„Nemokama“ dovana miestiečiams atsieina 2500 eurų per dieną (papildyta)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tikra tiesa, kad atėjus į Santakos parke sausio 12 d. atidarytą čiuožyklą už ledą mokėti nereiks, nebent už pačiūžas, jeigu jų neturite. Visgi už įrangos nuomą ir eksploatavimą sumokėjome visi – iš savivaldybės biudžeto atseikėta nemenka suma. Su ja sėkmingai varžytis gali net didesnio ploto ir slidesnio ledo stacionarių arenų visos dienos nuomos kaina.

Lauko čiuožyklos su įrengimu nuomos ir eksploatavimo paslaugų pirkimo sutartyje, kurią Kauno miesto savivaldybė sudarė su čiuožyklą įrengusiu Lietuvos olimpiniu fondu, nurodyta kaina – 40 tūkst. eurų su PVM.

Nors sutartis pasirašyta gruodžio 21 d., o joje nurodoma, kad įranga sumontuota turėtų būti per 2 darbo dienas nuo pasirašymo, kaip žinome, čiuožykla praktiškai pradėjo veikti praėjusį penktadienį, sausio 12 d., ir pagal sutartį bus atvira kauniečiams iki sausio 27 d. Nesunku paskaičiuoti, kad vienos dienos nuomos kaina, imant čiuožyklos realaus naudojimo laikotarpį, miestui atsieina 2500 eurų.

Sutartyje taip pat nurodyta, kad pirkėjas – savivaldybė – įsipareigoja aprūpinti įrenginį vandeniu, elektra, pasirūpinti biotualeto ir šiukšlių tvarkymu. Šios paslaugos prie sutartyje nustatytos kainos pridės papildomų išlaidų.

Čia, bendram kontekstui, galima pažymėti, kad pačiūžų neturintys pramogautai už porą, kurios gali tekti ilgokai palaukti, turės atskaičiuoti 3 eurus. O atnaujintas čiuožyklos darbo laikas – pirmadienį-ketvirtadienį 12-17 val. ir 18-21 val., penktadienį – 12-17 val. ir 18-22 val., o šeštadienį-sekmadienį 10-13 val., 14-17 val. ir 18-22 val.

Kaune atidaryta milžiniška čiuožykla po atviru dangumi 21 nuotr.

Santakos parke - žiemiška dovana kauniečiams 8 nuotr.

Turėjo veikti ilgiau – derasi dėl laiko

Pasak Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Mindaugo Šivicko, kitaip, nei nurodyta sutartyje, tualetais pasirūpino čiuožyklą įrengusi įmonė. „Kiek miestui kainuos vanduo, elektra ir šiukšlių tvarkymas paaiškės, kai čiuožykla bus išmontuota“, – tvirtino jis.

M. Šivickas patikino, kad paskelbus konkursą dalyvauti jame kviestos visos tokio pobūdžio paslaugas teikiančios įmones, tačiau sulaukta tik vieno pasiūlymo, kurį pateikė Lietuvos olimpinis fondas. Šis pasiūlymas neviršijo iš anksto nustatytos maksimalios kainos ribos, atitiko kitas sąlygas, todėl buvo patvirtintas.

„40 tūkst. eurų maksimali suma buvo numatyta už mėnesio trukmės čiuožyklos nuomą ir eksploatavimą. Dėl rangovo patirtų techninių kliūčių čiuožyklos atidarymas vėlavo, todėl yra tikimybė, kad ji veiks ne visą mėnesį, kaip buvome planavę, o trumpesnį laiką. Tokiu atveju ir mokama suma bus atitinkamai mažesnė. Šiuo metu deramės su fondu dėl ilgesnio čiuožyklos darbo laiko. Viskas turėtų paaiškėti šią savaitę“, – aiškino Sporto skyriaus vedėjas.

Paklaustas, ar savivaldybė neketina čiuožyklos įrangos tiesiog įsigyti, taip pasiūlydama kauniečiams kasmetinę pramogą mažesnėmis išlaidomis, M. Šivickas teigė, kad prieš svarstant tokią idėją, visų pirma reikia ją išbandyti.

„Tai ir darome. Po to remdamiesi patirtimi priimsime sprendimus dėl ateities. Lygiagrečiai planuojame ir ruošiamės naujos uždaros ledo arenos statyboms, kuri veiktų ne tik šaltuoju metų laiku, bet ištisus metus“, – sakė jis.

Galvojama ir apie čiuožimo organizavimą ant atvirų vandens telkinių, tačiau tai priklauso nuo gamtos įnorių. Telkiniai, anot M. Šivicko, pastaraisiais metais užšalę būna neilgai, oro temperatūra dažnai svyruoja nuo neigiamos iki teigiamos, todėl idėją įgyvendinti gali būti sudėtinga.

Raudondvario dvaro čiuožykla

Lauko čiuožykla žiemą įrengta ir Raudondvario dvaro teritorijoje. Verta žvilgtelėti, kokiomis sąlygomis dėl šaltos pramogos sutarė Kauno rajono savivaldybė. Čiuožykla, kurioje taip pat sumontuota šaldymo įranga, atsiėjo 11 999,57 eurų su PVM. Už tokią kainą čiuožykla nuomojama visai žiemai – pagal sutartį, ji bus eksploatuojama nuo gruodžio 1 d. iki vasario 25 d.

