Akistata su Vokietijos čempionais: A. Milaknio tritaškiai nepadėjo | Kas vyksta Kaune

Akistata su Vokietijos čempionais: A. Milaknio tritaškiai nepadėjo

Antradienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai žaidė aštuonioliktąsias šio sezono Eurolygos rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitinka su Bambergo „Brose“ komanda. Vokietijoje įtampos tikrai netrūko, bet galiausiai pergalę šventė aikštės šeimininkai, rezultatu 93:86.

Į rungtynių pradžioje įkritusį Vokietijos čempionų tolimą šūvį dvitaškiu netrukus atsakė Brandonas Daviesas ir į greitąjį puolimą provokuodamas pražangą nuskuodęs Axelis Toupane – 4:3. Kevino Pangoso perdavimus išnaudojo dar kartą pasižymėję B.Daviesas ir A.Toupane, o čia pat sau progas susikūrė žalgiriečius 12:10 į priekį išvedę Paulius Jankūnas bei K.Pangosas. Tiesa, ketvirčiui įpusėjus varžovai sužaidė geresnę atkarpą ir pavojingai atsiplėšė iki 12:18. Savo atsakymą čia pat pateikė kauniečiai, kuomet tritaškiu pasirodymą pradėjo Vasilije Micičius, keturis taškus rinko svarstykles į svečių pusę grąžinęs Aaronas White‘as – 19:18. Sudėtingą metimą tiksint paskutinėms atakos sekundėms įskraidino V.Micičius, pro kairę pusę gražų reidą atliko Beno Udrihas, tad pirmąją rungtynių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 23:21.

Jei per pirmas keturias minutes svečiams varžovų gynybą tesugebėjo pralaužti V.Micičius (26:28), tai vėliau Lietuvos čempionų taškų mašiną tolimomis bombomis per keletą atakų užkūrė Artūras Milaknis – 34:31. Žaidimo skonį pajutęs ir idealaus perdavimo iš K.Pangoso sulaukęs A.Milaknis smeigė dar vieną tritaškį, tačiau artėjant didžiajai pertraukai komandos vis dar žengė koja kojon – 37:37. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės lyderio vaidmens ėmėsi puikiai Antaną Kavaliauską arčiau krepšio atradęs K.Pangosas, tad staigiai atsakomąjį pasitarimą sušaukė Bambergo trenerių štabas – 41:37. Kietos pražangos nesustabdytas pasižymėjo A.White‘as ir, po galingo spurto kėlinio pabaigoje, kauniečiai į rūbinę nusinešė iki 44:37 išaugusį pranašumą.

Trečiasis kėlinys startavo abiejų komandų tritaškiais, kurį „Žalgiriui“ realizavo A.Milaknis – 47:40 Meistriškai baudos aikštelėje sužaidė B.Daviesas, iš tolėliau iššovė komandos kapitonas P.Jankūnas, tačiau puolime vis laisviau taškus rinkę šeimininkai artėjo iki 51:49. Nedovanotina varžovų gynybos klaida pasinaudojo jau penktą tritaškį įsūdęs A.Milaknis, čia pat Artūras asistavo efektingą skrydį atlikusiam A.White‘ui (56:51), bet Nikos Zisio šou po didžiosios pertraukos atstatė pusiausvyrą – 56:56. Rungtynėms išsilyginus apie save priminė tolimą bombą per rankas smeigęs K.Pangosas, nuo taškų bloku gelbėjo A.Kavaliauskas, tačiau priekyje 59:64 jau buvo „Brose“ krepšininkai. Įsiutęs Š.Jasikevičius naudojo dar vieną minutės pertraukėlę, po kurios krepšį metimu iš vidutinio nuotolio patikrino situaciją kiek švelninęs V.Micičius – 61:64.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Lietuvos čempionams persvarą grąžino antrą progą išnaudojęs B.Daviesas bei fantastiškai iš viršaus K.Pangoso atsiųstą kamuolį sugrūdęs A.White‘as – 65:64. Visgi, ilgai džiūgauti kauniečiai negalėjo ir šeimininkai greitai atstatė prarastas pozicijas (65:69). Nors baudas sumetė B.Daviesas, žalgiriečių puolimas vis dažniau strigo, vos tik grįžęs į aikštelę penktą pražangą užsidirbo P.Jankūnas, o varžovai įgijo rekordinę persvarą – 67:74. Gaivinti žaidimą ėmėsi šeštą tolimą bombą smeigęs A.Milaknis, šešis taškus paeiliui rinkosi atstumą iki 76:79 išdeginęs A.White‘as. Skrajojantis A.White‘as tęsė dominavimą po krepšiais, baudų stojo mesti V.Micičius, tačiau „Brose“ komanda jautėsi nepajudinama (82:85). Prasidėjus jau paskutinei minutei žalgiriečiai apmaudžiai neatsikovojo kamuolio gynyboje, po pakartotino bandymo gavo skaudų dūrį ir atsidūrė ant bedugnės krašto – 82:87. Atiduoti pergalės be kovos nesiruošė dar vieną dėjimą atlikęs A.White‘as ir greitą išpuolį vienas pats surengęs K.Pangosas – 89:86. Visgi, lemiamu metu varžovai atlaikė žalgiriečių spaudimą ir privertė svečius kapituliuoti rezultatu 86:93.

„Žalgiris“: A.White‘as 23 (8/12 dvit., 8 atk. kam.), A.Milaknis 18 (6/9 trit.), V.Micičius 12, B.Daviesas 10, K.Pangosas 9 (10 rez. perd.), A.Toupane 4, P.Jankūnas 4, B.Udrihas 2, A.Kavaliauskas 2, E.Ulanovas 2 (4 rez. perd., 2 per. kam.), M.Sajus 0.

„Brose“: A.Rubitas 22 (8/11 dvit., 7 atk. kam.), D.Hackettas 16, D.Musli 14 (6/9 dvit., 6 atk. kam.).