Kiek per Kalėdas ir Naujuosius kainuos kelionė taksi automobiliu? – Kas vyksta Kaune

Kiek per Kalėdas ir Naujuosius kainuos kelionė taksi automobiliu?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vienas iš būtinų atributų per didžiąsias metų šventes – transportas, kuriuo galima be vargo nuvykti į norimą vietą pasveikinti artimuosius ar bičiulius bei, žinoma, sugrįžti atgal į namus kada panorėjus. Tačiau, ne paslaptis, jog itin svarbi detalė ir taksi paslaugų kaina, kuri per Kalėdas bei Naujuosius dažnai būna perkopianti visas įmanomas sveiko proto ribas. Portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistai palygino keleto taksi paslaugų tiekėjų pernykščių ir šiųmečių kainų skirtumus už keliones.

Iš klientų nesipelnys

Primename, kad Kaune veikianti bei taksi paslaugas teikianti ilgametė bendrovė „Žaibiškas greitis“ praėjusių Naujųjų metų išvakarėse klientus vežė už 0,64 euro už kilometrą.

Šiemet taip pat kalbėjomės su įmonės „Žaibiškas greitis“ direktore Ingrida Karpavičiene bei teiravomės, kokios kainos kauniečius ir miesto svečius pasitiks per Kalėdas ir švenčiant Naujuosius metus. „Per visą bendrovės gyvavimo laikotarpį nesame kėlę taksi paslaugų tarifų šventinėmis dienomis. Manau, jog būtų nesąžininga per Kalėdas bei Naujuosius pelnytis iš klientų pakeliant kainas į neregėtas aukštumas. To netoleruoju – ypač šiais laikais, kai viskas brangsta ir kainos keičiasi žaibišku greičiu“, – tikino bendrovės  „Žaibiškas greitis“ direktorė.

Pasak jos, šiemet vienkartinis įsėdimo į taksi automobilį mokestis klientui atsieis 0,58 euro, o kilometro kaina naktiniu tarifu sieks 0,65 euro. Keliaujant už Kauno miesto ribų kaina už kilometrą bus 0,81 euro. „Tokios kainos mūsų bendrovėje patvirtintos jau seniai ir Kalėdos ar Naujieji netaps išimtimi – tikrai nepasakysiu vairuotojams, kad kilometro kaina imtų ir išaugtų iki 5 eurų. Manau, jei vairuotojas bus malonus ir mandagus, keleivis net neprašomas paliks jam šiek tiek arbatpinigių“, – kalbėjo pašnekovė.

Per didžiąsias metų šventes I. Karpavičienė pataria pradėti kviesti taksi ne prieš pat kelionę, o šiek tiek anksčiau, tarkime, likus pusvalandžiui iki norimo sutarti atvykimo laiko. „Sakau iš patirties, prisiskambinti dispečeriams tampa išties sunku. Tiesa, per Kalėdas žmonės taksi paslaugomis naudojamasi ne taip aktyviai kaip per Naujuosius metus. Pastaruoju atveju, važiavimo pikas neslobsta maždaug iki 4 val. ryto“, – komentavo įmonės „Žaibiškas greitis“ vadovė.

Naujųjų metų naktis – išimtis

Taksi paslaugų tiekėjo „Smart Taxi“ vadovas Kaune Nikolajus Gurskis patikino, jog bendrovės teikiamų paslaugų tarifas naktį nesiskirs nuo taikyto praėjusiais metais. Vadinasi, vienkartinis kliento įlaipinimo mokestis – 2 eurai, kelionės kilometro kaina sieks 1,50 euro, esą nepriklausomai nuo to, ar klientas važiuos Kauno mieste, ar keliaus į užmiestį.

„Per šventines dienas maždaug nuo 22-23 val. dažniausiai prasideda taksi automobilių iškvietimų pikas. Todėl, veikiausiai, negalėsime atsiųsti transporto priemonės į norimą vietą iš karto. Tokiu atveju, patariama užsisakyti taksi paslaugą iš anksto. Pavyzdžiui, netgi ryte, jei numanoma valanda, kada žmogus norės keliauti į pageidaujamą vietą“, – kalbėjo N. Gurskis.

Tačiau, svarbu, tai, kad įprastai išankstinius taksi automobilių iškvietimus registruojanti bendrovė, Naujųjų metų naktį tokių užsakymų nepriims. Bet per Kalėdas ir antrąją Naujųjų metų dieną išankstinio taksi iškvietimo paslauga vėl bus galima naudotis.

„Kai mūsų nurodytais telefonais skambins žmonės, norėdami išsikviesti taksi automobilį, apie padidėjusius tarifus didžiųjų metų švenčių laikotarpiu. informuosime kelionės pradžioje, tą darys ir vairuotojai“, – pažadėjo bendrovės vadovas.

Taip pat N. Gurskis užsiminė, jog šventinėmis dienomis, o ypač per Naujuosius metus Kaune bus padidintos turimų „Smart Taxi“ automobilių pajėgos, tuo tikslu, kad pavyktų aptarnauti kuo įmanoma didesnį keleivių srautą.

Primename, jog šiokiadieniais kelionės su „Smart Taxi“ Kauno mieste kaina už kilometrą – 0,69 euro bei įsėdimo mokestis – 1,16 euro (kelionės kilometro kaina važiuojant už miesto ribų – 0,87 euro), o savaitgaliais nuvažiuotas kilometras klientui kainuoja 0,87 euro.

Kartais taikys dinaminį daugiklį, kartais veš nemokamai

Taksi paslaugas teikiančios mobiliosios aplikacijos „Taxify“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius, sako, jog per šventines dienas bazinė kelionės kaina važiuojant Kauno mieste bei užmiestyje išliks tokia pati kaip įprastą dieną: kaina už kilometrą – 0,33 euro, kelionės minutės kaina – 0,09 euro, įsėdimas į taksi automobilį – 0,50 euro, minimalus mokestis už kelionę – 2 eurai. Tačiau esą bus taikomas dinaminis daugiklis.

„Dinaminis daugiklis bus aktyvuojamas automatiškai, jei, pavyzdžiui, tam tikroje miesto zonoje stipriai išaugs automobilių poreikis ir taip paskatins vairuotojus prisijungti ar tiesiog vykti į tą miesto zoną, kurioje juntamas stygius. Dinaminis daugiklis reikalingas tam, kad būtų užtikrinta,  jog visi norintys bus nuvežti pageidaujamu maršrutu. Tačiau, kai automobilių kiekio stabiliai pakaks, kainos daugiklis išnyks“, – paaiškino A. Pacevičius.

Paklaustas apie tai, kokiomis valandomis didžiųjų metų švenčių metu juntamas gausiausias norinčiųjų naudotis „Taxify“ paslaugomis srautas, pašnekovas sakė, jog sunku identifikuoti konkrečias valandas. „Jau nuo gruodžio 19 dienos automobiliai Kaune ir Vilniuje pradėjo judėti pilnu tempu – vienu metu prisijungę šimtai vairuotojų ir vyksta šimtai kelionių. Tie srautai didės kiekvieną dieną iki pat Naujųjų metų pirmos dienos“, – teigė jis.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai, kurie iki šiol nėra naudojęsi „Taxify“ paslauga, galės ją išmėginti atsisiuntę mobiliąją aplikaciją. Be to, minėti keleiviai, pasinaudoję specialiu kodu KVK2o18, gaus 7 eurų nuolaidą savo pirmajai kelionei su „Taxify“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA