Kauno gatvėse – neįprastas reidas su religiniu atspalviu

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienio vakarą Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai Kauno mieste ir rajone vykdė reidą, kuriame dalyvavo Kauno policijos kapelionas Tomas Karklys ir jo asistentė vienuolė Fausta. Jie bendravo su Kelių eismo taisyklių nesilaikančiais pėsčiaisiais bei keliavo į vietas, kuriose šiemet jau žuvo du eismo dalyviai.

„Dažnai žmonės net nesusimąsto apie tai, kad nelaimė gali atsitikti kiekvienam. Visi mato savo artimuosius – vaikus, senelius, tėvus vaikščiojančius be atšvaito, žino, tačiau nesivargina papasakoti apie tai, kad tas mažas, dažnai namuose paliekamas šviesą atspindintis elementas gali išgelbėti gyvybę. Kai nutinka skaudi nelaimė, tuomet tai pasiekia daugelį, bet dažnai jau būna per vėlu kažką pakeisti“, – sakė prie netradicinio reido prisijungęs T. Karklys.

Žuvusiems eismo dalyviams atminti uždegtos žvakutės. Pirma sužibo Vytauto prospekte. Čia sausio 8 d. vyro vairuojamas automobilis „Audi A4“ kliudė ir sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią 1952 m. gimusią moterį, kuri dėl patirtų sužalojimų tą pačią dieną mirė gydymo įstaigoje.

Antra žvakelė prie pėsčiųjų perėjos uždegta už 1929 m. gimusį vyrą, kurį sausio 3 d. Vandžiogalos plente, išėjusį į kelio važiuojamąją dalį, kliudė vyro vairuotas automobilis „Land Rover“.

„Norėtųsi palinkėti, kad žmonės atvertų širdį šitai jautriai problemai, kad ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji būtų atsakingi už save kelyje“, – teigė T. Karklys. Po to, kai buvo uždegtos žvakutės, pareigūnai kartu su kapelionu vyko į reido vietas. Tiek policininkai, tiek kapelionas kalbėjo su kelių eismo taisyklių nesilaikančiais asmenimis, įspėjo juos apie neteisingą elgesį, įteikė po atšvaitą ir nuotrauką, verčiančią susimąstyti apie galimas neteisingo elgesio pasekmes.

Įvairiomis priemonėmis policijos pareigūnai nori dar kartą atkreipti žmonių dėmesį, didinti jų sąmoningumą, kad keliuose nebūtų skaudžių eismo įvykių, kuriuose yra sužalojami ar net žūsta žmonės. Dalyvavimas eisme reikalauja ypatingo dėmesio ir atsargumo, nesvarbu ar esate pėstysis, ar bet kokios transporto priemonės vairuotojas – visada reikia būti itin atidiems ir atsakingiems.

„Kai įvyksta skaudūs eismo įvykiai, tai sukrečia ne vieną, tačiau iki tol retas susimąsto, kad atšvaitas, kuris yra tvarkingai uždėtas, o ne kažkur įdėtas, į kišenę ar į rankinę, gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Per šių metų sausio pirmąsias dvi savaites jau turime du žuvusius pėsčiuosius – stengiamės žmonėms parodyti teisingą pavyzdį, kad žuvusiųjų keliuose nebūtų.

Prevencinės priemonės, kurias vykdome, tikimės, padės atkreipti žmonių dėmesį ir padidinti jų sąmoningumą. Jei po kiekvienos surengtos prevencinės priemonės bent keletas žmonių užsisegs atšvaitus, tai tik įrodys, kad visi po truputį pradedame judėti saugesnio rytojaus link“, – po reido kalbėjo Kauno apskrities VPK kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Kauno mieste ir rajone vykdytos priemonės „Būk matomas kelyje“ metu iš viso nustatyta 15 pažeidimų: 10 administracinių nusižengimų kodekso pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (LR ANK) 428 str. 6d. (kiti pėsčiųjų padaryti pažeidimai), 2 – pagal LR ANK 428 str. 1 d. (pėsčiųjų padarytas KET pažeidimas), 1 – LR ANK 417 str. 2 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas); 1 – ANK 417 str. 1 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas); 1 – LR ANK 417 str. 4 d. (Važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui).

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į privačias rankas pereis dvi Kaune veikiančios valstybės įmonės

Parlamentarei D. Šakalienei sulaukus žiaurių grasinimų, kreipiamasi į prokuratūrą

Pravieniškėse - drastiškos priemonės užkietėjusiems kaliniams suvaldyti

Užsibrėžė gaivinti laivybą Nemune: svarsto paleisti naują maršrutą

Įspėja gyventojus: beveik mėnesį įvažiuoti į Lenkiją bus sunkiau

Šiurkščiai įstatymus pažeidę socialdemokratai atsisveikino su puse milijono

Vaiką Panemunės šile drausminusiai motinai gresia laisvės atėmimas

Kaune keleiviai viešojo transporto bilietus galės įsigyti už 10 centų

Kauniečiai kviečiami drauge kurti turiningą kalėdinį kalendorių

Nelaimė neapšviestame kelio ruože: nepilnamečio gyvybė užgeso iš karto