Verslininkai investuoja į vaizdo stebėjimą ne tik dėl saugumo

„BK grupė“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Investicijos į veiklą optimizuojančias technologijas Lietuvoje vis dar nėra pasiekusios piko, tačiau vaizdo stebėjimo įranga su papildomomis funkcijomis yra ta sritis, kurios potencialą išnaudoti mokosi vis daugiau žmonių. Naujausios vaizdo kameros ne tik padeda išaiškinti vagysčių ar kitų įvykių kaltininkus ir aplinkybes, bet ir mažinti veiklos sąnaudas bei teikia vertingos informacijos apie klientų elgseną.

Įrengus kameras mėsinėje nustojo dingti mėsa

Vaizdo stebėjimo kamerų paskirtis – didinti tiek klientų, tiek darbuotojų ar pačios darbovietės saugumą. Papildomas dėmesys saugumui gali išsaugoti ir uždirbamą pelną – tuo įsitikino vienos mėsinės vadovai, kai darbinėse patalpose įrengus vaizdo stebėjimo sistemą mėsos žaliavos nuostoliai sumažėjo 30 procentų. Išaugo ir darbuotojų našumas – po kamerų įrengimo jų sumažėjo 15 procentų, tačiau darbo efektyvumui ir gamybos rezultatams tai neturėjo jokios neigiamos įtakos.

Ne tik stebi, bet ir teikia apdorotą informaciją

Gamybinėse, sandėliavimo ir transporto įmonėse prekių bei darbuotojų judėjimo teritorijoje stebėjimas padeda užtikrinti, kad būtų laikomasi darbo tvarkos, o nelaimingų atsitikimų darbo vietoje atveju – išaiškinti priežastis.

Tačiau išmaniosios vaizdo stebėjimo sistemos ne tik fiksuoja, kas vyksta teritorijoje, bet ir skaičiuoja lankytojus, atpažįsta tendencingiausią jų judėjimo kelią bei nurodo problemines zonas, kuriose kyla spūstys ar kaip tik nieko nevyksta ir erdvė nėra išnaudojama. Sistemos teikiamas ataskaitas išanalizavę vadovai priima sprendimus, kaip optimizuoti įvairius veiklos aspektus – planuoti aptarnaujančio personalo poreikį tam tikromis dienomis ar valandomis, parinkti tinkamesnę poziciją prekėms parduotuvėje ir pan.

„Didžiųjų prekybos centrų vadovų nenustebinsi pasakęs, kad vaizdo kameros gali būti panaudotos skatinant pardavimus. Pagal judėjimo srautus prekėms, kurių reikia parduoti daugiau ar greičiau, parenkama geriausia vieta. Lietuvoje dar ne itin populiarios išplėstinės kamerų funkcijos, pvz., rinkti statistinius duomenis apie pirkėjų amžių ar lytį, užsienyje jau plačiai naudojamos kaip papildoma priemonė marketingo specialistų darbe.“

Inovacijų vaizdo kamerų rinkoje lyderis HIKVISION Lietuvoje yra tarp dažniausiai pasirenkamų gamintojų. Kaip pasakojo „BK grupė“, įgaliotieji HIKVISION atstovai, jau 6 metus šia produkcija prekiaujantys Lietuvoje, investicijos į vaizdo stebėjimo technologijas būna labai įvairios, o didžiausia nauda gaunama iš sisteminio sprendimo verslui, o ne pačių įrenginių. Tad dialogas su klientu dažnai prasideda nuo biudžeto aptarimo.

„Poreikiai būna labai skirtingi, tačiau galimybių sustrateguoti ir įrengti reikiamą sistemą yra dar daugiau. Pasiūlius išmaniąsias kameras įvažiavimui į teritoriją stebėti, transporto kompanija įvertino reikiamą investiciją kaip per brangią, tačiau netrukus pakeitė nuomonę, kai suprato, jog siūloma įranga turi svarbią funkciją – automatinę vartų kontrolę pagal nuskaitomus automobilių ir vilkikų numerius. Šie sistemoje yra suskirstyti į baltąjį, pilkąjį ir juodąjį sąrašus.

Kitaip sakant, kamera atpažįsta transporto priemonės registracijos numerį ir pagal jam priskirtą žymą (įleisti, neregistruotas automobilis, neįleisti) perduoda signalą automatiniams vartams. Klientai netruko suprasti, kad vien ši funkcija sutaupo lėšas, skiriamas žmogaus, budinčio prie vartų, darbo vietos išlaikymui, o tai stipriai prisideda prie investicijos atsiperkamumo. Įdiegta sistema taip pat teikia statistines ataskaitas apie transporto srautus, o tai palengvina vadybininkų darbą“, – pasakojo Andrius Dapkevičius, „BK grupė“ plėtros direktorius ir HIKVISION produktų vadovas.

Naujausioms technologijoms valdyti specialių žinių nereikia

Pažangiausios vaizdo stebėjimo sistemos yra kuriamos taip, kad galutiniam naudotojui jas valdyti būtų paprasta, o iškilus techniniams nesklandumams, pvz., nutrūkus elektros srovei ir jai vėl atsiradus, įrangos veikimas atsistatytų automatiškai. Sistemą montuojantys specialistai įmonės kompiuterius ir išmaniuosius telefonus susieja su kamerų IP-valdymo konsole, kad atsakingi darbuotojai galėtų stebėti bet kurios biure ar lauko teritorijoje įrengtos kameros fiksuojamą vaizdą net ir nebūdami darbo vietoje.

Preliminariais „BK grupė“ duomenimis, būtent išmaniųjų vaizdo kamerų su specialiosiomis funkcijomis pardavimų augimas pastaruosius šešis metus rodo, kad Lietuvos verslininkai nelieka abejingi technologijų progresui ir rinkdamiesi įrangą atsižvelgia į pridėtines vertes bei veiklos modernizavimo galimybes.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Vaikų teisių atstovų klaidų atgarsiai – tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą

Džiugios žinios piniginei – keisis skambučių į ES šalis įkainiai

Kaune pusantrų metų už narkotikų kontrabandą kalintas verslininkas išteisintas

Per būsimą gyventojų surašymą į duris pasibeldus surašinėtojams, verčiau neatidaryti

Kauno pareigūnai prašo atsiliepti gyvybes nusinešusio įvykio liudininkus

Byla pasiekė finišo tiesiąją: sprendžiama, ar Kaune paimtas vaikas grįš pas šešių vaikų motiną (atnaujinta)

Daugiau detalių apie tragišką susidūrimą Kauno rajone: sužalotos jaunos moterys (papildyta)

Kraupi avarija Kauno rajone: susidūrus automobiliams žuvo du žmonės

Specialiųjų tarnybų sujudimas Laisvės alėjoje: iškviesti išminuotojai

Kada pradės statyti šiųmetę Kauno kalėdinę eglutę?