia rūkančių ir geriančių Europoje

Sinoptikai skelbia, kokios sulauksime vasaros pradžios

Policijos pareigūnai visoje šalyje pagerbs žuvusį kolegą