Reikia pridurti, kad Raudondvario ledo plotas – 250 kv. m, o Santakos – 800 kv. m, tad rajono čiuožykla maždaug trigubai mažesnė. Tačiau net ir simuliavus tokios paties ploto čiuožyklos nuomą – padauginus rajono savivaldybės sutarties kainą iš trijų, vienos dienos nuomos kaina išeitų vos 413,78 eurų. Pačiūžų nuomos kaina čia – taip pat 3 eurai, o čiuožykla veikia antradienį-sekmadienį 14-21 val.

„Akropolio“ ledas

„Kas vyksta Kaune“ susisiekus su „Akropolio“ ledo administratoriumi, šis informavo, kad 1200 kv. m čiuožyklos nuomos kaina priklauso nuo dienos ir seanso laiko. Diena suskirstyta į 12 seansų nuo 8.30 val. iki 23.30 val., kurių kiekvienas, priklausomai, nuo laiko, kainuoja skirtingai.

40 eurų už seansą nuomos kaina galioja pirmiems trims seansams darbo dienomis – vėliau kaina kyla 10-ies eurų intervalais. Šiokiadieniais ji gali pakilti iki 150-200 eurų, o savaitgaliais beveik visą dieną – 200 eurų už seansą. Šeštadienį-sekmadienį visai dienai išsinuomoti ledą kainuotų apie 2 tūkst. eurų, penktadienį – iki 1,5 tūkst., o pirmadienį-ketvirtadienį – 1 tūkst. eurų ar net mažiau. Pačiūžas „Akropolio“ ledas suteikia nemokamai.

Vis dėlto visai dienai išsinuomoti šią čiuožyklą būtų sudėtinga, kadangi yra daug užsakymų atskiriems seansams, taip pat vyksta dailiojo čiuožimo ir ledo ritulio pamokos. Esant dideliam reikalui, kažką galima atšaukti, o laisvesnės dienos – šeštadienis ir sekmadienis. Kaip sakė pašnekovas, tada ir būtų geriausia galimybė ledą nuomotis visai dienai.

Tokią paslaugą reikėtų derinti smarkiai iš anksto. Sutartys su užsakovais, sporto mokyklomis pasirašytos iki vasaros – šiuos seansus kilnoti, atšaukti sudėtinga. Antradienį-ketvirtadienį, pavyzdžiui, per visą dieną praktiškai organizuojami tik trys masiniai čiuožimai – visą dieną ledas išnuomotas.

Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ ledo arena

Išsinuomoti galima ir Kauno ledo areną Aušros gatvėje, kurią valdo Kauno žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“. Šiai profesionaliai 1620 kv. m ploto čiuožyklai taikomas valandinis nuomos įkainis, kuris visomis savaitės dienomis toks pat, priklauso tik nuo dienos laiko. Nuo 7 val. iki 9 val. – pigiau, po to kaina kyla, nuo 20.30 val. iki vidurnakčio – brangiausia.

Nuomotis vien nuo 13 val. iki 20.30 val., kaip informavo administracija, kainuotų apie 600 eurų. Pridėjus dar rytą ir vakarą, visa diena nuo 10 val. iki 22 val. išeitų apie 1 tūkst. eurų. Pačiūžos žmogui papildomai kainuoja 1.5 euro, tačiau įmanoma, kad užsisakant ledą visai dienai būtų pasiūlyta kokia lengvata, nuolaida.

Visgi bet kurią dieną čia ledo irgi neišsinuomosi, nes arenoje sudarytas įvairių varžybų grafikas – jų atšaukti neįmanoma. Varžybos suderintos iki sezono pabaigos, ir jų vis daugėja. „Baltų ainiai“ atstovė sakė, kad vyksta U10, U12, U14, U16, U17, suaugusiųjų ir mėgėjų ledo ritulio čempionatai. Dar organizuojamos dailiojo čiuožimo ir akmenslydžio varžybos, tad užsakymų yra labai daug.

Paprastai, daugiausia varžybų savaitgalį, o darbo dienomis visi užsiėmę su treniruotėmis. Visos dienos užsakymą, anot pašnekovės, reikėtų derinti iš anksto ir žinoti konkrečią dieną, šnekėti dėl tokios nuomos su vadovybe.

116 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #9

Respublikinėje Kauno ligoninėje pradedami mokymai koronaviruso pacientams padėti

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai – sulaukė 55 tūkst. filmų peržiūrų

Policija: dėl karantino pastebimas nusikaltimų skaičiaus augimas: pataria kaip apsisaugoti

Uždaroma Kauno autobusų stotyje esanti „Rimi“ parduotuvė: nustatytas ne vienas koronaviruso atvejis

Premjeras kreipėsi į senjorus: prašo saugotis koronaviruso ir likti namie (video)

Ligoninėms pradėti skirstyti tūkstančiai kaukių-filtrų

Vidurnaktį uždaromos Lietuvos sienos keleiviams iš Rusijos ir Baltarusijos

S. Skvernelis: nuo balandžio bus keliami medikų atlyginimai

Galimybė pamatyti „Kino pavasario“ festivalio uždarymo filmą iš namų – tik iki vidurnakčio