Po įtemptos kovos „Žalgiris“ pralaimėjo Atėnuose

„Žalgirio“ „Facebook“ paskyros nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Eurolygos dvidešimtojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ panaikino 20-ies taškų deficitą, pademonstravo neįtikėtiną kovingumą, tačiau po pratęsimo ir pergalingo Nicko Calatheso metimo krito Atėnų „Panathinaikos“ pragare rezultatu 93:94 (17:29, 20:18, 21:12, 25:24, 10:11).

Rungtynes kauniečių gretose aktyviai pradėjo vienintelis taškus rinkęs Axelis Toupane, tačiau pirmosiomis minutėmis kokybišką puolimą demonstravo Graikijos čempionai, šovę į priekį 7:13. Tuomet taškų rinkėjo vaidmens ėmėsi Antanas Kavaliauskas, bet šlubuojant gynybai galvoti apie mažėjantį atstumą buvo pernelyg naivu (11:21). Po puikaus Vasilije Micičiaus perdavimo A. Kavaliauskas rinko šeštąjį tašką paeiliui, o Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlę provokavo trečiąjį tritaškį įsmeigęs Marcusas Denmonas – 13:24. Po pasitarimo pražangą provokavo Brandonas Daviesas, krepšio link kelią atrado V. Micičius, tačiau dar kartą žalgiriečius baudė M. Denmonas, tad pirmojo kėlinio sirena skelbė dviženklį Atėnų komandos pranašumą – 17:29.

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ taškus baudų metimais pelnė Edgaras Ulanovas ir Aaronas White‘as, bet lengviau ir įvairiau taškus rinkęsi varžovai toliau užtikrintai kontroliavo situaciją pirmaudami 21:35. Firminį derinį surezgė Kevinas Pangosas ir iš viršaus kamuolį sugrūdęs A. White‘as, tačiau jau 23:43 atsiliekantiems svečiams tai buvo menka paguoda. Iš letargo miego kauniečius budino K. Pangoso ir E. Ulanovo tandemas, kurių pastangomis atsilikimas mažėjo iki 33:45. Užsivedę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sustoti neketino ir iš turėto 20 taškų deficito prieš antrąją rungtynių pusę teliko pusė, kuomet panaudojus netikėtą spaudimą po perimto kamuolio lengvus taškus įsirašė Artūras Milaknis, o pavyzdinę kovą po krepšiais demonstravo A. Kavaliauskas – 37:47.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai demonstravo nuostabų atsidavimą ir po dar vieno A. Kavaliausko dvitaškio bei A. Toupane baudų atstumas mažėjo iki 41:47. Iš toli dukart iššovus A. Milakniui, o baudų mesti stojus A. Kavaliauskui ir A. White’ui komandas teskyrė vienas taiklus dvitaškis – 51:53. Šeimininkams stringant geležiniuose „Žalgirio“ gynybos gniaužtuose svečius į priekį išvedė į greitąjį puolimą tvirtais žingsniais nuskuodęs A. Toupane, juvelyrinį V. Micičiaus perdavimą dvitaškiu pavertęs A. Kavaliauskas bei šaltakraujiškai iš vidutinio nuotolio krepšį atakavęs Beno Udrihas – 58:55. Tiesa, prieš ketvirtąjį kėlinį Graikijos čempionai keliais rezultatyviais išpuoliais susigrąžino minimalų pranašumą savo pusėn – 58:59.

Po pakartotino bandymo pasižymėjo iki galo sukovojęs E. Ulanovas, tačiau nemalonia staigmena kitoje barikadų pusėje tapo buvęs žalgirietis Lukas Lekavičius – 60:64. Tuomet prabilo „Žalgirio“ serbas V. Micičius, kuris vienas pats lygino rezultatą – 64:64. Visgi, netrukus Chriso Singletono tempiami šeimininkai atsiplėšė iki 64:71 ir privertė minutės pertraukėlę naudoti Š. Jasikevičių. Po pasitarimo kuriozine situacija pasinaudojo dėjimą atlikęs A. White‘as, o triskart po krepšiu meistriškai sužaidęs A. Kavaliauskas mažino deficitą iki 72:76. Staigų tritaškį smeigus K. Pangosui bei žvėrišką pasirodymą baudos aikštelėje tęsus A. Kavaliauskui, rungtynėse užvirė tikra drama, mat komandas teskyrė vienas taškas – 77:78. Be Pauliaus Jankūno į Graikijos sostinę atvykę žalgiriečiai toliau puikiai stabdė varžovų puolimą ir po įspūdingo K. Pangoso tritaškio iš krašto artėjo skambios pergalės link – 82:78. Tiesa, po minutės pertraukėlės šeimininkai atsakė ne ką mažiau gražiu tolimu šūviu, rėžusiu kauniečių pranašumą iki 82:81. Svarbiu metu ranka prie baudų metimų linijos sudrebėjo A. Toupane, tad kitoje atakoje varžovams surengus greitą išpuolį pakvipo pratęsimu – 83:83. Nors kauniečiai turėjo pakankamai laiko išplėšti pergalę, K. Pangoso reidas buvo pristabdytas ir visa kova nusikėlė į papildomas penkias minutes – 83:83.

Pratęsime geriau startavo A. White‘o vedamas ir iki 90:83 atsiplėšęs „Žalgiris“. Visgi čia pat savo atsaką sudavė visą kauniečių darbą niekais pavertę šeimininkai – 90:91. Prasidėjus paskutinei minutei rimtą varžovų spaudimą galų gale taikliu baudos metimu pavyko pralaužti rezultatą išlyginusiam A. Milakniui – 91:91. Lemtingu galėjęs tapti A. Milaknio tolimas šūvis apmaudžiai išsisuko iš krepšio, tuo tarpu likus 17 sekundžių vieną baudą iš dviejų realizavo K. C. Riversas (91:92). Likus mažiau nei 5 sekundėms itin svarbų dvitaškį įmetė K. Pangosas (93:92), tačiau likusio laiko pakako slalomą per visą aikštelę atlikusiam ir triukšmo bangą Atėnuose sprogdinusiam Nicko Calathesui – 93:94.

„Žalgiris“: A. Kavaliauskas 21 (9/12 dvit.), A. White‘as 17 (8 atk. kam.), K. Pangosas 14 (3/5 trit., 8 rez. perd.), A. Toupane 12, A. Milaknis 9, E. Ulanovas 9, V. Micičius 6 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), B. Daviesas 3, B. Udrihas 2, P. Valinskas 0, G. Masiulis 0.

„Panathinaikos“: M. Denmonas 14 (4/6 trit.), L. Lekavičius 14, N. Calathesas 14 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), J. Gistas 12 (6/8 dvit., 2 per. kam.), I. Vougioukas 11 (8 atk. kam.), K. C. Riversas 10 (3 per. kam.).