Kaune – stambus sandoris: parduotas verslo centras „B66“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Kausta“ pardavė Kaune pastatytą B66 verslo centrą turto valdymo bendrovės „Orion Asset Management“ valdomam investiciniam fondui „Orion RE Income Fund I“. 

„YIT Kausta“ viešųjų ryšių vadovė Akvilė Varanauskienė paklausta apie sandorio vertę teigė, jog klientų pageidavimu sandorio vertės atskleisti negali.

Verslo modelis: pastatyti ir parduoti

Investicijas į pernai pastatytą ir rudenį pradėjusį veikti biurų pastatą pritraukė tai, kad B66 yra vienas pirmųjų aukšto lygio verslo centrų Kaune, kuriame įsikūrė sparčiai augančios tarptautinės technologijų bendrovės.

„Toks yra komercinio nekilnojamojo turto modelis – mes pastatome pastatą, randame nuomininkus ir suradę investuotojus jį parduodame. Tokie buvo mūsų planai, kuriuos įgyvendinome“, – apie sprendimą parduoti verslo centrą „B66“ kalbėjo „YIT Kausta“ atstovė.

Apie sandorį išplatintame pranešime Investicinio fondo „Orion RE Income Fund I“ valdytojas Andrius Baranauskas teigė, kad sprendimą įsigyti B66 verslo centrą turėjo įtakos keli faktoriai: itin patraukli jo vieta, jame įsikūrusios stiprios bendrovės ir projekto kokybė: „Vieta palanki ne tik tuo, kad šalia yra miesto centras, labai geras susisiekimas, bet ir dėl netoliese esančio Kauno technologijų universiteto „Santakos“ slėnio. B66 centre įsikūrusioms technologijų bendrovėms svarbu būti šalia savo esamų ir potencialių darbuotojų. Kitas aspektas – patikimas ilgametę patirtį statybų rinkoje turintis statytojas, garsėjantis aukštos kokybės projektais“, – sako A. Baranauskas.

Vis daugiau investuotojų domisi objektais Kaune

Kaune veikiančios komercinio NT turto konsultacijų ir vystymo bendrovės „REES“ vadovo Martyno Židonio teigimu, įvykęs sandoris yra teigiama žinutė Kaunui, patvirtinanti tendenciją, kad iki šiol tik objektais Vilniuje domėjęsi investuotojai, pradeda rodyti aktyvumą Kaune. Pašnekovo teigimu, keičiasi ir komercinių NT objektų vystytojų Kaune profilis. „Jei iki šiol dauguma komercinių patalpų vystytojų siekė pastatyti objektą, jį išnuomoti ir toliau vykdyti priežiūros ir administravimo veiklą bei gauti iš to stabilias pajamas, tai pastaruoju metu dalis naujų objektų vystoma pagal principą: pastatyti, išnuomoti ir parduoti“, – sako M. Židonis.  Eksperto teigimu, tokių sandorių, kuomet išvystytą objektą nuperka nekilnojamo turto fondas, kuris toliau tą objektą administruoja ir gauna nuomos pajamas bei tam tikrą investicijų grąžą, atsiradimas Kaune rodo, kad komercinio turto rinka Kaune pasiekė tam tikrą kokybinę brandą.

„Užklausų, apie Kaune vystomus komercinius NT objektus, mūsų įmonė gauna vis daugiau ir tai yra teigiama tendencija. Tokio tipo parduodamų objektų paklausa yra gerokai didesnė, nei pasiūla – Kaune vis dar nedaug investiciniu požiūriu įdomių parduodamų objektų“, – sako M. Židonis.

„Orion RE Income Fund I“ valdytojas patvirtino, kad per pastaruosius dvejus metus Baltijos šalių verslo žemėlapyje vis dažniau atsiranda Kaunas. Tai lemia gerėjanti ekonominė situacija, verslui palankūs valdžios sprendimai ir technologinės pakraipos specialistų potencialas. „Lietuva yra patraukli užsienio paslaugų kompanijoms dėl aukštos kvalifikacijos specialistų, dirbančių už konkurencingą atlygį“, – apibendrina verslo centrą įsigijusio fondo valdytojas.

Kaunas turi galimybių tapti šalies paslaugų centru

Pasak B66 verslo centrą pastačiusios „YIT Kausta“ vadovo Kęstučio Vanago, Kaunas turi visas galimybes tapti šalies paslaugų centru, palankiu kurtis tarptautinėms bendrovėms. Artimiausiais metais Kaune galima tikėtis ir daugiau tarptautinių kompanijų bei aukštos kvalifikacijos reikalaujančių darbo vietų.

„Kaunas subrendo aktyviai informacinių technologijų bendrovių plėtrai, kurią iki šiol ribojo tinkamų patalpų stoka. Vos tik pradėję statybas sulaukėme nemažo informacinių technologijų įmonių susidomėjimo. Būdamos aukštos pridėtinės vertės bendrovėmis, jos kelia didelius reikalavimus darbuotojų komfortui, patalpų vėdinimo ir apšvietimo sistemoms, duomenų apsaugai. Galima tikėtis, kad su modernių ir šiuolaikiškų biurų plėtra į miestą ateis daugiau investuotojų, kuriančių gerai apmokamas darbo vietas“, – sako K. Vanagas.

Jo skaičiavimu, Kaune iš viso yra pradėta arba planuojama statyti daugiau nei dešimt modernių verslo centrų, o į šį miestą dėmesį pastaruoju metu atkreipė visos didžiosios šalies NT įmonės. „YIT Kausta“ vadovas pastebi, kad laikinosios sostinės biurų rinka žengia į naują kokybės lygmenį, o tai sudaro palankesnes sąlygas verslo plėtrai mieste.

Apie B66 centrą

Pernai rudenį atidarytame B66 centre išnuomota 90 proc. patalpų. Jose įsikūrė pasaulinėje rinkoje veikiančios IT įmonės „Teltonika“ ir „Virtustream LT“. Pastaroji priklauso didžiausiai pasaulyje privačiai valdomai IT įmonių grupei „DELL Technologies“. Čia taip pat veikia ir „Saulės šeimos medicinos centro“ klinika.

Bendras K. Baršausko g. gatvėje įsikūrusio B66 verslo centro nuomojamas plotas siekia apie 5000 kv. m. Verslo centre iš viso įsikurti gali iki 450 darbuotojų.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

VDU atkūrimo 30-metis paminėtas be patoso: istoriją įamžino filme

„Kaunas Jazz 2019“ kviečia į pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus

Šiltu oru besimėgaujantys kauniečiai pademonstravo išskirtinį stilių (foto)

Įžūliems pažeidėjams prabangių automobilių Kaune nereikia

Susidūrimas VI forto žiede: stoja eismas

Neatlaikęs gūsingo vėjo Kaune nuvirto medis

Kaune evakuota „Hyper Maxima“ (papildyta)

Šuns dienos proga - Kauno pareigūnų dėmesys keturkojams

Traumą patyręs „Fenerbahče“ puolėjas atsidūrė Kauno ligoninėje

Įspėjimas: Lietuvos link nuo Baltarusijos slenka dūmai